Güçlü kadınlar

Güçlü kadınlar

Güçlü ve özgür kadınlar ne istediğini bilirler, hayatlarıyla ilgili hedefleri vardır. Hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak içsel gücün farkındadırlar. Kendilerinin en iyi versiyonu olabilmek için çabalarlar. Bir planı, bir görevi, bir amacı vardır. Öğrenme heyecanını ve merakını diri tutar. İfade etmekten korkmadıkları görüş ve inançları vardır. Özgürlüğün canlarının istediğini istediği zaman başkalarını hiç düşünmeden yapabilmeleri değil, kendi ayakları üzerinde durabilmek olduğunun bilincindedirler. Birisinin onun kuleden kurtarması için çaresizce bekleyen prensesler değillerdir. Vakit kaybetmeden kuleden ayrılmanın bir yolunu bulup kendi kendini kurtaran kadınlardır.Kararlı olmaktan korkmazlar. Bir problemleri olduğunda ne yapacaklarına karar verirler mesela. Birilerinin onlar için karar vermesini beklemezler. Ne yapılması gerektiğini bilirler, bazen sadece hissederler ve yaparlar. Kimsenin iznini veya ilk önce başka birinin yapıp yapmadığını görmek için beklemezler.


Bir şeyleri kendi başlarına yapmaktan korkmazlar. Kendileriyle vakit geçirmeyi severler. Yalnız yemek yiyebilirler. Yalnız seyahat edebilirler. Sinemaya gitmek istediklerinde o an birlikte gidebilecekleri kimse yoksa yalnız da izleyebilirler.Bir şeyler istedikleri/düşündükleri gibi gitmediğinde veya yapılmadığında sürekli şikayet etmezler. Şikâyet etmenin aslında hiçbir şeyi daha kolay hale getirmediğinin farkındadırlar. Sızlanmak yerine daha iyisini yapabiliyorlar mı ona bakarlar, değiştiremedikleri şeyleri de oldukları gibi kabul etmeyi denerler. Böylece, halleder ve bir sonraki şeye geçer. Zamanı ve enerjisi kıymetlidir.


Güçlü ve zayıf yönlerinin farkındadırlar. Olumsuz özelliklerinin tuzaklarına karşı dikkatlidirler, onları törpülemeye çalışırlar. Motivasyonlarını yüksek tutarlar. Kendi enerjilerini ve coşkularını yaratırlar. Sosyal medyadaki beğenilere veya sürekli doğrulanmaya ihtiyaçları yoktur. Hayatlarını sosyal medya için düzenlemezler.Kurban rolü oynamazlar. Olumsuz düşünme tuzağına düşmemeye dikkat ederler. Başlarına gelen her neyse öncelikli olarak kendilerine düşen sorumluluğu alırlar başkalarını suçlamazlar. Kendilerini iyileştirmek için zaman istemekten, para kazanmaktan, enerjilerine ve kendilerine yatırım yapmaktan korkmazlar. Başkalarına yardım etmek için önce kendilerine yardım etmeleri gerektiğini bilirler.Güçlü ve bağımsız kadın(lar), bu hayattan hiçbir zaman sadece bir erkek, bir kurtarıcı veya bir kahraman beklemezler. Bir iş istiyorsa arar bulur, sosyalleşmek istiyorsa dışarı çıkar, bir aile kurmak istiyorsa bunu yaratmaya çalışır, aşk istiyorsa kendisini keşfeder.Cinsiyet rollerine ve sosyal baskılara rağmen, kadınlar başkalarının beklentilerinin üzerinde yükselmeye, gücünü ve güzelliğini göstermeye devam edecek.

 

Jüpiter

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön