Rimelin kurumaması için ne yapmalı?

En sevdiğiniz rimelinizi sonuna kadar kullanabilmeniz için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz yeterli…

Rimelinizin ömrünü uzatmanın yolları

Bakışlarımızın anlamına anlam katan rimeller, makyaj yapmasa bile her kadının mutlaka kullanmış olduğu ürünlerden biridir. Ne yazık ki yanlış kullanıldığı için ömrü de en kısa olan ürünlerden biri. Bu yazımızı okuyarak belki de çok paralar vererek aldığınız favori rimelinizi daha uzun süre kullanabileceksiniz.

 

Saklama yönteminizi değiştirin

Rimelinizi kuru ve serin yerlerde saklamanız, içinde bulunan uçucu yağların buharlaşmasını engeller. Böylece rimeliniz çok daha uzun süre kurumadan kullanılabilir. Buzdolabında saklamanız da harika bir fikir!

 

Ağzını açık bırakmayın

Rimelinizin kapağını uzun süre açık bırakırsanız havayla temas ettiği için kuruyacaktır. Uygularken fırçayı çıkardıktan sonra elinizde tuttuğunuz bir peçete yardımı ile ağzını kapatarak uygulayın. Böylece havayla daha az temas etmesini sağlayıp, kurumasını engellemiş olursunuz.

 

Ürünü fırçaya alma yönteminizi değiştirin

Fırçanızı, ürün almak için, rimelinizin ambalajına ileri geri hareketlerle sokup çıkarmanız rimelinizin içine gerekenden fazla hava girmesine neden olur. Bu nedenle ileri geri hareketler yerine fırçanızı ambalajın içine sokup dairesel hareketlerle ürün alın böylece ambalajın içine daha az hava girer ve kullanma süreniz uzar.

 

Rimelinizin ağzını mutlaka temizleyin

Rimelinizin fırçasını çıkardığınızda ambalajın ağzında ürün birikir. O ürünü mutlaka temizleyin. Fırçanızı çıkarırken biriken ürünler kurur daha sonra tekrar rimeli kullanmak istediğinizde fırçanızın kıllarına yapışır ve topak topak bir görüntü yaratır.

 

Fırçanızı düzenli olarak temizleyin

Nasıl ki yüz fırçalarımızı düzenli olarak temizliyorsak, daha yüksek performans için rimel fırçamızı da mutlaka temizlemeliyiz. Rimel fırçanızı temizlemek için göz temizleme sularından yararlanabilirsiniz.

 

Bunları yaptım ama yine de rimelim kurudu diyorsanız o zaman rimelinizin içine 1 damla gliserin damlatın, fırçanızı kapatıp biraz bekleyin, çözüldüğünü göreceksiniz.

 

 

Feraye Aydın

 

KURUYAN RİMELİNİZİ ATMAYIN Yeni aldığınız rimelinizi henüz ... EN İYİ RİMEL HANGİSİ? Rimel kullanmanın yegane amacı b...

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 308

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2881

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2386

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1529

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4903

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön