Cilt bakımında geleceğin umut veren yöntemlerinden Glikobiyoloji!

21. yüzyılın en önemli hastalıklarının yok edilmesinde ve yeni tedaviler geliştirmekte büyük umut vaad eden Glikobiyoloji bilim dalı artık cilt bakımında da kullanılıyor!

Cilt bakımında geleceğin umut veren yöntemlerinden Glikobiyoloji!

Glikobiyoloji alanında elde edilen bulguları kozmetoloji alanına aktarmak için Prof. Peter H. Seeberger ve Dr. Bruno A. Bernard önderliğinde kurulan L’Oréal Research bilim kadrosu, hücresel ve moleküler biyoloji uzmanı Dr. Julien Laboureau, cilt bakımı gelişiminde Uluslararası Araştırma ve Geliştirme Bölümü Direktörü Dominique Ancilotti, Fransa Korektif ve Estetik Dermatoloji Grup Başkanı Dr. Thierry J. Michaud bir araya geldi.


Almanya Potsdam’da Max Planck Enstitüsü araştırmacısı Prof. Peter H. Seeberger, dünyanın önde gelen glikobiyoloji uzmanlarından biri. Kendisine ait 20 Patent ve 250’den fazla makalesi bulunan Prof. Seeberger’in olağanüstü bilimsel katkıları, dünyanın en büyük bulaşıcı hastalıklarını önlemeyi amaçlayan aşıların geliştirilmesi için heyecan verici umutlar sunuyor.

 

Prof. Peter H. Seeberger glikobiyoloji için diyor ki, “Şu an biliyoruz ki glikobiyolojinin çalıştığı glikanlar hücre çeperinde yer alırlar ve hücresel iletişimin gerçekleşmesi için olmazsa olmazdırlar. ‘Antenleri’ sayesinde, glikanlar hayati “kilitler” olarak çalışır, mesajların hücre içinde istenilen verimlilikte iletilmesinin sağlanması için hücrelerin ‘kilit’lerini kaldırmak gibi çok önemli görevleri vardır. Glikanların, bağışıklık sisteminin fonksiyonlarında ve hücre içinde yapılan mesajların iletimesinde büyük katkıları vardır. Laboratuarım glikanların yapısını ve fonksiyonunu daha iyi anlayabilmek için çalışıyor. Yapılan temel araştırmalardaki yenilikler sayesinde yeni ilaçlar ve aşılar geliştirmeye çalışıyoruz. Odak noktamız ise 21. yüzyılın evrensel boyuttaki salgın hastalıklarının tedavisini bulabilmek. Şu an bile yeni aşıların klinik öncesi testleri, sıtma hastalığına çözüm getirmekte büyük bir gelecek vaad ediyor.”

 

Hücresel ve moleküler biyoloji uzmanı Dr. Julien Laboureau, patentli etkinliğini şu şekilde özetliyor, “Deneylerimiz öncelikle bu kompleksin hücresel iletişimdeki, özellikle de glikan alıcıları ile iletişimindeki uyumunu vurguladı. Daha sonra, yeniden oluşturulmuş cilt modelleriyle çalışarak, cildin bütün alanlarında düzenleyici etkisi olduğu kanısına vardık: Epidermisi tekrar oluşturmaya yardımcı oluyor, dermal-epidermal kesişiminin yenilenmesine yardımcı oluyor, dermis bileşenlerini yeniden yapılandırılmasına yardımcı oluyor Askıda olan patentler tarafından korunan bu kompleks açıkça yaşlanma süreci içerisinde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı oluyor ”.

 

Bu bir reklamdır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön