Evi hangi renge boyamalı?

Baharın gelişiyle birlikte evlerde yenilenme, “boya badana “ hazırlıkları başlıyor. Çevremdeki dostlarım, danışanlarım son günlerde renk tercihlerini değerlendirmemi istiyor. Ben de siz değerli HTHayat okuyucuları için böyle bir hazırlığı olanlara yardımcı olacak bir makale hazırlamak istedim.Evinizin dış cephesi, odası, mutfağı, neresi olursa olsun seçtiğiniz rengin yaşamınıza uyum getirmesi için, Feng Shui ’ye göre doğru tercihler yapmanız gerekir.


Boyanacak oda, evin cephesi hangi pusula alanına denk geliyor ilk hareket noktası bu olmalıdır.
Renklerin neyi temsil ettiği, ne anlama geldiği ikinci önemli konudur.


Uzun yıllardır evinizin duvarlarında aynı rengi mi kullanıyorsunuz?


Yaşadığınız sağlık sorunları, para kayıpları, iş kayıplarına belki de sizi tüketen renkler kullanmanız neden olabilir.


Kuzeye bakan bir evde yaşadığınız halde duvarlarınız örneğin toprak tonları, kahve tonları ile boyalı ise iş hayatında yaşadığınız sorunlara şaşmamalı veya güneydoğuya bakan bir evde beyaz renk duvarlar sürekli para kaybı yaşamanızın nedeni olabilir.


Toprak yönlerine bakan bir evde yeşil tonları ağırlıklı ise evlilikte, ortaklıklarda, sosyal ilişkilerde sürekli mücadele, ayrılıklar yaşanabilir.


Hatta en değerlimiz olan çocuklarımızı ilgilendiren batıya bakan bir evde ateş renkleri ağırlıklı ise sağlıklarında eğitim hayatlarında sorunlara davetiye çıkarmış olursunuz.
Bu bahar size vereceğim ipuçları ile evinizde işyerinizde doğru tercihler yaparak uyumu yakalayın, şansınızı artırın.


Doğu yönüne bakan evlerde veya bu pusula alanına denk gelen odalarda tercih edilmesi gereken renkler yeşil ve mavi tonları olmalıdır. Yeşil sağlık ve gelişmenin rengi mavi de zenginliğin paranın rengidir. Bu iki renk le üretici döngü oluşturmuş olursunuz.


Güneydoğuya bakan veya bu pusula alanına denk gelen duvar, oda için en doğru renkler yeşilin açık tonları ve mor derim. Yeşil büyümeyi mor da parayı temsil eder. Bu renk kombinasyonu para akışını sağladığı gibi birikimi de hızlandırır.Güneye bakan ev, oda, duvar renkleri ağacın rengi yeşil ve ateşin rengi kırmızı, sarı, turuncu kombinasyonları ile yapılmalıdır. Ateş renkleri olan kırmızı, pembe turuncu ve sarılar şansın, kısmetin, itibarın ve ünün rengidir. Ateşi de ağaçla beslemeniz gerekir.

Güneybatıya bakan ön cepheli bir ev veya bu pusula yönüne denk gelen bir oda aile bireylerinin ilişkilerini evliliğini ortaklıklarını ilk olarak etkiler.  Burada doğru renk seçimi pembe kırmızı tonları toprak tonları ile besleyici döngü oluşturmak gerekir.
Kuzeybatı pusula yönü söz konusu olduğunda metal renkleri en etkili ve doğru renk seçimi olacaktır. Özellikle aile reisini, babayı ilgilendiren, hayatınıza destek enerjisini getiren pusula yönüdür. Bir arkadaşınızdan sürpriz bir telefonla size yeni bir iş fırsatı haber veriyorsa, kuzeybatı pusula alanı mükemmel iş görüyor demektir. Buradaki renk seçimleri beyaz, grinin tonları, gümüş altın renkler en doğru tercihler olacaktır.

Kuzeydoğu pusula yönü söz konusu olduğunda ve çocuklarınızın iyi ve başarılı bir eğitim almasını istiyorsanız çok açık toprak tonların tercih etmelisiniz.
Batı pusula yönüne bakan bir evdeki çocuklar çok şanslı olacaktır. Ama renk olarak ateş renkleri(kırmızı, pembe turuncu parlak sarılar) veya su renkleri (koyu maviler, siyah) söz konusu ise durum terse döner. Çünkü yıkıcı döngü söz konusu olur. Hatta böyle bir eve yerleşen ve çocuk sahibi olmak isteyen çiftler maalesef sorunlarla karşılaşır. Bu pusula yönünün renkleri tüm pastel tonlar, beyaz gümüş renkleridir.
İş hayatımızdaki başarıyı yöneten kuzey pusula yönünde koyu maviler ve beyaz kombinasyonu mükemmel sonuçlar verir.

Sevgilerimle…

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  20 Temmuz 2018 Cuma 14:56

  Koltuk takimim yeşil ne renk yapmaliyim

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2018 Cuma 15:20

  Guney kuze bati cepheli bir mustakil ev rengi ne olmali

  Cevapla
 •  
  25 Ağustos 2015 Salı 17:44

  Cok istedigim bir konuydu tsk ederim.

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön