Kadınların saçları neden çok dökülüyor?

Gelişen tıp ve tedavi yöntemleri sayesinde saç kaybı yaşayan kadın ve erkeklere pek çok tedavi olanağı sunuluyor. Peki özellikle son dönemlerde kadınların saçları neden çok fazla dökülüyor?

Kadınların saçları neden çok dökülüyor?

“Kadınlarda saç dökülmesinin altında yatan birçok farklı sebep gözlemleyebiliriz ve bunlar bir hastalık işareti olabilir” diyen Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, konu hakkında şu bilgileri verdi: “Saç dökülmesi basit bir vitamin eksikliğinden, fazlalığından ya da önemli bir metabolik hastalıktan kaynaklanabilir. Daha sağlıklı bir hayat amacıyla vitamin desteği alırken miktarı abartarak saçlarınızdan olmayın. Amerikan Dermatoloji Akademisi'nin açıkladığı verilere göre fazla miktarda A vitamini alımı geçici saç kaybına yol açabiliyor. Ayrıca her on kadından biri 20 ile 49 yaş arasında demir eksikliği anemisinden muzdarip oluyor. Demir eksikliği anemisi kadınlarda tedavi edilebilir saç dökülmesinin en bilinen sebebidir. Kolay bir kan testi ile tespit edilebilir ve basit bir tedavi ile düzeltilebilir bir durumdur. Demir eksikliğine oranla çok daha az görülmesine rağmen B vitamini eksikliği de önemli bir düzeltilebilir saç dökülmesi sebebidir. B vitamininden zengin balık, et ve benzeri gıdalarla beslenme ve dengeli bir diyet sadece saçlarınız için değil tüm vücut sağlığınız için de önemlidir. Diyetle yeterli miktarda protein almamanız saç büyümesinde ciddi bir duraklamaya giderek saç dökülmesi sorunu yaşamanıza sebep olabilir”

 

Saç dökülmesi için neler yapılabilir?

 

“Burada saydığım ve eklenebilecek tüm saç dökülme sebeplerini göz önünde bulundurarak hastalar değerlendirilmelidir. Saç dökülmesi sebebi doğru tespit edilmeli, sonrasında uygulanacak başta Organik Saç enjeksiyonu olmak üzere diğer tüm saç tedavilerine, tüm bu olası sorunlar göz önünde bulundurularak karar verilmelidir” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, saç dökülmesine etkili sonuçlar veren Organik Saç enjeksiyonu hakkında bilgiler verdi.

 

Kendi yağınızdan elde edilen kök hücreler

 

“Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ transferi, özellikle saç dökülme sorununun etkili bir şekilde önüne geçilmesini sağlıyor. Organik Saç enjeksiyonu ile saç dökülmesi problemiyle gelen hastalarımıza fayda sağlayabiliyoruz. Bölgesel yağdan bir miktar yağ alıyor ve hazırlık aşamasından sonra bunu tüm kafa derisine enjekte ediyoruz. Burada derhal tutunan ve gittiği yere bir nevi hayat veren kök hücreler, saç dökülme sorunu yaşayan bayanlara son derece etkili geri dönüşler sağlıyor. Ayrıca bu sayede, bölgesel yağlardan da kurtulma şansı yakalayabiliyorlar” açıklamasında bulunan Op. Dr. Cihantimur, işlemin sosyal hayatı etkilemediğini, kesisiz, mikro girişlerle yapıldığını vurguladı.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 144

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2812

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2316

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1524

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4896

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön