Kırmızı renk iflas getirebilir!

Renklerin psikolojik etkilerini anlatan birçok bilimsel makale yayınlanmıştır. Çevremizde bulunun renklerin etkisi üzerimizde büyük ölçüdedir. Kültürler arası farklı yorumlamalar olsa da önemli bir etkileşim söz konusudur.

 

Feng Shui’de renkler beş elementi ifade eder. Her pusula yönünün farklı elementi ve bu elementi temsil eden renkler vardır. Uygulamalar yapılırken, Chi’yi canlandırmak için bu döngü sıkça kullanılır.

 

Feng Shui’de renkleri pusula yönlerine göre açıklamak gerek;

 

Güney pusula yönünün elementi ateştir. Ateş elementinin başlıca renkleri; kırmızı, turuncu, pembe ve parlak sarıdır. Kesinlikle kullanılmaması gereken renkler metal ve su renkleridir. İtibarsızlık, yasal sorunlar, şanssızlık, iş kayıplarına neden olur.

 

Güneydoğu pusula yönünün elementi ağaçtır. Bu elementin renkleri; açık yeşil, kahverengidir. Toprak rengi, yoğun ateş renkleri cüzdanınızı boş bırakır.

 

Doğu pusula yönünün elementi büyük ağaçtır. Renkleri; koyu yeşil, koyu kahvedir. Bu alan için yıkıcı renkler ateş ve metal renkleridir. Aile bağlarının kopmasına ve sağlık sorunlarına sosyal hayatta yalnızlığa neden olur.

 

Kuzeydoğu pusula yönünün elementi küçük topraktır. Renkleri; taba, vizon, koyu sarı, ekrudur. Kesinlikle kullanılmaması gereken yoğun su renkleridir. Toprağı çamurlaştırır. Olduğunuz yerde sayarsınız. İlerleme, gelişim, akademik başarı hak getire.

 

Kuzeybatı pusula yönünün elementi büyük metaldir. Renkleri; lacivert, koyu gri, beyazdır. En olumsuz renk ateş renkleridir. Destek enerjinizi keser. Bütün dünya bana karşı diye iç geçirirsiniz.

 

Kuzey pusula yönünün elementi sudur. Renkleri; mavi ve siyahtır. Bu alanda kullanılmaması gereken renk grubu ateş ve toprak renkleridir. Getireceği en büyük sorun iş hayatınızla ilgili olur. İflas, maddi kayıp, iş kaybı, başarısızlık…

 

Batı pusula yönünün elementi metaldir. Renkleri; beyaz, gri, lame, dore, pastel tonlardır. Bu alan için en olumsuz renkler ateş ve su renkleridir. Yaratıcılığınıza, çocuklarla ilgili sorunlara neden olur.

 

Güneybatı pusula yönünün elementi topraktır. Renkleri; pembe, beyaz, kremdir. Burada çok koyu su renkleri toprağı çamurlaştırır. Hayatınıza da etkisi ilişkilerde, ortaklıklarda ve hatta evliliğinizde büyük sorunlara neden olur.

 

Merkez şans alanıdır. Elementi toprak, renkleri tüm toprak tonlarıdır. Bu alanlarda mavi, siyah renkler şanssızlığa neden olur.

 

Feng Shui uygulamaları yapılırken Chi’yi pozitif hale getirirken yumuşak bir akış sağlamak, mekânlardaki çalışan veya yaşayan kişilerin hedeflerini yükseltmek, erişimi kolaylaştıracak bir ortam hazırlanırken alınmak istenilen sonuçlarda önemli noktalardır.

 

Bir işyerinde verimi potansiyeli artırmak için farklı, CEO ofisi düzenlenirken farklı, okullarda eğitim sınıflarına göre farklı, restoranlarda farklı renkler kullanılır. Kısaca her sektörün, kurumun ve kişinin kendine özgü kullanması gereken renk skalası vardır.

 

Sevgilerimle…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön