Bahçelerdeki ağaç ve çiçeklerin anlamları

Her şeyin ve her yerin üzerimizdeki enerjisel etkilerinin farkında olursak hayatımız kolaylaşır. Feng Shui, bu noktada çok önemli faydalar sağlıyor.


İnsan doğanın içinde mutlu olur.


Bütün canlıların insan üzerinde farklı etkileri vardır. Bitkiler de bunlardan biri. Yaşadığımız alanlara doğanın bizi destekleyici gücünü sokmamız oldukça önemlidir. Ağaçlar, çiçekler; bizleri ve yaşadığımız mekânların enerjisini arındırır ve pozitif katkı sağlar. Günümüzde artık çoğu insan apartman dairelerinde yaşadığı için evlerinde çeşitli ağaçlar yetiştiriyorlar. Bahçede bir çam ağacı yerine salon çamı tercih ediyor veya balkonunda portakal veya limon ağaçları yetiştirdiklerini görüyorum. Bu ağaçlar bolluk, bereket, mutluluk, huzur gibi çok olumlu duyguları temsil etmektedir. Her şeyden önce “ağaç” Feng Shui’de beş elementten biri ve büyümeyi gelişmeyi temsil eder. Yaşadığınız veya çalıştığınız mekânlarda bitkilerin pozitif gücünden faydalanmak yaşamınıza gelişmeyi davet eder. Çalışma masanıza bir demet mis kokulu çiçek yerleştirmek bile ortamın Chi (yaşam gücü, kozmik nefes) ile dolmasını sağlar.


Feng Shui’ye göre evimiz kadar bahçemizin de bedenimiz, ruh halimiz üzerinde etkisi büyüktür. Eğer bir bahçeye sahipseniz ve bu bahçe gerekli bakım ve özeni görmüyorsa eve girecek Chi kalitesi de istenilen düzeyde olmayacaktır. İhtiyaç, istek ve imkânlarımızla, evinizi olduğu kadar bahçelerinizi de huzurlu yerler haline getirmelisiniz.


Feng Shui’nin amacı kişiye doğa ile uyumlu mekânlar düzenleyerek yaşam kalitesini artırmaktır. Feng Shui iç mekânlarda kullanıldığı kadar bahçelerde de kullanılabilen bir felsefedir. Her bireyin tarzı kişiliği bahçesindeki düzende kendini gösterir. Kimi bahçelerde belli bir düzenle yerleştirilmiş ağaçları, çiçek kümelerini görürüz bu durum bahçeyi düzenleyen kişinin yapısının yansımasıdır. Her yaşam alanımız kendi bakış açımızı, kişiliğimizi yansıtır. Çiçeklerle bahçeyle uğraşmak bana göre gerçek bir terapi. İster kocaman bir bahçe sahibi olun ister pencere önünde en sevdiğiniz sardunyalarınız olsun, bu emek isteyen uğraşın günümüzün stresinden uzaklaşmak için harika bir yol olduğunu düşünürüm hep.


Bahçelerine yeni fideler, çiçekler ekmek isteyenlere bahçelerini Feng Shui prensiplerini kullanarak şekillendirebilmeleri için ipuçları hazırladım.


Eğer meyve fideleri düşünüyorsanız en popülerlerini anlamları ile sıralayalım;

Kumkat, portakal, mandalina ağaçları zenginlik sembolü,

Erik ağacı; canlılık,

Kayısı ağacı; bol kazanç,

Şeftali ağacı; dostluk sevgi,

Manolya; kadınlık, zarafet,

Armut ağacı; uzun ömür,

Elma ağacı; bolluk

Nar ağacı: verimlilik sembolüdür.

 

Çiçeklerde ise:

Sardunya; para

Pembe gül; sevgi ve destek

Kırmızı gül; şans (bahçenizde kırmızı gül ağaçlarını baskın halde kullanmak kibire neden olur)

Lale; aşk

Karanfil; mutlu evlilik

Süsen; zenginlik

İris; zihinsel güç (çok fazla iris kafa karışıklığına neden olur)


Sevgilerimle…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön