Kariyer tutkunları estetik cerrahlara taşınıyor

İş dünyasında birikim ve tecrübenin değeri yadsınmaz bir gerçek. Uzun ve yıpratıcı çalışma saatleri bakın nelere yol açıyor, ne gibi estetik kaygılar getiriyor?

Kariyer tutkunları estetik cerrahlara taşınıyor

Konuyla ilgili detayları, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir’den aktarıyoruz.

Uzun ve stresli çalışma saatlerinin getirdiği yıpranma, yüzde özellikle de dudak ve yanak çevresinde sarkmaya yol açar.
Uzun saatlerde masa başı çalışma duruşu ciddi biçimde bozar ve kamburluk, varis, özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemi doğurur.
Uykusuzluk, stres uzun süre bilgisayar kullanımı ve okuma göz çevresini erken kırıştırır ve gözaltlarında morluğa hatta gözaltı torbalarının daha erken ortaya çıkmasına ve yorgun görüntüye yol açar.
Yeterince dinlenemeyen, aşırı sigara dumanına maruz kalan ciltler matlaşır, esnekliğini kaybeder, gözenekleri genişler ve strese bağlı akne, yağlanma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar.
Sabah ve öğlenleri düzenli ve sağlıklı beslenemeyen çalışanlar akşam yemeklerine yüklendikleri için kilo problemleri baş gösterir, az yeseler de bir türlü kilo veremezler ve verdikleri kiloyu da hızla geri alırlar.

Estetik çözümler
Bu sorunlardan kurtulmak çoğu zaman mümkün. Kariyerinin zirvesindeki iş adamları ve iş kadınları, yılların getirdiği tempolu çalışmanın etkilerini küçük müdahalelerle silebiliyor. Yoğun çalışanların ciltlerinde, çalışmayan ve bu nedenle stres altında kalmayan kişilerin ciltleriyle kıyaslanınca, yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin daha fazla olduğu söylenilebilir. Ama artık işlerini korumak, morallerini yüksek tutmak ve görünüm avantajını kaybetmek istemeyen çalışanlar; yenilenmeyi seçiyor.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir bu konuda \'\'Çalışan insanlar sürekli göz önünde oldukları için, görünümlerine dikkat etmek ve bakımlı olmak zorunluluğu hissediyorlar\'\' diyor. Bir kesim çalışan, vücudunda ve yüzünde radikal değişiklikleri tercih etmiyor. Bunun için ya vakit bulamayabiliyor ya da kendisini çok önemsemiş gibi görünmek istemiyor. \'\'Biz yüzde doğrudan yaşlanma efekti yaratan sarkmaları, özellikle göz kapağı sarkmaları ve dudakların iki yanındaki sarkmaları gideriyoruz. Stres ve uzun süre ekrana bakmaktan kaynaklı gözaltı morluklarını da lazer tedavisi ile kısa sürede hafifletilebiliyoruz\'\' diyor uzmanımız.

Siz de cildinize özenli davranmalısınız
Yeterince dinlenmeyen ve düzensiz beslenen ciltlere tıbbın bir çözümü maalesef yok ama birtakım vitamin takviyeleri ve cildin elastikiyetini sağlayan nem hücrelerinin enjekte edilmesiyle cilt kendi kendini yenileyebiliyor. Ayrıca artık Liposelection uygulamasıyla kalın bir beli inceltmek, karın bölgesini zayıflatmak ve toparlamak da mümkün. Bu yöntem iş hayatına devam edebilmeye de imkan tanıdığı için çalışan kadınlar tarafından da tercih ediliyor.

Hazırlayan: Merve Özgünay

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön