Göz altı ışık dolgusu

Ciltte meydana gelen sarkmaları önlemek ve daha genç bir görünüme sahip olmak için uygulanan yeni yöntem Göz altı ışık dolgusuna dair pek çok konuyu Op.Dr.Fatih Dağdelen aydınlattı.

Göz altı ışık dolgusu

Göz altı ışık dolgusu nedir ve diğer dolgu maddelerinden farkı nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi gözaltında oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü yapıda hazırlanmış içeriği itibari ile normal dolgulardan birçok konuda farklılık gösteren bir dolgu çeşdidir. Çapraz bağı ve çapraz bağı olmayan hyalüronik asit içeriğnin yanısıra 8 amino asit, 3 antioksidan, çinko, bakı ve B6 vitamininden oluşan ciltte yeniden yapılandımayı sağlayan bileşenlerden oluşmuştur ayrca içinde B6 vitamini vardır.

 

İçeriğndeki Hyalüronik Asit’ in farkı nedir?

Hyalüronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Vücudun ürettiği hyaluronik asidin % 50'si üst deride bulunur. Yan etkilerinin çok az olması ve vücuttan tamamen atıabilir olmasından dolayı günümüzde en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu, düşük hyaluronik asit seviyesi ve yarıçapraz bağı hyaluronik asidin doğru dengesi ile üretilmiştir.

 

Göz altları neden önemli?

Sosyal çevremizde, ikili ilişilerimizde en fazla iletişme geçtiğmiz bölgedir göz çevresi, yorgunluğmuzu ve dinginliğmizi yansıtır. Yaşa, metabolizmayla, çevreyle ve beslenmeyle bünyemizde olan değişikliklerin en çok dışa vurulduğu bölgedir. Bu nedenle fazlasıyla önemlidir.

 

Ülkemizde gözaltı morluk problemine çok sık rastlıyoruz. Göz altı halkalanma problemi de oldukça fazla. Gerçekten Teosyal Göz altı Işık Dolgusu bu konuda iş yarıyor mu?

Uygun hasta seçimi ve doğu teknikle uygulama yapıldığında sonuçlar kesinlikle hasta ve hekim açısıdan tatmin edici.

 

Teosyal Göz altı Işık Dolgusu ne tip hastalarda kullanıabilir? Erkeklerde de uygulanabiliyor mu?

Teosyal Göz altı Işık Dolgusu özellikle gözaltı çukuru olan kişlere uygulanabilir. Bunun dışında gözaltı derisinin yeniden yapılanmasını sağayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltındaki halkalanmaların ve morlukların azalmasına yardımcı olur.

 

Aynıproblemlere sahip erkeklere de başrıyla tatbik edilmektedir.

 

Yan etkileri var mıdır?

Her enjeksiyonda olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

 

Teosyal Göz altı Işık Dolgusu'nun kalıcı süresi nedir? Ne kadar sıklıkla tekrarlanmalıdır?

Göz altı ışık dolgusunun etkisi 1 - 1,5 sene sürebilmektedir. Bu süreler kişnin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

 

Hasta sonuçları ne zaman görmeye başlar?

İşlem yapılır yapılmaz sonuç görülmektedir.

 

İşlem ne kadar sürüyor, uygulamadan sonra kişi hemen işine, normal hayatına dönebiliyor mu?

İşlemin tamamı 20 ile 30 dakika arasında sürüyor. İşlem, yan etkilerini minimumda tutmak için özel tasarlanmış ucu sivri olmayan, yumuşk bir kanül yardımıyla yapımakta. Göz altı ışık dolgusu daha önce de belirttiğim gibi ödem ve şişlik açısıdan oldukça güvenli. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşmlarına dönebilmektedirler.

 

Göz altı Işık Dolgusu ile Işık Dolgusu arasıdaki fark nedir? Bu iki ürün hangi bölgelere uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu, özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma, hücre yenilenmesi ve yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir. Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleşirilmesi, onarımı ve yenilenmesi ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır. Özellikle yüz ve göz çevresinde her ikisinin kombine uygulamasıyla maksimum sonuçlar alımaktadır.

 

Estetik uygulamalarda kullanılacak ürünün içeriğine ve markasına dikkat edilmesi gerekir mi?

Kesinlikle. Günümüzde bu alanda yüzlerce ürün piyasaya sürülmekte. Hastaların bu konularda tecrübeleri ve bilgileri az olduğundan, güvendikleri hekimleri dikkate almaları, onların tavsiyelerine göre hareket etmeleri doğrudur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Ekim 2016 Çarşamba 11:17

  slm benimde goz alti orluklarim cukurlarim var cok banda yardimci olun lutfen inan bu halimden hic memun deyilim banda yardimci olun

  Cevapla
 •  
  15 Ekim 2015 Perşembe 19:15

  Fatih Dağdelen ellerine sağlık çok tsk ederim canım doktorumyaptigin ışık dolgusu beni çok memnun etti seni seviyorum

  Cevapla

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön