Evlenmek zorunda değilsiniz

Ruh eşlerinin var olduklarına ve ihtiyacımız olduğunda hayatımızda belireceklerine inanıyorum.

Evlenmek zorunda değilsiniz

Bu yazı, Teksaslı yazar, iş kadını ve bir anne olan Brooke Hampton tarafından yazılmıştır. Kimileri tarafından provokatif bulunabilir; ancak kesinlikle üzerinde düşünülmesi gereken bir şeyler sunuyor. Bir göz atın.

 

“Evlilik hayranı değilim”

Bence evlilik, ciddi şekilde yetenekli ve gerçek değişimler yaratma potansiyeline sahip yaratıcı varlıkları alıp bu yaygın bir biçimde kabul görmüş evlilik kurumunun içerisine koyarak hayatlarının, duygularının ve değerli enerjilerinin büyük bir kısmını ‘iyi’ vatandaşlar olma ve beynimize başarılı bir şekilde yerleştirilmiş imkânsız ‘mükemmel evlilik/mükemmel aile’ ye ulaşma amacıyla harcamalarına sebep oluyor. Evlilik aynı zamanda da ‘Evet’ dediği, yüzük verdiği ve bir kontrat imzaladığı için başka bir ruhun mülkiyetine sahip olduğumuza dair ölümcül bir duygu yaratma potansiyeline sahip.

 

 

Kurban gidebileceğimiz en büyük yanılgılardan birisi, tamamlanabilmek için hayatımızda başka birisine ihtiyacımız olduğu yalanıdır. Ben 15 yıldır aynı adamla birlikteyim ve birbirimizden hala çok hoşlanıyoruz. Bu durumun ikimizin de tek başımıza dik duruşumuz ve birbirimize bireysel amaçlarımıza ulaşmada yardımcı olmamızla çok ilgisi var. İnanılmaz bir şekilde farklıyız; ama birbirimizi değiştirmek için savaşmıyoruz. Olduğumuz kişilere saygı duymayı ve değerini bilmeyi öğrendik. Birbirimize ihtiyacımız yok. Birbirimizden keyif alıyoruz; ama birbirimize ihtiyacımız yok. Dünyanın romantizmden en uzak cümlesi şu: “Beni tamamlıyorsun.” – bunu duyduğumda gerçekten çığlık atmak istiyorum. Ben, kendimi tamamlamak istiyorum.

 

Peki ya çocuklar?

Herkesin çocuk sahibi olmak için var olduğuna inanmıyorum. Kültürümüz tarafından yaratılan aile kurma baskısı gerçekten komik! Evet, çocuk sahibi olmaya dair bir karar verildiğinde, çocuklara mümkün olan en iyi hayatı vermenize yardımcı olabilecek bir partner bulmak faydalıdır. Ama bu durum, aynı evde yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor; yapılması gereken tek şey, çocukların sağlıklı, kendinden emin ve duygusal açıdan istikrarlı bir şekilde yetişmeleri için gereken desteği sağlamak.  

 

Gerçekten istediğiniz için evlendiyseniz eğer, HARİKA. Yalnızca beklentilerinizin gerçekçi olduğundan emin olun ve duygularınız konusunda açık ve dürüst olun. Sıkışmış ve perişan hissettiren uzun süreli bir ilişki içerisinde olmak, hiç kimse için sağlıklı değildir. Hayatımızdaki devamı gelmeyen ilişkilere bağlı travmaların bu kadar çok olmasının sebebi de budur; sevginin nasıl bir şey olduğuna dair peri masallarından çıkma tasvirler, gerçeklikle yüz yüze kalındığında paramparça oluyor.

 

 

Ruh eşinizle evlenmeyin

Billy, iyi bir arkadaş. İnanılmaz, harika ve çok güzel olduğumu düşünen bir erkek. Beni desteklemek ve bana yardımcı olmak için daima hazır. Billy, iyi bir baba ve takım arkadaşı. Birçok açıdan birbirimiz için mükemmeliz. Birlikte durmayı tercih etsek de aslında birbirimize ihtiyacımız yok; tek başımıza da ayakta kalabiliyoruz. O gerçekten de çok tatlı ve sabırlı ve onu çok seviyorum. Ama bir tür mistik ya da antik bir bağ ile birbirimizin ruh eşi değiliz. Tamamen kendine özgü bir amaca hizmet eden mükemmel bir şekilde özgün bir birlikteliğimiz var.

 

Ruh eşi nedir?

Böyle bir şey var mı? Herkesin bu soruya yanıtı, kendi inanç sistemine bağlı olarak farklıdır. Ben kişisel olarak ruh eşlerinin zamanın başlangıcından beri bağlı olduğumuz insanlar olduğuna inanıyorum. Birçok hayatın birleşimi olan bu muazzam birbirine bağlı ağın içinden geçerek ilerleyen insanlar. Büyümemize yardımcı olmak amacıyla bizimkiyle mükemmel şekilde eşleşen ruhlar. Ruh eşi kavramını daima romantik bağlamda düşünmek gerekmiyor. Bence bu, anlamamız gereken çok önemli bir nokta. Kültür olarak romantik ya da cinsel olmayan ama daha büyük bir amaca hizmet eden derin ilişki türlerini anlamada güçlük yaşıyoruz. İki kişi arasında hissedilen derin ilişki, daima romantik olmalı, değil mi? Hayır. Bu vahşi hayatta farklı farklı ilişki türleri var.  

 

Ben, ruh eşlerinin var olduklarına ve ihtiyacımız olduğunda hayatımızda belireceklerine inanıyorum. Sizi itmeye, size meydan okumaya, uyandırmaya ve ileriye götürmeye gelecekler. Gerçek şu ki o kişiyle evlenmemek daha doğru; çünkü öyle bir durumda ideal evliliği yaratma telaşına kapılır ve ruhlarınızın en başta neden eşleştiğini unutursunuz. Yapılması gerekenin yarattığımız tuhaf karı-koca rolleri dâhilinde birbirimize işkence etmek değil, birbirimize mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gelişmek adına yardımcı olmak olduğunu da unutmak kolaydır. Bu karakterlerin farklı versiyonlarının hepimiz tecrübe etmişizdir. 

 

Tüm bu kalp ağrılarına ve hayal kırıklıklarına sebep olan, tüm ihtiyaçlarımızın tek bir kişi tarafından karşılanması gerektiği düşüncesidir. Bunun yerine öncelikle yanıtını bulmamız gereken soru şudur: bir insanla olan ilişkimizin ne yaratmasını ya da ne başarmasını istiyoruz? Ve sonrasında da evrenin bu amaç uğruna mükemmel partneri göndereceğine inanmalıyız. Yalnızca seks yapmak ve dünyayı gezmek istiyorsanız eğer, aile kurmanıza yardımcı olacak kişiden bambaşka olan bir ruh çağıracaksınız. Tam olarak ne istediğimizi bilmek, en büyülü birlikteliği yaratmanın ilk adımıdır.

 

Normu baştan yazalım

Bildiğimiz ebeveynlik, sevgi, partnerlik, arkadaşlık, ilişki, ruh eşi birliktelikleri, hayat ve evlilik kavramlarını silelim ve işe yarayanı yaratalım – norma karşı gelmekten korkmadan, ruhumuz için doğru olanı.

 

Kimse size söylememiş olabilir; ama normal olan ÇOK abartılıyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön