Mutfakta Feng Shui

Mutfaklar ana giriş ve yatak konumundan sonra mekân içinde üçüncü en önemli alandır. Mutfaklar evin kalbi olarak da kabul edilir. Eve giren maddi imkânlarla, fırsatlarla doğru orantılıdır. Mutfaktaki en önemli şey ise ocaklardır. Ocağın konumu, baktığı yön, aile reisinin kişisel şanslı alanlarından birine bakması büyük şans getirir.


Mutfak kapısı direkt ana giriş kapısından görülmemelidir. Aksi takdirde eve girilir girilmez aile bireyleri de gelen konuklar da ilk olarak ne yemek yiyeceklerine odaklanırlar.

 

Buzdolabının içi ve dolaplar temiz ve düzenli olmalı. Çürümüş sebze meyveler, kirli bakımsız fırın içleri mide, hazımsızlık ile ilgili sağlık sorunlarına neden olur. Aynı zamanda bereketinizle ilgilidir kiler ve buzdolapları, bu yüzden özen gerektirir.

 

Ocağın temiz sağlam ve her gaz düğmesinin çalışır olması oldukça büyük önem taşır. Her gaz düğmesini kullanmaya çalışın. Sürekli aynı gaz düğmesini kullanmak maddi sıkıntılar doğurur. Bu yüzden hepsini düzenli olarak kullanmaya çalışın.

 

Mutfaklarda renk kullanımında beş element dengesini sağlamaya çalışın. Tek bir elementin baskınlığı olumsuzluk yaratır. Örneğin; kırmızı ağırlıklı bir mutfak ateş elementini körükleyeceği için yangın tehlikesine sebep olur. Ocak zaten kuvvetli bir ateş elementi, musluk su elementi, beyaz eşyalar metal elementi, aksesuarları toprak elementi (seramik saklama kapları, baharatlıklar vs.),minik saksı bitkileri ile beş element dengesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 

Ocakla musluk veya ocakla buzdolabı direkt karşılıklı gelmemelidir.

 

Mutfakta taze meyve dolu kâseler bereketinize katkı sağlar. Aile içinde uyuma önem veriyorsanız bir kâse dolusu kırmızı parlak elmalar, bereket için de yeşil elma dolusu bir kâse yerleştirebilirsiniz.

 

2015’in bulluk bereket yıldızı kuzey pusula yönünde. Mutfağınızın kuzey alanında, yüksek ve kapalı bir dolap içine bereket kavanozu hazırlayıp yerleştirmeniz evin maddi gelişimine, büyümesine katkı sağlar.

 

Sevgilerimle…

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön