SPA bir yaşam biçimi olmalı!

SPA rahatlama, güzellik terapileri, cilt bakımı, spor ve sağlıklı bir yaşam için gerekli herşeyi aynı yerde topluyor.

SPA bir yaşam biçimi olmalı!

Tüm dünyadaki Espa SPA’ların kurucusu, SPA’nın kraliçesi olarak bilinen Susan Harmsworth, sağlıklı ve fit görünümünün sırlarını, SPA bakımının inceliklerini İstanbul ziyaretinde paylaştı.

 

Dünyanın yeni lüks lifestyle tarzı otelmarkası Edition’ın Avrupa’daki ilk oteli The Istanbul Edition’da SPA hizmetini Espa veriyor. Espa markasının başındaki Susan Harmsworth ise, dünyaca tanınmış önemli bir isim. Hatta ona “SPA’nın Kraliçesi” deniliyor. Harmsworth, geçtiğimiz haftaki İstanbul ziyaretinde sorularımızı
yanıtladı. 

 

İnsanlar SPA ’ya ne amaçla gidiyorlar, sadece rahatlamak ve kendini iyi hissetmek için mi? İnsanlar SPA endüstrisi geliştikçe bilinçlenmeye ve bedenine saygı duymaya başladı mı sizce?

Güzel bir soru, çünkü SPA deyince akıllara sadece masaj geliyor. İnsanlar sektör geliştikçe bilinçlenmeye başladı. Aslında SPA rahatlama, güzellik terapileri, cilt bakımı, spor ve sağlıklı bir yaşam için gerekli herşeyi aynı yerde topluyor. Şimdilerde insanlar sağlık ve tedavi programlarımıza daha çok ilgi duyuyor. Sağlıklı aynı zamanda diri ve güzel görünmek bir arada olmalı. İnsanlar bedenine saygı göstermeli ve SPA ’yı bir yaşam biçimi haline getirmeli.

 

Merkezinizde nasıl program ar uyguluyorsunuz?

İnsanların zamanları kısıtlı ve vakit çok değerli, biz insanların zamanlarını iyi değerlendiriyoruz ve verdikleri paranın hakkını veriyoruz. Zaten iki ayrı program uyguluyoruz, biri çalışmayan ve boş vakti olanlar için diğeri de kısıtlı zamanı olan ça lışanlar için. Zaten kısa ve etkili tedavi süreçleri oldukça trend. 

 

Espa’ya gelenlere neler öneriyorsunuz?

Agresif tedavileri gençlere asla önermiyorum. 20’li yaşlardaki gençlerin özellikle ağır ürünler kullandığını görüyorum, bu cildi çok tahrip eder ve hassaslaştırır. Hatta genç yaşta ağır ürünler kullanan kişilerin cildi daha çabuk yaşlanır. Stres vücudun farklı yerlerine etki edebilir. Vücuttaki negatif enerjiyi almak ve kan dolaşımını hızlandırmak için düzenli masaj yaptırmayı ve sıcak havuzu öneririm.

Susan Harmsworth

Hazırlayan: Çinel Kubalas

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön