Feng Shui ile gelin buketleri nasıl düzenlenir?

Feng Shui felsefesine göre çiçeklerin güzelliği, görünümü kadar iyi şans sembolü olması da çok önemlidir. Gelinlere; ellerinde taşıyacakları gelin buketini şanslı sembollerle oluşturabilmeleri için yardımcı ipuçları, öneriler hazırladık.

 

Pembe aşkın sevginin rengidir. Eğer buketinizi güllerden tercih edecekseniz pastel pembe tonlarını tercih edin derim, hatta pembe beyaz birlikteliği Feng Shui’de aşkın birlikteliğin renkleridir. Pembe kadını, beyaz da erkeği temsil eder. Gelinde beyaz güller, damadın yakasında da pembe bir gül harika olur. Burada altını çizmem gereken bir nokta var. Genç gelin damatlar tomurcuk gül kullanmalı, orta yaş ve üzeri olanlar biraz daha açmış görünen gül kullanmalıdır.

 

Feng Shui’de en popüler çiçeklerden biri şakayıktır. Şakayık çiçeği zenginliği temsil ettiği kadar aşkın da sembolüdür. Kırmızı tutkuyu, pembeler de romantizmin sembolüdür.

 

Orkideler bolluk bereketle ilgili sembol olmalarının yanında gelinler için de “mükemmelliğin” temsilidir. Yaşamlarının bundan sonrası için mükemmellik dileyenler bu yeni başlangıç günlerinde buketlerini orkidelerden oluşturabilirler.

 

Lilyumlar da Feng Shui’de popüler çiçeklerdir. Gelin buketlerinde de son yıllarda sıkça gördüğüm harika çiçeklerdir.

 

Lilyumlar neyi mi temsil ediyor? Çiftler arasında uyumun sembolüdür. Ayrıca harika bir ipucu daha: aşırı heyecanlı gelinlerin kesinlikle kullanmasını önerdiğim bir çiçektir. Çünkü lilyum aynı zamanda sakinliğin, huzurun sembolüdür.

 

Kasımpatılar da gelinler için iyi şans, mutluluk sembolüdür. Buketinizde yeşil geniş yaprakları da kullanmayı unutmayın. Yeşil yeni başlangıçların gelişmenin ve büyümenin sembolüdür. Bu bağlamda seçtiğiniz çiçek ne olursa olsun tercih ettiğiniz sembolü yeşil geniş yaprak ve dallarla büyümesini sembolize etmiş olursunuz.

 

Buketinizi oluşturduğunuz çiçeklerin aşağı doğru sarkan çiçek ve dallar olmamasına gayret edin. Beyaz manolya saflığın temsilidir. Yine saflığın rengi olan beyaz gelinlikle bu durumda eş anlamlı oluyor. Aynı zamanda.

 

Kırmızı güller aşkın tutkunun sembolüdür. Eğer buketinizde canlı çiçek kullanacaksanız kesinlikle dikenlerinin temizlenmiş olmasını isteyin. Çünkü Feng Shui’de güldeki dikenler ilişkide pürüzleri temsil eder.

 

Gelin buketinde laleler duygusallığın tanımıdır.. Bu yüzden düğün, Gelin & Damat danışmanlıklarımda gelin buketinin sadece lalelerden oluşmasını tavsiye etmem. Bu özel günde zaten hassas ve duygusal duruma, lalelerle ekstra katkı sağlayarak gelini sürekli ağlatmak istemeyiz değil mi?

 

Feng Shui ve Çin astrolojisini bu özel günlerde kullanarak şansınızı enerjinizi yükseltip kendinize harika bir yatırım yapmış olursunuz. Bu çalışmalar daha da detaylandırılarak kişisel zenginlik elementinizi, kişisel şanslı uğurlu çiçeklerinizi, şanslı doğal taşlarınızı ve hatta kişisel şans sihirlerinizi kullanarak harika bir iş yapmış olursunuz.

 

İster gelin buketiniz olsun ister çalışma masanızda veya banyonuzda kullanacağınız çiçekler kesinlikle kurutulmuş olmamalı. Hep dediğim gibi kuru çiçekler şanssız kabul edilir.

 

Sevgilerimle…

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön