Yenilenme başlangıcı, bahar temizliği

Bahar temizliği vakti geldi. Şimdi yenilenmek için işe koyulmak gerek. Neler yapmalıyız?

 

Mekânlara, zihninize, bedeninize tazelenme yenilenme enerjisini davet edin. Misafirperver olun!

 

Tüm dolap içlerinizi, çekmecelerinizi, ardiyelerinizi vs. ciddi olarak gözden geçirin. Yıllarca bir gün lazım olur diyerek istiflediğiniz her şeyi gözden çıkarın. Bu tarz gereksiz yığınlar sağlık sorunlarına davetiye çıkarabildiği gibi, istifleme aşırı kilo sorunlarına sebep olur. Emin olun gerekli olmayacak. Gereksiz şekilde bekleyişleri, artarak, yığılarak, çoğalmalar dolaplarınızda gereksiz yer işgalinden, omuzlarınızda hissettiğiniz size ait olmayan sorumluklardan, zihin karışıklığından başka bir şey değil. Tüm düzensiz dolap ve çekmece içleri ile zihin durumunuzu doğru orantılı olarak düşünün ve işe koyulun. Sonrasında zihnen ve bedenen hafiflemiş hissetmekle birlikte yaşamınıza da düzeni çekmiş olacaksınız.

 

Kenarları hafif kırık tabaklar, bardaklar, tatsız konuşmaları çeker. Bu yüzden takımım bozuluyor bahanesine sarılmayın. Bozuk eşyalarınızı tamir ettirin, tamiri mümkün değilse kurtulun. Bozuk bir saatin maddi gelişim yönünde veya aşk ve evlilik yönünde uzun süre bulunmasının sonuçlarını varın siz düşünün. Birden bire ilişkinizin sebepsiz yere bitmesi sizi şaşırtmamalı.

 

Kullanmadığınız, şu anki zevkinize hitap etmeyen kılık kıyafetlerinizi ihtiyaç sahiplerine verin. Evinizde ve ofisinizde belli bir alandan başlayarak düzenli bir şekilde kendinizi yormadan sistemli bir şekilde ilerleyerek, gereksiz yığınlardan tıkanıklıklardan kurtularak, yeni enerjileri hayatınıza davet edin.

 

Güneşli bir günde tüm kapı ve pencereleri açın ve yüksek sesli bir müzik ile özellikle köşelerdeki yin enerjiden kurtulun. Başka bir alternatif de metal bir çan ile saat yönünde tüm evin içinde dönerek bu uygulamayı bitirin. En son adım ana kapıda olmalı unutmayın.

 

Yenilenme, bahar temizliği sadece yaşadığımız çalıştığımız mekânlar için söz konusu değil tabii ki. Kendiniz için saçlarınıza bakım yaptırın, biraz makasla dokunun, hatta yeni bir saç modeli deneyebilirsiniz. Farklı şeyler yapın. Hep aynı restorana gitmeyin, alışveriş yaptığınız marketi değiştirin. Yaşamınızda değişiklik istiyorsanız; düşünün hep aynı neyi yapıyorsunuz, değiştirmeye başlayın.

 

Son yıllarda tavsiye ettiğim, “birçok kişinin” de tavsiye ettiğini gördüğüm ve çok popüler olan sirke kullanımını da es geçmeyelim değil mi? Tüm eşyalarınızı sirke ilave ettiğiniz sularla temizleyin. Sirke ile temizliğin aslında Feng Shui ile ilgisi yoktur. Bu tarz enerji temizleme yöntemi bizim halk kültürümüzde mevcuttur. Bu benzer teknikleri yeni kitabımda açıklıyor olacağım. Bu tekniği ben kendi evimde düzenli aralıklarla yapmaktayım. Faydasından ötürü tüm danışanlarımla, okurlarımla da paylaşıyorum. Neyse, uzun lafın kısası taklit edilsek de faydalı bir taklit olduğu için hoş görmek gerek.

 

Sevgilerimle…

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 672

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2988

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2518

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1547

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4932

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön