Biz 365 gün kadınız!

Biz 365 gün kadınız!

Bir kadın olarak 8 Mart günü, aksine, ben çok üzülüyorum. Biz sadece 8 Mart'ta kadın olmanın, anne olmanın zorluklarını yaşamıyoruz ki, bir güne mi sığdıracaksınız bizleri? Bizler sadece tek bir günde mi kadınız?


8 Mart günü göklere çıkarıp, 9 Mart sabahı o göklerden yerlere atacaksanız bizi, ben kadın olarak Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamıyorum... Bizler kadınız, bizler anneyiz. Allah tarafından özel yaratılan kullarız bana göre. İster 8 Mart, ister 8 Eylül. Biz kadınların tarihi, saati, gecesi, gündüzü yok.


Biz güçlü kadınlar her günün sabahına aynı dirayetle uyanıyoruz. Her sabah hem işimize koşuyoruz kariyer adına hem de çocuklarımıza yetiyoruz. Hem mükemmel eş oluyoruz “her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözünü doğrularcasına hem yeri geliyor, eşimizi de bir anne gibi sarmalıyoruz.


Bizim için farketmez. Sizler bizi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde anmasanız da biz her gün tenceremizi kaynatacağız. Cumhuriyet kadınını temsil edeceğiz Atamız'ın izinde... Hem ev hem ülke ekonomisine katkıda bulunacağız.


Yeri gelecek, biz kadınlar yine kendimizden ödün vereceğiz. Yine ezileceğiz. Belki yine horlanacağız. Ne farkeder? Biz Allah’ın yarattığı özel insanlarız dedim ya. Yine dirileceğiz, yine kalkacağız. Yine başaracağız....Yine tüm dünyaya karşı duracağız. Yine evlat yetiştireceğiz aydınlık yarınlar için; tüm anneler omuz omuza vereceğiz.


Bize durmak yok. Biz kadınlar 365 gün hiç bitmeyen bir inançla, büyük adımlarla yola devam edeceğiz. Ha, siz bizi belki yılda bir gün farkedeceksiniz, umurumuzda mı? Biz kadın olduğumuzun, anne olduğumuzun her gün farkındayız. Kadın olmaktan mutluyuz, onurluyuz...

 

Ferah Uzundurukan

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön