Bir kez daha ‘Yavaş Ebeveynlik’

Günümüz şehirli ebeveynleri için kıymetli bir rehber olan Yavaş Ebeveynlik kitabının ikincisi çıktı!

Bir kez daha ‘Yavaş Ebeveynlik’

Klinik Psikolog Pınar Mermer’le 2014 ilkbaharında ilk kitabı ‘Yavaş Ebeveynlik’i yayınladığında buluşup sohbet  etmiştik. O zaman şöyle yazmıştım röportajın girişine: “Anne babalık en iyi kişisel gelişim çalışmasıdır. Çocuğunuz olduğunda onunla birlikte hayatı yeniden keşfetmeye, unuttuklarınızı hatırlamaya, kanıksadıklarınıza şaşırmaya başlarsınız... Ancak bunun için çılgın koşturmacanın arasında bir durmanız, yavaşlamanız gerekir... Klinik Psikolog Pınar Mermer, ‘Yavaş Ebeveynlik’ kitabında bir anne olarak, çocuklarla çalışan bir terapist olarak, bir büyükşehir kadını olarak yaşadıklarını ve bildiklerini harmanlıyor. Zamanın daha hızlı, daha çok, daha iyi olma dayatmalarına karşı kendi dengemizi korumayı ve içsel olarak dengeli çocuklar yetiştirmeyi arzu edenler için bir rehber niteliğinde kitabı...”

 

(Röportajın tamamı için tıklayınız...)

 

Ebeveynlerde farkındalık yaratıyor


Yavaş ebeveynlik çok sevildi, çok okundu, birçok anne baba için bir başucu kitabı oldu. Bu arada Pınar ailesini büyüttü ve ikinci oğlu Mercan’ı kucağına aldı. Yavaş ebeveynlik kavramını ortaya atıp büyükşehirde yaşanmaz diye karar verdi ve Bodrum’a taşındı... Bu arada boş durmadı ve ‘Yavaş Ebeveynlik 2’yi yazdı. Gerçekten çok becerikli bir kadın bana kalırsa... ‘Yavaş Ebeveynlik 2’ çocuklarımızın ruh sağlığını nasıl koruruz konusuna odaklanan ve ebeveynliğe farkındalık boyutu katmayı amaçlayan bir kitap.

 

 

Damla Çeliktaban

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön