Şans getiren gelinlik modelleri

Feng Shui’nin hayatın her alanında kullanıldığını artık biliyoruz. Dünyada; hizmet, inşaat, turizm, teknoloji, ulaşım, sinema, bu felsefeyi kullanan sektörlerin başında geliyor. Moda sektörü de bunlardan biri.
 Zor bir toplantı ya da bir iş görüşmesinde kişinin güç renklerini bilmesi veya romantik bir gecede kullanacağınız cazibe renginizi bilmenizin sizi nasıl şanslı kılabileceğini tahmin bile edemezsiniz.
 
Elementimizin, burcumuzun bize söyledikleri, verdiği ipuçları var. Bu ipuçlarını gelinlik modelinizi seçerken de kullanmalısınız. Bunları doğru analiz edip uygulamaya geçmek için sizlere önemli noktalardan kısaca bahsedelim.
Bu özel ve önemli günde burcunuzun astrolojik özelliklerinin şansını ve gücünü kullanın.
Her gelin güzeldir, özeldir. Hayatınızın bir gününde bu özel sıfatla anılacaksanız. Bu günü Feng Shui ipuçları ile daha özel hale getirebilirsiniz.

 

Burcunuzun şanslı sembollerini, şans sihirlerini gelinliğinizde motif, aksesuar olarak kesinlikle kullanın.
Denge Feng Shui’nin ana prensibidir. Makalelerimizde bu konuyu sıkça vurgularım. Yin Yang dengesi mekânların dışında giyim kuşamda, şuan makalemizin konusu olan gelinliklerde de oldukça önemlidir. Bu dengeyi ağır ve hafif kumaşları bir arada kullanarak oluşturabilirsiniz. Tüllerle saten veya yine tül ve jakarlı kumaşların birlikte kullanımı ile bu denge sağlanmalıdır.

 

Şanslı kader elementiniz belirlenerek gelinliğin üzerinde kullanılmalıdır. Örneğin; inci veya kristallerle süslemeler tercih edebilirsiniz. İşlemelerde ve motiflerde kullanmalısınız. Örneğin kader elementiniz topraksa bu elementi temsil eden incileri; taç, takı gelinliğinizde, duvakta işleme şeklinde kullanabilirsiniz.
Eğer kader elementiniz metal ise yine aynı şekilde şeffaf kristalleri kullanmalısınız.

 

Gelinlik modeli seçerken kader elementini kullanmanın dışında Çin burcunuzun, doğum yılınızın elementini bilmek ve buna göre model seçmeniz de oldukça önemli. Feng Shui’ ye göre gelinlikte en şanslı renk kırmızıdır. Kırmızı; kutlamanın, neşenin, tutkunun rengidir. Beyaz matem rengi olarak kabul edilmiştir. Batı ise saflığın temizliğin rengini beyaz olarak kullana gelmiştir Bu felsefeye göre gelinliklerde kırmızı dışında açık krem, kırık beyaz, fildişi tonlar tercih edilmelidir. İlla beyaz tercih edilecekse kırmızıyı ruj, oje, gelin buketinde, iç çamaşırınızda kesinlikle kullanmalısınız.

 

Yuvarlak, kabarık formlu gelinlikler metal elementini temsil eder.
Asimetrik, dalgalı kuyruk ve duvaklı gelinlikler su elementini temsil eder.
Çan şekilli gelinlikler ateş elementini temsil eder.
Küt, uzun duvaklı, çiçek motifli gelinlikler ağaç elementini temsil eder.

 

Bu bilgiler eşliğinde gelinlik modelinizi ya kişisel elementiniz ya da besleyen elementinize göre seçin. Örneğin; ağaç elementine sahip bir gelin adayı dalgalı duvaklı, dalgalı işlemeler ve motifli, asimetrik modelli su elementini temsil eden bir model seçerek üretici döngü oluşturur. Bu oluşturulan enerji de mutluluk ve şans demektir.
Veya ateş elementine sahip bir gelin adayı ağaç elementi veya kişisel elementini temsil eden modeller tercih etmelidir.


Bir sonraki makalemizin konusu da gelin buketlerimiz ve seçtiğiniz çiçeklerin anlamları olacak,
Giyim kuşamımızdaki özen, doğru tercihlerin gerek sosyal hayatta gerek iş hayatında getirileri olduğu gibi götürüleri de olabilir. Ne kadar pahalı lüks seçimler yaparsanız yapın Feng Shui açısından bilinçli olmadıkça ne kendinizi rahat hissedersiniz, ne de üzerinizdekiler size hizmet eder.

 

Sevgilerimle…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön