Saç bakımında yeni uygulamalar

Saçımız en önemli aksesuarımızdır. Saçımız güzelse daha iyi hisseder, kendimize daha çok güveniriz.

Saç bakımında yeni uygulamalar

Saçımız en önemli aksesuarımızdır. Saçımız güzelse daha iyi hisseder, kendimize daha çok güveniriz. “DHI Hair Restoration” saç ekim tekniğini Türkiye’ye getiren Uz. Dr. Ceyda Şener, saçlarının azlığından yakınan kadınları mutlu etmeyi amaçlıyor.

Saçımı Seviyorum! Bu yöntemin diğer saç ekim yöntemlerinden farkı nedir?
2001 yılından bu yana medikal estetik alanında çalışmalarını sürdüren Uz. Dr. Ceyda Şener,‘DHI Hair Restoration’  (Direct Hair Implantation) saç ekim tekniğini Türkiye'ye getirdi. İngiltere, İrlanda, Danimarka, Belçika, Fransa ve Amerika gibi ülkelerde ilgi gören DHI Hair Restoration tekniğiyle ilgili bize bilgi verdi.
 
DHI (Direct Hair Implantation) nasıl bir teknik? Sorunlu bölgeye nasıl uygulanıyor?
DHI Hair Restoration’da DHI NO TOUCH tekniği kullanılıyor. DHI NO TOUCH, sorunlu bölgeye uygulanan saç ekimini ifade ediyor. Bu teknikle, kafa bölgesinin arka kısmından, özel kaleme benzer  DHI patentli Implanter'la saçlar tek tek alınıyor. Bu saçlar daha önceden lokal anestezi yapılan sorunlu bölgeye ekiliyor. Kafa derisinde hiçbir cerrahi müdahele yapılmıyor.

Ekilen saç ne kadar sağlıklı? Bu saçlar uzuyor mu?
Ekilen saç, kafa derisinin arka tarafındaki saçlardan alındığı için çok sağlıklı. Çünkü bu bölgede ki saçlar, öndekilere göre daha az dökülen, güçlü saçlardır. Hatta bu saçlar ön kısımdaki saçlara oranla daha geç beyazlaşır. Ekilen saç canlıdır, uzamaya devam eder ve dökülmez.

Bu yöntemin diğer saç ekim yöntemlerinden farkı nedir?
DHI No Touch yöntemi, kalem benzeri bir Implanter'la uygulanıp daha hassas bir çalışmaya imkan verir. Bu özel kalem, mevcut saçların yönüne ve sıklığına uygun bir Implant yapılmasını sağladığı için görünüm daha doğal ve estetik olur. Bu yöntemin en önemli noktalarından biri de lokal anesteziyle herhangi bir kesim işlemine girmeden uygulanmasıdır. Ertesi gün işe gidilebilir. Herhangi bir ödem, kanama veya şişme gibi dış görüntüyü bozan bir yan etkisi yoktur. Bu yöntem ayrıca diğer saç ekim tekniklerinin neredeyse yarı zamanında yapılır. Kaş dökülmelerinde de bu yöntemle daha doğal bir görünüm elde edilebilir.

Yöntemin kadınlara uygulanması ilginç. Bunu biraz açıklar mısınız?
Kadınlarda bugüne kadar hiçbir yöntem düzgün ve kalıcı bir sonuç üretmemiştir. Nedeni hormonal dengesizliktir. Ancak östrojen-testosteron dengesi özel diyetlerle düzenlenip DHI No Touch ve lazer uygulanarak sonuç elde edilir. Kadınlarda saç dökülmesi özellikle başın tepe noktasında görülür. Aynı zamanda kaşlar da dökülebilir. Bunun nedenleri; fiziksel stres, doğum sonrası dökülme, anemi, hızlı kilo kaybı, zihinsel travma, ilaçlar, kanser tedavisi, anti depresanlar, tansiyon hapları, kan incelticiler, aşırı vitamin kullanımı, demir ve protein eksikliği, tiroid, saç kıran ve mantar olabilir.
 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön