Hangi estetik uygulama kaç yıl gençleştirir?

40 yaş sonrası yüzünüzde oluşan yaş alma belirtilerine karşı estetik yaptırmayı düşünüyorsanız bu yöntemler tam size göre!

Hangi estetik uygulama kaç yıl gençleştirir?

Kuruyan ve matlaşan bir cilt; alında, kaşlar arasında ve göz çevresinde hareketsiz durduğumuzda bile gitmeyen kırışıklar; hacmini yitirerek incelen ve üzerinde çizgilenmeler oluşan dudaklar; aşağıya doğru düşmüş kaşlar… Dolgunluğunu kaybetmeye başlayan yanaklar… Bu tablo özellikle 40 yaş sonrasındaki hemen her kadınının ortak sorununu oluşturuyor. Siz de aynaya baktığınızda bu görüntülerden rahatsız oluyor, ancak ameliyat olmaktan çekiniyor musunuz? Üzülmeyin, estetik dünyasının küçük dokunuşları sayesinde yaş takvimini 5-8 yıl geriye sarmanız mümkün olabiliyor. Üstelik genellikle sadece 30 - 60 dakikada tamamlanan ve günlük yaşantınızdan kopmanıza yol açmayan basit yöntemlerle!

 

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Dr. Abdullah Etöz sonuçları neredeyse anında görülen ve oldukça doğal bir görünüm sunan pratik estetik uygulamaları anlattı, önemli bilgiler verdi.

 

Dolgu

Su tutma ve dolgunluk oluşturma özelliği olan maddelerden yapılan dolgular içeriklerine göre belli bir sürede etki gösteriyorlar ve sonrasında tamamen vücuttan atılıyorlar. Şakak ve alındaki çökmelere, burun-dudak sınırlarındaki yağ kaybına bağlı eksikliklere, dudak ve gözaltındaki dokusal eksikliklerin yerine konmasında yararlı oluyorlar. Bu yöntemle dudakların hacmi artırılıyor, konturu yeniden belirleniyor ve nemlenmesi sağlanıyor. Gözaltındaki doku eksikliklerine bağlı oluk şeklindeki boşluklar doluyor. Şakakta ve alın ortasındaki çökmeler oval bir dolgunluğa kavuşuyor.

 

Dolgu kaç yıl gençleşme sağlıyor?

5-7 yıl daha genç görünmenizi sağlayabiliyor. Ürün özelliklerine göre etkileri 4 ay ile 24 ay arasında devam ediyor.

 

Dolgu nasıl uygulanıyor?

Hazır formatta gelen ürünler her bölgeye özel hazırlanmış durumda oluyor. Bu hazır materyaller ince bir enjektör ucuyla deri ve deri altına enjekte ediliyor. Lokal anesteziyle birlikte uygulanabilen işlem ortalama 15-20 dakika sürüyor.

 

Işık dolgusu nedir? (Uygulamalı)

 

Somon DNA’sı

Hazır preparat olarak sunulan Somon DNA’sı gibi aminoasit içeren ürünler, vücutta üretilmeyen ancak dışardan alınması gerek aminoasitleri yoğun bir şekilde cilde vererek derideki kollajen senteziyle yenilenmeyi hızlandırıyor. Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Dr. Abdullah Etöz bu tür yöntemlerin güneş lekelerinin azalması, ciltteki gözeneklerin küçültülmesi, cildin pembeleşmesi ve daha berrak hale gelmesinde etkili olduğunu belirtiyor.

 

Somon DNA’sı kaç yıl gençleşme sağlıyor?

3-8 yıl daha genç görünmek mümkün olabiliyor. Kişiye göre değişmekle birlikte her yıl tekrar edilmesi yaşlanma sürecini oldukça yavaşlatıyor.

 

Somon DNA’sı nasıl uygulanıyor?

Lokal anestezi altında gerekli alanlara somon DNA’sı enjekte ediliyor. İşlem ortalama 20-40 dakika sürüyor. Somon DNA yöntemi 1 ay arayla 3 kez uygulanıyor.

 

 

Botoks

Botoks kaslarda geçici olarak kasılmayı engelliyor. Göz kenarı çizgilerinde (kaz ayakları), mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın çizgilerinde, kaş çatma çizgileri ve dudak üzerindeki çizgilerin düzeltilmesinde büyük fayda sağlıyor. Burun kenarlarındaki ince katlanmalar ile boyun bantlarında da etkili oluyor. Bunların yanı sıra düşen kaşlar da botoksla kaldırılabiliyor, istenmeyen mimikler durdurulabiliyor ve çene asimetrileri düzeltilebiliyor.

 

Botoks kaç yıl gençleşme sağlıyor?

3-7 yıl arasında gençlik sağlayabiliyor.

 

Botoks nasıl uygulanıyor?

Küçük iğnelerle kas dokusuna uygulama yapılıyor. Ortalama süresi 5-15 dakika arasında değişiyor. Etkisi 3. gün başlıyor 7-10 günde tam olarak görülüyor. Yapılan doz ve kişisel faktörlere etkisi minimum 4, maksimum 6 ay sürüyor.

 

Botoks yapılırken nelere dikkat edilmeli?

 

Yağdan kök hücre

Yağdan elde edilen kök hücre uygulaması kişinin kendi yağını enjektörle çekerek, alınan yağdan laboratuvar ortamında hazırlanan bir yöntem. Amaç kök hücreyle ciltte kollajen sentezi ile yenilenmeyi hızlandırmak. Bu yöntemle gözaltları, alın, yanaklar ile burun bölgelerinde dolgunluk elde ediliyor. Bu sayede yüz çok daha genç ve dinlenmiş bir görünüme kavuşuyor.

 

Yağdan kök hücre kaç yıl gençleşme sağlıyor?

3-8 yıl daha genç görünmeyi vaat ediyor. Kök hücre enjeksiyonun bir kez yapılması yeterli geliyor.

 

Yağdan kök hücre nasıl uygulanıyor?

Lokal anestezi altında uygulanan bu yöntemde vücuttaki karın, uyluk ve kalça gibi yağ içeren alanlardan özel metal kanüller, yağ toplama sistemleri veya enjektörlerle yağ alınıyor. Ardından bu yağ süzülüyor ve çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra elde edilen kök hücreler özel enjektörlerle ihtiyaç duyulan alanlara enjekte ediliyor. İşlem ortalama 20-40 dakika sürüyor.

 

 

Göz kapağı estetiği

İlerleyen yaşla birlikte özellikle üst göz kapağındaki sarkma ve kırışıklar çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Örneğin makyaj yaparken güçlük çekiliyor, görme alanı azalıyor, göz rengi daha koyu görünüyor ve alında kırışıklık oluşuyor. Ayrıca yüzde aşırı yorgun ifade oluşuyor. Göz kapağı estetiği görme alanını genişletiyor, daha dinç görülmeyi sağlıyor, sarkma miktarına göre alındaki kırışıklıkları gideriyor veya hafifletiyor.

 

Göz kapağı estetiği kaç yıl gençleşme sağlıyor?

5-7 yıl daha genç görünmenize imkan sağlıyor. Etkisi 7-10 yıl kadar sürüyor.

 

Göz kapağı estetiği nasıl uygulanıyor?

Lokal anestezi altında üst kapaktaki sarkan deri ve ihtiyaç varsa yağ dokusu alınıyor. İşlem ortalama 30 dakika sürüyor. Üç gün sürecek bir bantla kesi kapatılıyor. Ardından bantlar çıkarılıyor.

 

50 yaş üstü 10 star ve güzellik sırları
+10
Julianne Moore (56)  100 yaşına da gelse yine de genç gözükeceğine dair esprilere konu olan güzel aktris hayatında botoks yaptırmadığını iddia edenlerden. Moore, en büyük gençlik sırrının güneşten korunmak ve cildini derinlemesine temizlemek olduğunu söylüyor, vücudunu özel yağlarla nemlendiriyor. Başka özel formülü var mıdır bilenmez ama görünen o ki Julianne Moore genleri sağlam güzellerden...  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön