Uçkur davası

"Yeteeeeer!" diye çığlık atmak istiyorum bazen. Milletin uçkurunu, özel hayatını, nasıl yaşayacağını konuşmaktan bıkmadık! Tabii önce çuvaldızı kendime batırmam lazım. Ben de pek keyif alıyorum masama meze etmekten bu saçmalıkları.

 

 

Gündem yine Hülye Avşar, yine bir takım açıklamalar. Ben çocukken de bu kadın çıkıp evlilik ve ilişkiler üzerine bir şeyler söyler, günlerce tartışılırdı, kazık kadar oldum, karta kaçtım hala Hülya Avşar'ın açıklamalarını konuşuyoruz.

 

Kadının tarzı bu. En normal görüşünü bile kışkırtıcı, provokatif bir şekilde dile getiriyor ki cevap gelsin, gündem olsun. Magazinin şımarık "kızı" rolünü 135 senedir çok iyi oynuyor ki hala ortaya attığı bi taşı, bin akıllı çıkaramıyor.

 

Söylediklerinde tamamen haksız olduğunu düşünmüyorum. İnsanların tek eşli, sadık, mükemmel ahlaklı olmak gibi bir zorunlulukları yoktur bence. İlişki dediğin şey göt göte, gözü ondan başkasını görmeyerek, mıç mıç mış yaşanmak zorunda da değil, ha öyle de olabilir, bu da bizi ilgilendirmez.

 

Kişisel alanlar, özgürlükler, karşılıklı oturulup konuştuktan sonra gerisi hiiiiç kimseyi ilgilendirmez. İçinde seks barındırmayan birçok mutlu evlilik yok mu? Var. Sadece bizim alıştığımız evlilik kavramına uymuyor diye "açık ilişki" yaşayan insanları ahlaksızlık, hayasızlıkla suçlayabiliyoruz. Başkalarıyla birlikte oluyor olmak karşı tarafı az sevdiğin, sevmediğin anlamına da gelmez. İki kişinin arasındaki şartlar, koşullar ne ise onları ilgilendirir bu.

 

Şahsen aldatılmaya değil, bunu gizlemeyi başaramayacak kadar salak biriyle olduğuma sinirlenirim. Yakalanıyorsan yallah! Hülya ile birçok ortak paydada buluşuyoruz aslında.

 

Bir noktada "herkesin hayatına kimse karışamaz." görüşündeyim. Alan razı - satan razı durumuna gelindiğinde kimsenin "Vay sen karını/kocanı neden aldatıyorsun?" diye hesap sormaya da hakkı yok.

 

Milletin özgürlüğüne, yatağına, aşkı nasıl yaşayacağına, aldatılmayı nasıl karşılayacağına bile biz karışıyoruz. Sırf ünlü diye bir kadını, bir adamı ahlaklı olması, iyi kalpli olması için zorluyoruz. Ha aynı adan iki kişiyi sevmek ahlaksızlık mıdır orası da tartışılır.

 

Rica ediyorum aşalım şunları artık ya. Bak millet Mars'da koloni kuruyor, biz hala Gülben'in yasak aşkını konuşuyoruz.

 

Ünlü kadınların, adamların skandallarını okumak, özel hayatlarında sıkıntılar yaşadığını görmek hoşumuza gidiyor, yükseklere koyduğumuz yıldızların da aynı şeyleri yaşadığını görmek belki hoşumuza gidiyor ama milletin ahlak bekçiliğini yapmak artık çok yormuyor mu?

 

Mahallede cama tüneyip, hava kararınca eve dönen genç kız hakkında atıp tutan müzevir Müzeyyen'likten farkı kalmadı bu işin.

 

Herkes kusurlu, herkes hata yapıyor, kimisi ders alıyor, kimisi almayı reddediyor. Milyonlarca insan, milyonlarca huy, milyonlarca doğru var. İnsanları tek bir ahlak, dürüstlük, iyilik kalıbına sokmak nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  24 Ekim 2017 Salı 22:14

  her haftada haklı olma be kadın

  Cevapla
 •  
  20 Ekim 2017 Cuma 12:57

  Pelin her yazını okuyuşumda sana, fikirlerine, dünya görüşüne gerçekten hayran kalıyorum. Bu açık sözlülüğünü lütfen hiç kaybetme

  Cevapla
 •  
  20 Ekim 2017 Cuma 12:16

  hekres önce kendi kapısının önünü süpürsün ona buna sataşmadan önce haklısın vahhali

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön