Tatilin gençleştiren küçük sırları

Dr. Nihat Dik, tatilden 10 yaş gençleşmiş olarak dönmenin tüyolarını verdi.

Tatilin gençleştiren küçük sırları

Tatil sadece deniz, kum, güneş ve stressiz geçen birkaç gün demek değildir. Tatil aynı zamanda küçük sırların da eşlikçisidir. Eğer aynaya baktığınızda gözlerinizin eskisi gibi ışılmadığını, gözaltındaki çizgilerinizin, yanaklarınızdaki, gıdınızdaki hatta dudaklarınızdaki sarkmaların sizi olduğunuzdan yaşlı gösterdiğini düşünüyorsanız hiç dert etmeyin. Küçük bir kaçamak ile onlardan kurtulmanız mümkün. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik, sizi en az 10 yaş genç gösterecek yalnızca tatil, doktorunuz ve sizin minik sırrınız olarak kalacak ameliyatsız çözümleri anlattı:

 

1- Ameliyatsız İple Yüz Asma / Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği)

İple asma işlemi güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde çok yoğun hazırlık ve uzun süren açık ameliyatlara göre daha uygun fiyata daha güvenli sonuçlar alınır ve bu sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanır. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürmektedir.

 

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüzde ağız kenarı, çene hattı, burun kenarı, gıdı ve boyundaki sarkmalar, Yüzdeki kırışıklıklar ve çukurlar, Kollardaki sarkma, iç bacaklardaki gevşeklik, memede doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği, karında doğumdan sonra oluşan gevşeklik ve sarkmalar.

 

2- PRP Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma), en doğal gençleşme yollarından biridir. Hastanın kendi kanı kullanılarak yapılan bir tedavi olduğu için tamamiyle doğal; tamir mekanizmaları uyaran, kullanışlı bir tedavi metodudur. Hangi durumlarda kullanılır; Lekeli bölgeler, Akne skarları, Sarkma ve kırışıklık olan bölgeler, çatlak tedavisi, saç dökülmeleri.

 

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Göz altı dahil tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesi, saç dipleri, boyun,  basen bölgesi,  el üzeri.

 

3- Lazerle Yüz Germe / Yüz Gençleştirme

Cildin lazer ışınları ile komple taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen üretimini artırmak esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Kolajen üretimi beraberinde yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar. Bu da cilde gergin, canlı bir görünüm kazandırır. Co2 fraksiyonel lazer tedavisinden sonra ciltte oluşan mikro yaralar hafif kızarıklık şeklinde kendini gösterir. 1 - 2 hafta sonunda cilt tamamen normale döner. Gözle görülür iyileşme tedavinin bitmesinden 2 - 3 ay sonra başlayacak, ortalama 12 - 18 ay kadar devam edecektir.

 

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yüz bölgesine

 

4- Kök Hücre / Dermaterapi Tedavisi

Dermaterapi (skin-stamp) yöntemiyle ciltte mikro kanallar açılır. Bitkisel kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakalarına kadar iletilmesi sağlanır. Mikro iğne terapisi, lazer peeling, kimyasal peeling, IPL ve CO2 fraksiyonel lazer gibi tedaviler kadar etkilidir. Enjeksiyondan farklı olarak cildin üst bölgelerinde, bitkisel kök hücre ürünlerinin en çok ihtiyaç duyulan bölgelere gereken aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olmaktadır.

 

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurları, kesik izleri ve saç dökülmesinde kullanılır.

 

5- Enzim Peeling (Işık Peelingi)

"Melano Out System" adı verilen enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir tedavi sağlar. Kimyasal peeling cildin üst tabakasını soyarak etki ediyor. Enzim peeling ise cildin alt tabakasında bulunan melanin oluşumunu azaltarak etki ediyor. Bu yönüyle cilt lekelerini gidermede enzim peeling daha etkili bir sonuç veriyor.

 

Hangi Lekeleri Gidermede Etkilidir?

Vücutta bulunan tüm lekelerde etkili bir yöntem olmakla birlikte en sık güneş lekeleri, lentigo (yaşlılık lekeleri), melazma (doğum lekeleri) tedavisinde etkin bir şekilde uygulanmaktadır.

 

6- Mezolifting (Cilt Mezoterapisi)

Cildin dışından uyguladığımız kremler, solüsyonlar daha çok cildin üst kısmını besler, canlandırır. Fakat cildin asıl canlanması gereken kısmı alt deridir. Mezolifting, vitamin, antioksidan, hyaluronik asit gibi karışımların cildin alt kısımlarına enjekte edilmesine dayanan etkili bir tedavi yöntemidir.  Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak cilt yenilenmesini sağlar. Cilt daha parlak bir görünüm alır. Cildin elastikiyeti artarak sarkmalar azalır.

 

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yüz, boyun, dekolte ve ellerde oluşan sarkma ve yaşlılık etkilerini gidermede etkilidir.

 

7- Yüz & Dudak Dolgusu

Daha ziyade kadınlar arasında son dönem trendleri arasına giren dolgun dudak isteği, sağlık ve estetik sektörünün de konuya ilgisini yoğunlaştırmasıyla, uzun süreden beridir etkileri bilinen ve yan etkisinin neredeyse hiç olmadığı, çeşitli tedavilerde de sıkça kullanılan hyalüronik asit jelleri ile dudaklara istenilen şeklin verilmesi artık çok pratik ve kolay… Bunun yanısıra hyalüraonik asit yüzdeki derin kırışık ve çökmelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünü belirginleştirmede
, derin kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde, ağız kenarı kıvrımlarının giderilmesinde, dudak ve çene arasındaki çökmelerin doldurulmasında uygulanmaktadır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön