2015 keçi yılı

Çin Astrolojisi'ne göre yeni yıl 18 Şubat 2015 gecesi kutlanacak. Peki yeni yılı nasıl karşılayalım?

2015 Keçi Yılı 18 Şubat 2015 gecesi...

2015 Keçi Yılı 18 Şubat 2015 gecesi kutlanıyor. Uzakdoğu’da yeni yıl kutlamasını turuncu portakallarla, mandalinalarla süsledikleri sofralarla karşılıyorlar. Portakallarla ve bahar dallarıyla bezenmiş ağaçlar da hazırlayabilirsiniz. Çin geleneğinde yeni yıl ilkbaharla başlar, bahar dalları da yeni yılın taze çiçekleri olarak kabul edilir. Bu ağaçlara kırmızı zarflar içinde niyetlerinizi de bağlayabilirsiniz. ,


2015 yılına uygun olarak, evinizin yıl analizini güncellemeyi unutmayınız. Yeni yılın ilk günü evinizi havalandırın ve hoş bir müzikle veya çan sesiyle evinizin enerjisini hareketlendiriniz. Bu yıl kuzeye açılan pencerelerinizi ve kapılarınızı yeni yılın ilk günü erkenden açıp, o güzel refah enerjisini içeri davet edin.


18 Şubat veya 19 Şubat’ta mutfağınızdaki bereket kavanozunuzu tazelemelisiniz. Bu uygulama, ev ve iş yerinde, bereketinizin artması ve devamı için yapılan bir uygulamadır. Feng Shui sembolleri, niyetimizin ve beklentilerimizin gerçekleşmesini destekler.


İlk defa hazırlayacaksanız, aşağıdaki tariften faydalanabilirsiniz:


Bereket Kavanozunu hazırlamak için, bir porselen veya seramik kavanoza ve Bereket Seti’ne ihtiyacınız vardır. Bunların yanısıra, taze pirinç almalısınız.

Bereket Seti’nin içindekiler:

  •     5 Element Mendiller
  •     5 Element İpler
  •     İngotlar (Altın külçelerini temsil eder)
  •     Kristal veya doğal taşlar
  •     Kırmızı Zarf 3’lü Para
  •     Kırmızı Mistik Düğüm


Kavanozunuzu yıkayıp kuruladıktan sonra, Bereket Seti’ndeki malzemeleri sırasıyla kavanozun içine yerleştirirken içinizden veya sözle, bereketinizin artması ve kalıcı olması konusundaki niyetinizi tekrarlayınız.


· Kırmızı zarfın içine 3’lü Para’nın yanısıra, kendi cüzdanınızdan küçük bir parayı ekleyerek kavanozun dibine yerleştiriniz.


· Kırmızı kesenin içindeki kristal, doğal taş ve İngotları çıkarıp, tek sarı mendilin içine koyup katlayın. Varsa, altın veya değerli taşlar ekleyebilirsiniz.


· Üzerine ağzına kadar taze pirinç doldurunuz.


· Kavanozun kapağını kapattıktan sonra, 5 Element mendillerini, mavi altta kalacak şekilde, sırasıyla, Yeşil, Kırmızı, Sarı ve Beyaz üstte kalacak şekilde kapağın üzerine koyup 5 Element ipleriyle bağlayın.


· Kırmızı Mistik Düğümü element iplerinden geçirip kavanozunuzdan sarkıtın.


Mutfağınızın Güneybatı, Kuzeydoğu, Kuzeybatı veya Batı yönlerinden birinde yer alan bir dolabınızın üst bölümüne yerleştirin. Bu uygulamanın, ayrıca, her yıl Zenginlik Yıldızı’nın etkili olduğu yönde de yapılması çok olumludur. Dolayısıyla, bu yıl evinizin kuzeyinde de, kapalı bir dolap içine ikinci bir kavanoz hazırlayıp koyabilirsiniz.


· Arkadaşlarınıza bu ritüeli önerebilirsiniz, ama dolabınızı açıp göstermeyiniz.


· Her sene, Çin Yeni Yılı’ndan iki-üç gün önce veya yeni yıldan sonra bir hafta içinde kavanozunuzu dolaptan çıkarınız. İçindeki pirinci pilav yaparak evde yaşayanlara tattırınız. Kalan pirinci daha sonra kullanmak üzere, başka bir yere alınız. Bozulmuşsa, çöpe atmayınız; toprağa dökebilirsiniz.


· Kırmızı zarfın içine cüzdanınızdan para ilave ediniz.


· Kavanozu yıkayıp temizleyebilir veya daha büyük bir kavanozla yenileyebilirsiniz. Yine niyetlenerek Kırmızı Zarf’ın üzerine sırasıyla malzemeleri ve taze pirinci koyunuz.


· Bir sonraki senede yenilenmek üzere, yine eski yerine yerleştiriniz.


Bereketiniz bol olsun!


Yazı: Işıl Afşar

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön