23. Ay çocuk gelişimi

Anne nereye gittiğini sanıyorsun? Dışarı çıkmaya çalıştığınızda bebeğinizin vermeye çalıştığı mesaj bu olabilir. Bebeklerde ki ayrılık korkusu birinci senede gelir ve gider ama ikinci doğum günü civarında olan dönemde bu durum sık sık çok zorlaşır. Buna neden olan birkaç şey vardır; yeni kardeş, bakıcı veya onunla dalga geçeceğinizi düşündüğünüz yeni bir davranışının stresi.

23. Ay çocuk gelişimi

Anne nereye gittiğini sanıyorsun? Dışarı çıkmaya çalıştığınızda bebeğinizin vermeye çalıştığı mesaj bu olabilir.

Bebeklerde ki ayrılık korkusu birinci senede gelir ve gider ama ikinci doğum günü civarında olan dönemde bu durum sık sık çok zorlaşır. Buna neden olan birkaç şey vardır; yeni kardeş, bakıcı veya onunla dalga geçeceğinizi düşündüğünüz yeni bir davranışının stresi. Sebep her neyse gidişiniz kısa ve sevimli olsun (hiçbir zaman güle güle demeden evden çıkmayın).

Daha çok üzerinde durulması gereken bir diğer konu da bebeğinizin toplum içinde -alışverişte, tatilde veya restoranlarda nasıl davranması gerektiği. Kısa zamanda çok şey beklemeyin ama kibar ve kararlı şekilde açıklayın. Bunları açıkladığınız takdirde evde oturmak alışveriş ve yemeğe çıkmak daha etkili ve eğlenceli olacaktır.

Bebeğiniz bazen gün içinde bitkin düşebilir, özellikle sık sık siz işten eve geldiğinizde. Yemeği hazırlamadan önce onunla zaman geçirin  oyun oynuyor ya da hikaye anlatıyorsanız tüm dikkatinizi onunla geçirdiğiniz vakite verin. 10 dakika odaklanan bebekle zaman geçirmek tüm ruh halini değiştirir ve sizin iş yaparken de rahat bırakır.

Bunun yanı sıra diş fırçalamayı bebeğinize öğretin, ona renkli bir diş fırçası alın ve siz fırçalarken nasıl fırçalayacağını gösterin.

Bu taktik aynı zamanda saç tararken de olur. Bu süreci daha acısız atlatmanız için ona kendi tokasını seçmesine izin verin siz de kalın fırçalı işkenceyi azaltan saç dolanmalarını çözen ürünlerden alın.

İşkence demişken, bebeğinize kıyafetlerini giydirirken karşı ataklarla karşılaşabilirsiniz. Ona seçenekler sunun ve yardımcı olun böylelikle işler daha pürüzsüz ilerleyecektir. İyi Şanslar!

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön