Kariyerinizi geliştirmek için ipuçları

Günümüz koşullarında iş yaşamındaki başarı birçoğumuz için ilk sıralarda gelmekte. Hatta bir çok şeyin önüne geçtiği durumlar da yok değil maalesef. Bu makalemizde genel Feng Shui ipuçları ile size destek olmak istedik. Feng Shui’nin iş hayatına etkisi bu makale ile sınırlı değil elbette, ilerleyen zamanlarda daha detaya inerek açıklayacağım.

 

Ofislerimiz günümüzün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz çalışma alanlarımız. Burada masanızın konumlandığı alan, kapı yönü, hatta iş telefonunuzun, dosyalarınızın olduğu alanların size olumlu veya olumsuz büyük etkisi var.

 

Kuzey pusula yönü iş hayatındaki başarıyı, fırsatları getiren ana pusula yönüdür. Evinizdeki bu pusula alanının düzeni sizi olmak istediğiniz yere taşımalıdır. Bu pusula alanındaki eksiklik, element dengesizliği, tıkanıklık, mimari sorunlar direkt olarak iş hayatında sorun ve sıkıntılara sebep olur.

 

Gelelim ofislerde neler yapılabileceğimize...

 

İlk olarak, masa yerleşimini arkanızı sağlam bir duvara verecek şekilde yerleştirmelisiniz. İş hayatında çalışma arkadaşlarınızdan, üstlerinizden alacağınız destek oldukça önemli. Arkanızı bir pencereye dayarsanız destek enerjinizi kendi ellerinizle yok edersiniz.

 

Direkt kapı karşısına yerleştirilmiş bir masada çalışan biri hızlı Chi akışına maruz kalacaktır. Bu hızlı akış sürekli bir telaş, koşturmacaya sebep olacağı gibi aksilikler ve sağlık sorunlarına da sebep olur.

 

Masa üzerinin olduğu kadar çekmece içlerinizin de düzenli, yığından uzak olması gerekir. Masa üzerindeki gereksiz yığın ve dağınıklık kafa karışıklığı yaratacağı gibi yanlış kararlar vermenize de sebep olur.

 

Kariyer başarısını, fırsatlarını Feng Shui su elementi ile aktive eder. Su; para, başarı, fırsat demektir, rengi de siyahtır. Bu bağlamda siyah bir sandalye, masa mükemmel iş görür.

 

Başarı sembollerine de kısaca değinmek gerekirse...


Masanıza bir kaplumbağa figürü yerleştirebilirsiniz. Kuzey pusula yönünün hayvanıdır, dolayısı ile bir kaplumbağa figürü başarının sembolüdür.

 

At figürü de kullanmak şans getiren başka bir semboldür. Bu figür çalışmalarınızın üstleriniz tarafından fark edilip takdir görmesini sağlar.

 

Gün içinde düzenli aralıklarla temiz hava akışı sağlayarak ortamdaki Chi’yi canlı ve taze tutun.

 

Eğer ofisiniz çok fazla gün ışığına maruz kalıyorsa bunu kesinlikle dengelemelisiniz. Çok fazla yang ortamlar elverişli kabul edilmez. Yanlış anlaşılmalarla tartışmalara, strese, telaşa sebep olur. Storlarla ışığı dengeli şekilde kesin.

 

Çok karanlık, loş çalışma ortamları da çalışma isteğini keser, verimlilik düşer, kimse çabalamak istemez . Bu durumlarda gün ışığını içeri alamıyorsanız ek aydınlatmalarla ortamı dengelemelisiniz.

 

Sevgilerimle… 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön