Bu kitap bir okul yaptıracak…

Geçen gün dünyalar tatlısı eltimle telefonda konuşurken, aynen şöyle dedim, ‘’Çok işimiz var, daha yaşlanacağız, belki bastonlarımız olacak, karı koca birbirimize tutunarak yürüyeceğiz…’’

 

Önce bir sessizlik oldu telefonda, küçük bir gülücük ve sevgili eltim ‘’Selincim, zaman içinde seni bana en çok anımsatan cümle ‘çok işim var’ oldu, ama o kadar dolu dolu ve istekle ‘çok işim var’ diyorsun ki, insan sana özeniyor’’ diye devam etti…

 

Evet çok haklı. Benim için yaşlanmak bile ciddiye alınması gereken, disiplinle yapılması şart olan ama bir o kadar da keyifli bir iş. Kabul etmeliyim; gerçekten de iflah olmaz bir işkoliğim. Bunu evdeki yardımcılarım da söylüyor. Onlar için kim bilir ne zor böyle biri ile çalışmak. Eminim onlar benim bankada çalışırkenki günlerimi çok özlüyor.

 

Ama yalnız değilim, ‘’iş’’ bazı kadınlara hiç yetmez. Onlar üretmek, vermek, başarmak için doğmuştur.

 

Bu hafta size işte böyle bir kadın tanıtacağım. Senelerdir izlediğim hikâyesine hayranlık duyduğum bir kadın.

 

Esra Taşar’dan bahsediyorum. Esra zor yolu seçenlerden. Üniversitede aldığı ve daha sonra Executive MBA ile taçlandırdığı finans eğitiminden sonra yaptığı bankacılığı bırakıp girişimci olanlardan. Gymboree Play&Music Türkiye’nin kurucusu.

 

Gymboree Play&Music 0–5 yaş grubu çocuklarının yaratıcılık yönlerini destekleyerek sosyalleşmelerini hedefleyen bir merkez. Esra çoğunluğu Amerika’da olmak üzere aldığı birçok eğitim sonrasında Gymboree’yi İstanbul’da açtığında ne yazık ki benim çocuklarım Gymboree yaşını geçmişti.

 

Arkadaşlarımın çocuklarından ve ailemin en miniklerinden izlediğim kadarıyla, Esra Taşar bu merkezde yapmayı hayal ettiği çoğu şeyi başardı. Minicikleri okula hazırlamanın, zamanlarını mutlu ve kaliteli geçirmelerinin yanında, anneleri de evde yapacakları konusunda en doğru şekliyle yönlendirdi. Bence Gymboree çocukları hayatları boyunca bunun ayrıcalığını yaşayacaklar.

 

Esra bu güzel girişimi sayesinde aslında belki hayallerinin ötesine de geçti. Çok işi vardı ama yetmedi.

 

Adıyaman’da Gymboree Play&Music Türkiye adına 3 derslikli anaokulu projesini gerçekleştirdi.

 

Türkiye’nin her yerindeki çocuklar mutlu olsun diye yola çıkılan bu proje Esra’ya ikinci okul için de ilham verdi.

 

İşte bu anlamlı ilham; ‘’Gymboree Annelerinden Çocuklarının Çok Sevdiği Yemek Tarifleri’’ isimli bir yemek kitabına dönüştü.


 

Sevgiyle hazırlandığı her halinden, her sayfasından belli olan bu kitap için 150‘ye yakın Gymboree annesi mutfaklarının en özel tariflerini vermiş. Bu tarifleri denemek ve fotoğraflamak da değerli yemek yazarı Alev Kaman ve tabii ki Esra Taşar’ın bir başka işi olmuş.

 

Hazırlıklar sırasında Esra bana ‘’En iyi sen anlarsın bir kitap çıkarmanın zorluğunu’’ dedi sık sık. Çok da haklıydı. Kitabın ilk lansmanı 12 Mayıs’ta HT Hayat’ın sevgili yazarları Esra Atay ve Petek Pekşen’in firması Kukilata’nın enfes ikramlarıyla yapıldı.

 

Özenli davette, hepimizin çok faydalanacağını düşündüm bu güzel kitabı elime aldığımda, Esra’nın anlattığı zorlukların hepsine değmiş olduğunu düşündüm.

 

‘’Gymboree Annelerinden Çocuklarının Çok Sevdiği Yemek Tarifleri’nin geliriyle Gymboree Play&Music Doğu’da ikinci bir okul yaptıracak.

 

Ben bu hafta bu yepyeni kitabın içinden bir tarifle ağzınıza bir parmak bal çalmış olacağım. Büyük küçük herkesin çok seveceği tariflerle dolu bu kitabı hepinizin almasını dilerim. İnanıyorum ki; kendi çocuklarımızı lezzetli ve eğlenceli tariflerle mutlu ederken, başka çocukları da unutmamış olacağız. Teşekkürler Esra Taşar, teşekkürler Gymboree.

Esra Taşar ve kızları…

 

 

Esra Taşar’ın ‘Gymboree Annelerinden Çocuklarının Çok Sevdiği Yemek Tarifleri’’ kitabındaki mantı tarifi için tıklayın...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön