2 çocuk annesi bir kadın olarak

Tuba Büyüküstün'ün basına yansıyan son fotoğraflarından sonra yazılan, çizilen, söylenenleri hayretle izliyorum. Sanki Norveç vatandaşıymışım gibi hala neden şaşırıyorum bilmiyorum ama insanların bu kadar hadsiz oluşuna hiçbir zaman alışamayacağım sanırım.

 

 

Kadın daha evliyken 3 günde bir "boşanıyor, boşandı, boşanacak, kesin dava açtı, bu sefer boşanıyor" gibi haberler çıkıyordu ben kendimi bildim bileli. Senelerce çıkan bu haberlerden sonra gerçekten boşanınca "Heh biz demiştik."

 

Neyi dedin ya, neyi dedin? Bi insanın yuvasının yıkılmasını kendi haklı çıkışın olarak görecek, buna sevinecek ne kafası yaşıyorsun?

 

Hmm 365 günde bir yeni yıl oluyor, inanılmaz bir tesadüf... Onu da demiş miydin?

 

Tuba Büyüküstün'ün inanılmaz bir Arap kitle ve muhafazakar kesimden hayranı var. Onların sevgisini minnetle karşıladığını, iyi işler yapmaya çalıştığını görebiliyorum uzaktan da olsa.

 

Ama kadın sizin hayat görüşünüze göre yaşamak zorunda mı?

 

Ayrıca o hayat görüşüne sahip olanların gizli gizli neler yaptığını bilmiyor muyuz?

 

Yeni bi erkek arkadaşı olmasını, bu kişinin mekan işletmecisi olmasını hazmedemiyor insanlar. Ya kız napsın cami imamıyla mı evlensin, bi kere boşandı diye ömrünün sonuna kadar kimseyle görüşmesin mi?

 

El ele tutuşup sinemaya gitti diye günlerce manşetten inmemek nedir ya? Geri kalmışlığın en büyük göstergeleri işte bunlar.

 

Bütün argümanlar "2 çocuk annesi bir kadın olarak..." diye başlıyor. Yok sinemaya giderken el ele tutuşamazmış, sahilde öpüşemezmiş, dikkat etmesi gerekirmiş.

 

Siz mutsuz hayatlarınıza, mutsuz ilişkilerinize saplanıp kaldınız diye, bu çukurdan çıkıp, kendini iyi hisseden herkese düşmansınız, her mutlulukta gözünüz var.

 

Ben bu kötü kalpliliğin başka bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum.

 

"Çocukları o fotoğrafları görünce ne yapacak, ne diyecek?" cümleleri görüyorum. Çocukları, doğdukları günden itibaren onlara tüm sevgisini veren, deli gibi çalışan, üreten, bağışlar yapan, gezen, öğrenen bir anne görecekler. Sevgilisiyle öpüştü diye annesini kınayacak evlatlar yetiştirdiğini de hiç düşünmüyorum.

 

Hiç tanımadığım, yolumun kesişmediği bir kadın hakkında çıkan haberlere ben bile dayanamıyorum artık. Ünlü diye bir kadının attığı her adımı, aldığı her nefesi oturup eleştirme hakkını kim veriyor bu insanlara, nasıl bi hadsizlik bu gerçekten benim bile sinirlerim zıplıyor.

 

Her sevgilisiyle evlenince mi namuslu, her birlikte olduğuyla imam nikahı kıyıp çarşaf çarşaf duyurunca mı kabul görür oluyor? Özlü sözler yazmadı, şükürüm namusum demedi diye mi ahlaksız oldu Tuba Büyüküstün?

 

Ortada hiçbir yanlış, hiçbir ahlak dışı durum yokken bi düşün kadının yakasından. Sevgiye, sevgi göstermeye bu kadar tahammülsüz olunmasın artık.

Facebook Yorumları
Yorumlar
31
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Ağustos 2018 Çarşamba 17:37

  Helal olsun ne güzel yazmışsın ya! Bıktım bu gericilikten kadınları sürekli bi kalıba sokulmasından sevgiye tahammülsüz nefret dolu insanlarla dolu bi yerde yaşıyoruz.

  Cevapla
 •  
  08 Ağustos 2018 Çarşamba 06:50

  ????????????

  Cevapla
 •  
  08 Ağustos 2018 Çarşamba 01:16

  ????????????????????????????????????????????????????????????????

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 20:14

  Harikasınız her kelimesiyle çok güzel anlatmışınız.şu saçma kalıplara kadınları sokmayı bıraksınlar artık..bir kadın boşandığı zaman ikici sınıf muamele nedir ya boşandıktan sonra kadın gene tabiki üretecek çalışacak gezecek öğrenecek sevecek....

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 20:07

  Altına imzamı atarım. ♥️

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 19:55

  Ağzın bal yesin pelo ???????????????????????? Sadece Tuba Büyüküstün için değil her kadın için bu böyle ????????????????????????????????????????????????

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 19:35

  Kesinlikle katılıyor ve bu yazılarınları idrak edebilecek kadınları ötekileştirmeyecek beyinler diliyorum...

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 18:10

  Aferin kız sana ağzına sağlık

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 17:07

  Kalemine sağlık süpersin seviliyorsun♥️♥️♥️♥️

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2018 Salı 16:54

  Her harfine katılıyorum ????????

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön