Güzel koku, güzel enerjiler

Yorgun argın eve döndünüz, kapıyı açtınız, anahtarı çıkarmak için uğraşıyorsunuz mis gibi bir tarçın kokusu aldınız. Ne hissedersiniz? Evet, bu makalemizin konusu “KOKU”.

 

Güzel koku çeker, kötü olarak nitelediğimiz de iter, uzaklaştırır. Mekan ister ev ister işyeri olsun, Feng Shui ‘de temiz hava akışı, havalandırma ne kadar önemli ise iyi veya kötü koku nitelendirmesi de bir o kadar önemli. Güzel koku pozitif Chi’yi artırır.


Şimdi çözümlemelerin, uygulamaların dışına çıkarak hangi alanlarda hangi aromalı kokuları tercih etmeliyiz, özetle sıralayalım.

 

Maddi gelişim ve başarı için, Feng Shui uygulamalarında destek olarak neyi, hangi duyguyu hedefliyorsanız kokunun gücünden ve etkisinden yaralanabilirsiniz. Maddi gelişim, başarı, romantizm, destek, yaratıcılık, sağlık için doğru tercihlerle enerjinizi besleyebilir yükseltebilirsiniz.

 

Nasıl mı?

 

Kişisel bereket ve başarı alanınızda portakal, mandalina, turunçgillere ait aromalı kokuları tercih edin. Diğer bir alternatif de tabii ki lavanta.

 

Tüm aile bireylerinin sağlıkları ile ilgili Doğu pusula yönünde ve kişisel sağlık alanınızda lavanta, yosun bulundurun.

 

Evliliğinizde romantizmi artırmak için güneybatıda, yatak odanızda, kişisel aşk alanınızda hiç lafı uzatmaya gerek yok, kısa ve net; gül!


Destek enerjinizi kuvvetlendirmek için yasemin.


Kişisel gelişim için kuzeydoğuda papatya, kır çiçekleri.


Yaratıcılık için batıda lilyum, enerji temizliği için tüm mekanda adaçayı, lavanta.


Aile bireylerini bir araya toplamak hoş sohbet ortamları oluşturmak için tarçın, elma aromalı kokular tercih edilmelidir. Bu kokular canlandırır, lavanta kokusu ise sakinleştirir.

 

Olmazsa olmazımız olan kişisel parfüm tercihlerinde elementimize göre enerjimize destek sağlayacak şanslı seçimler için bir sonraki makalede görüşmek üzere…

 

Sevgilerimle.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 7014

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2191

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 1704

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 25973

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 5931

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön