Bazı insanlar neden aşık olamaz?

Günümüzde insanların doğru bir partner bulmakta zorlandığı bir gerçek. Bunların arkasındaki olası sebepleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bazı insanlar neden aşık olamaz?

İlişki olgusunu mükemmelleştirirler

Kimileri romantik kitaplardan, kimileriyse filmlerden etkilenir ve gerçek hayatta da benzer aşk hikayelerinin gelip onları bulmasını beklerler. Fakat gerçeklerle yüzleşince hayal kırıklığına uğrarlar. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki karşınızdaki kişi gerçek bir insan; bir kitap veya film kahramanı değil! Bu yüzden etrafınızdaki ilişkileri gözlemlerken gerçekçi bir bakış açısıyla bakmayı deneyin.

 

Kendilerine saygıları yoktur

Kendine ve başkalarına saygı duymak her ilişkinin temelindedir. Bu romantik ilişkiler için de geçerlidir. Kimse kendine saygı duymayan birinden etkilenmez. Bu yüzden öncelikle kendi başarılarınızın, bilgi birikiminizin ve potansiyelinizin farkında varmalı ve kendinize saygı duymalısınız.

 

Başkalarının özeline saygıları yoktur

Bir ilişki içindeyken iki tarafın da kendine ait sınırları olması gerektiğini bilmelisiniz. Kendi özgür alanınız, partnerinizinki sınırlamaya başladığında işin içinde bir sorun olduğu kesindir.

 

İnsanları değiştirmeye çalışırlar

Unutmayın ki kimse sizinle tamamen aynı düşünce yapısına sahip olamaz. Eğer partnerinizin bir davranışından veya düşüncesinden rahatsızsanız öncelikle ona bunu açık yüreklilikle söylemelisiniz. Eğer bu konu hakkında değişemeyeceğini söylüyorsa ısrar edemezsiniz. Birini değiştirmeye çalışmak veya kendiliğinden değişeceğine inanmak doğru değildir.

 

 

 

Affedici değillerdir

Herkesin hataları olabilir fakat bazı hatalar ilişkideki güveni derinden sarsar. Yapılan hatayı illa ki kabul etmek zorunda değilsiniz ama ilişkiniz gerçekten düzgün bir ilişkiyse partnerinize bir şans daha verebilirsiniz. Affedici olmak güzeldir.

 

Benmerkezcilerdir

Dünyanın merkezinde kendilerinin olduğunu inan insanlar bir ilişki içindeyke partnerlerinin ihtiyaçlarını, isteklerini ve hissettiklerini düşünmezler. Bu yüzden de ilişkilerinde problemler yaşarlar, ya da düzgün bir ilişki kuramazlar.  

 

Bir ilişki içinde olmaya hazır değillerdir

Bazen yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinizi dinlemeniz gerekir. Eski ilişkinizde neler yanlış gidiyordu, hayattan beklentileriniz neler, nasıl bir yöne doğru gitmek istiyorsunuz... Belki de aşık olamama sebebiniz hazır olmamanızdır, kim bilir?

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  29 Temmuz 2019 Pazartesi 13:18

  37 yaşıma geldim ama bugüne kadar hiç yapamadım.2002 de sevgilime yataktayken yapalım mı dedim.evlenecekmiyiz dedi,hayır dedim,yapmayalım dedi,sonraki yıllarda 2 kez para karşılığında denedim,yine yapamadım.bir de üstüne MS oldum.benimki böyle bir hayat

  Cevapla
 •  
  01 Ağustos 2019 Perşembe 12:38

  aynı şeyleri yaşıyoruz kardeşimm


 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön