Aşkın özgür hali

Geçen hafta da, bu hafta da aşk meşk konularına giriyorum diye demeyin ki "bunun gönlü mü kaydı, ne oluyor?"

 

Yazın başka ne konuşacağız? Taze fasulye ve karpuzla geçiştirilen akşam yemeklerinin en sevdiğim yaz aktivitesi olduğunu mu yazayım? Yanı başımda başlayan inşaatın gürültüsünden uyuyamadığımı mı? Aşk meşk konuşacağız elbette.

 

Bu hafta aşkı, kalıplar dışında yaşamaktan bahsetmek istiyorum biraz.

 

Her an her dakika dip dibe değil de, başka hayatlar kurarak devam etmeyi çok ilginç karşılıyor, kabul edemiyoruz hatta. Çünkü aşk demek ben = sen demek nedense zihnimizde.

 

Öyle öğretildi, öyle kodlandı beynimize. İzlediğimiz diziler, filmler, etrafımızdaki ilişkiler... Tak diye karşısına çıkmalar, onsuz yapamamalar, onu hep yanında istemeler. Büyük aşk emareleri hep bunlardı.

 

Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan'ın ayrı şehirlerde, hatta ayrı ülkelerde yürüttükleri bi evlilik örneği var karşımızda. Çocukları için sık sık görüşüyorlar, adam bi köyde filmini çekiyor, kadın kariyeri ile ilgili eğitim alırken çocuklarının da eğitimiyle ilgileniyor Londra'da.

 

Belki günde 18 saat facetime yapıyorlar, belki de 10 dakika kısa bi telefon görüşmesi...

 

Alışık olmadığımız için aralarında bi aşk olmadığını, bu evliliğin çoktan bittiğini, böyle ilişki olmayacağı söyleniyor, bunun kararını izleyiciler vermiş bile.

 

Biraz düşündüm de neden olmasın? Evli olmak, aşık olmak birey olmaktan vazgeçmek mi? Vazgeçe vazgeçe bu hale gelmedik mi zaten?

 

Her aşkta, her ilişkide kendimizden, kimliğimizden bi parça vere vere, paramparça olmadık mı?

 

Böyle bilmiş bilmiş yazıyorum ama sevdiğim beni her dakika aramasa, yazmasa, sormasa, görüşmek istemese beni sevmiyor ya da az seviyor triplerine giriyorum. Her dakika arayıp ilgilendiği an da aşırı soğuyorum.

 

Kıskanmazsa "bu ne biçim adam" diye delirip, kıskansa "ben özgür bi kadınım tmm mı bana karışamazsın" diye atarlanıyorum.

 

Ex'inden sevgi ile bahsetse "kesin hala unutamadı, ona aşık" diyor, arkasından kötü konuşsa "eski sevgilisinin arkasından atıp tutan adamdan bi hayır gelmez" diyip biletini kesiyorum.

 

Aşık olunca gözü kararan arkadaşlarımı aşırı kınayıp, kendim hoşlantımın 3. gününde defter kenarlarına "sevduğum" yazmak istiyorum.

 

Orta yolu bulmak lazım ama nasıl?

 

Önerisi olan?

Facebook Yorumları
Yorumlar
11
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Ağustos 2018 Çarşamba 21:18

  Gelen ortaya kafa atmayı seveceksin kadar

  Cevapla
 •  
  06 Temmuz 2018 Cuma 10:28

  aynı evin içinde dip dibe yaşayıp birbiriyle alakası olmayan, anasının babasının isteğiyle evlenip zihinleri farklı yerde dolaşan insanlar var bu ülkede.. eğer arada güven sevgi saygı varsa erdoğan evliliğini diğer şıkka tercih ederim.

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2018 Pazartesi 18:22

  tam da bana uygun bi yazı İst-bıdrum arası aşk doğar mı izin vermeli mi daha cicim zamanını bile dip dibeee yaşamamışken ??????hayal kırıklığına uğradım yazının sonuçunu bağlamamışsın ya amaaannn beni benimle bırakmış

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2018 Pazartesi 18:19

  inanamıyorum uçunu açıl bıraktığınaaaaa yazıyı oh şükür tamda bana göre acaba İstanbul -Bodrum arası bi aşkı becerirmiyim derken tabi ortada da daha cicim aylarını da burdan ayrı gayrı yürütülecek artı ortada ortak bi çoöuk da yokkkk o çoçuk da aaa ben ünlü bi adamın oğluyum diye aman nevrotik büyüm

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2018 Pazartesi 18:06

  Gerçekten de tam terazi kararsızlığı sanki ???? Zaten millet bi ilişkiyi 7 sene sevgili olarak nasıl yürütüyor aklım almıyor bile ????

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2018 Pazartesi 17:16

  Ya pelin sonunda çözüm sunacaksın sanıp işte aradığım cevap bu yazıda diye okuyordum ki yokmuş.

  Cevapla
 •  
  02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:34

  Harika ya ahahahah tam bi teraziburcu aşk kafası ????

  Cevapla
 •  
  29 Haziran 2018 Cuma 17:30

  Daha tatile çıkamamam üstelik aldatılmam ????????‍♀️ Bi elimde çekirdek bi elimde telefon çare sensin Pink freud

  Cevapla
 •  
  29 Haziran 2018 Cuma 15:40

  Okumadım ama güzelmiş

  Cevapla
 •  
  29 Haziran 2018 Cuma 11:44

  7 aylık evliyim. eşimin arkadaşlarıyla dışarı çıkmasını anlayışla karşılamam ve onun da bana karşı anlayışlı olması hala garipseniyor. ne yani? anasının karnından benimle doğmadı ya bu adam. elbette benden önce bi sosyal hayatı ve arkadaşları vardı benimde öyle. kocasının dışarıda geçirdiği zamana saat başı 200 tl kesen kadın gördü bu gözler. sonra da kuaförde gömdü parayı vicdansız :/

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön