Yazın estetik yaptırılır mı?

Yaz aylarında estetik ameliyat yapılamayacağına yönelik inanışın doğru olup olmadığını Plastik Cerrah Prof. Dr. Reha Yavuzer anlattı.

Yazın estetik yaptırılır mı?

Gelişen teknoloji ve hastanın operasyon sonrası kendini doğru koruması yazın da estetik operasyonları mümkün kılıyor. Plastik Cerrah Prof. Dr. Reha Yavuzer yaz aylarında da rahatlıkla estetik operasyonlar yapılabildiği söyledi ve bu operasyonlarla ilgili bilgiler verdi.

 

Prof. Dr. Reha Yavuzer “Meme büyütme operasyonlarının yaz tatiline çıkmadan sadece 3 hafta önce yapılması yeterli, operasyon çok küçük kesilerden yapıldığı için daha hızlı bir iyileşme ve toparlanma süreci oluyor. Hasta iki hafta içerisinde güneşlenmemek şartıyla denize girebiliyor, güneşlenebilmek ve her türlü sporu yapabilmek için ise bir ayı tamamlamak gerekir” dedi. Meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarının ise yaz tatilinden en az 1 ay öncesinde yapılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Yavuzer, günlük yaşantıya ameliyattan 1-3 gün sonra dönmenin mümkün olduğunu ancak ameliyat izlerinin solmaya başlaması ve meme şeklinin yerleşebilmesi için aylara ihtiyaç duyulduğunu, rahat mayo giymek ve güneşlenebilmek için ise en azından bir aya ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

 

Estetik burun ameliyatlarının da yaz tatilinden 1 ay önce yapılmasının yeterli olduğunu, iyileşmenin aslında her ameliyatta 1,5-2 yıla kadar uzadığını ancak 2-3 aylık periyod tamamlandıktan sonra burnun son şekline yakın bir hal aldığını söyleyen Prof. Dr. Yavuzer, operasyondan bir ay sonra güneş gözlüğü kullanılabildiğini açıkladı. Dalış veya balıklama suya atlamak için ise 2 ayı beklemenin doğru olacağını ifade etti.

 

Yağ enjeksiyonlarının yaz tatilinden 3 hafta öncesine kadar yapılabileceğini açıklayan Prof. Dr. Reha Yavuzer, liposuction ameliyatlarının aynı yaz sonucunu görmek için yaz tatilinden 2-3 ay önce, karın germe ameliyatlarının ise yine 2 ay önce yapılması gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Yavuzer ayrıca estetik göz kapağı ameliyatlarının eğer hem alt göz kapağı (göz altı torbaları) hem de üst göz kapağı beraber yapılıyorsa 2 ay önceden sadece üst göz kapağı yapılacaksa bu takdirde yaz tatilinden sadece 3 hafta önce yapılmasının yeterli olduğunu sözlerine ekledi.

 

PİEZO CERRAHİSİ NEDİR? Piezo cerrahisi ile morluklar ol... EN İLGİNÇ ESTETİK OPERASYONLAR Yapılma nedenleri ve sonuçları i...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön