Her kadının denemesi gereken 6 makyaj önerisi

Yeni güzellik trendleri ne olursa olsun bazı makyaj şekilleri hiç eskimiyor. İşte hiç eskimeyen ve denenmesi gereken makyaj trendleri...

Her kadının denemesi gereken 6 makyaj önerisi

Sürekli değişen güzellik trendleri yapılan makyajları fazlasıyla etkiliyor. Doğru olan; o senenin modası ne olursa olsun kendinize en çok uyan ve yakışan makyajı yapmak. Yüz hatlarına ve cilt tonuna göre seçilen makyaj kadınları daima daha güzel gösterir. Ancak modası geçmeyen, klasikleşmiş makyaj trendleri de var ve yakışıp yakışmaması bir yana her kadın bu trendleri hayatında bir kez denemeli.

Kırmzı dudaklar
Kırmızı ruj modası her daim yerini koruyor ve sezon trendleri ne olursa olsun uygulanabiliyor. Özellikle şık davetlerin vazgeçilmezi olan kırmızı ruj, kadınları daha iddialı ve baştan çıkarıcı yapıyor. İddialı olduğu kadar da riskli olan kırmızı ruju sürerken dikkat edilmesi gerekenler ise; tonu, sürülüşü ve neyle tamamlandığı oluyor.

Sürmeli gözler
Eyeliner sürmek çok eski dönemlere dayanıyor. Geçen zaman bu göz makyajından hiçbir şey götürmüyor. Özellikle gözleri büyütme gibi bir avantajı olan eyelinerlar günümüzde hâlâ en çok uygulanan makyaj şekli. Sadelik ve şıklığı beraberinde getiren siyah eyelinerı düzgün sürebilmek ve orantılı bir şekilde kuyruk çıkarmak ise en çok tercih edilen sürüş şekli.

Parıldayan yanaklar
Özellikle bronzlaştıktan sonra rahatlıkla kullanılabilen bronz allıklar, yaz aylarının favorisi. Altın sarısı, şeftali ve pembe gibi tonların buluştuğu allıklar ciltte ışıltılı bir görünüm sağlıyor. Bu tarz allıkları kullanırken önemli olan nokta ise; tene uygun olması ve çok doğal durması.

Upuzun kirpikler
Eski filmlerin günümüze kadar taşıdığı takma kirpikler kadınların bakışlarını değiştirmeye yetiyor. Günümüzde takma kirpikler abartılı bulunsa da neredeyse takma kirpik görünümü yaratan maskaralar çok fazla kullanılıyor. Özellikle uzatıcı ve çoğaltıcı etkisi bulunan maskaralar gözlerde takma kirpik etkisi yaratıyor.

Dumanlı gözler
Gri ve siyahın birbirine karıştığı dumanlı makyaj olarak bilinen makyaj günümüzde öne çıkan ve eskimeyecek trendlerinden... Grinin açıklı koyulu tonlarının harmanlandığı ve siyahla tamamlandığı bu makyaj renkli ya da kahverengi her göze yakışıyor.

Ten renginde dudaklar
Doğal makyajlar her zaman olduğu gibi bu sezonda da geçerliliğini koruyor. Yoğun bir göz makyajının tamamlayıcısı olan, dudak renginde ya da ten renginin bir ton koyusunda seçilen rujlar her yere ve döneme uygun bir makyaj trendini oluşturuyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön