Masanızı Feng Shui’ye göre seçin…

Bu yazımızı etkili ipuçlarına ayırmaya karar verdim. Feng Shui sadece pusula yönlerinden ibaret bir ilim değildir. Her zaman dediğim gibi, evinize Buda figürleri yerleştirerek, mum, tütsü yakarak Feng Shui uygulaması yapmış olmazsınız. 9 kırmızı gül sizi ünlü yapmayacağı gibi mor menekşe de banka hesabınızı kabartmaz. Bu ilime, felsefeye bu güne kadar yapılan haksızlığa, basitleştirmeye siz de omuz vermeyin. Konu nerden nereye geldi değil mi? Neyse uzun lafın kısası dostlar; sadece tütsü dumanıyla, yaptırmanız gereken boya-badana işini öne almış olursunuz, mumlarınız kokulu ise burnunuza güzel kokular gelmiştir. Sonuç sadece budur.

 

Evet! Konumuza gelelim!

 

Konu; ister ofiste ister evinizde kullandığınız çalışma masanızın, başarı ve şansınıza hizmet edebilmesi için nelere dikkat etmeniz gerektiği;

 

 • Yazar, öğretmen, senaristler, doktor, moda sektörü, spor endüstrisinde meslek sahibi iseniz dikdörtgen, oval masa tipi kullanmalıdır. Yeşil, siyah, mavi renk kombinasyonu oluşturulmalıdır.
 • İletişim,  ulaştırma, taşıma, nakliye şirketlerinde çalışıyorsanız masanızın şekli yuvarlak veya asimetrik şekilli olmalıdır. Beyaz ve gümüş renkli aksesuar kullanmanız şansınızı artırır unutmayın.
 • Biraz cesaret gerektirse de ilgili sektörlerde ateş renkleri harikalar yaratmıştır. Kimler mi kullanmalı? Sanatçılar, mimarlar, reklamcılar, eğlence sektörü, moda ve tasarım sektörü tercih etmelidir. Masa şekliniz dikdörtgen olmalıdır. Kırmızı ve yeşil renkli aksesuarlar da enerjiyi artırarak gelişmeyi ve büyümeyi teşvik eder.
 • Metal renkleri: Resmi kurumlarda çalışanlar, hükümet görevlileri, askerler, teknoloji ve sanayi sektöründe çalışanlar kullanmalıdır. Grinin her tonu, metal renkleri ve beyaz bu renkler çalışma masanızın ve aksesuarlarınızın bütünü olmalıdır.
 • Mermer ve granit yüzeyler toprak elementini temsil eder. Hükümet, ordu görevlileri, siyasetçiler, hastane ve gayrimenkul sektöründe özellikle yöneticiler kullanmalıdır. İstikrar ve güç getirir. Üçgen, piramit şekilli aksesuarlar ve parlak bir aydınlatma da masada kesinlikle bulundurulmalıdır.

 

Sevgilerimle…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön