NTV spikerinin insanlık tutulması...

Geçimli Karakolu’na yapılan hain saldırı sonucunda 8 şehit verdik. Saldırı sırasında aralarında sivillerinde olduğu 22 kişi yaralandı. O evlere ömür boyu sönmeyecek bir ateş düştü.

 

Siyasilerin her saldırı sonrasında otomatiğe bağladıkları açıklamaları bir yana toplumun önemli bir kesimi haberleri şöyle bir izleyip normal hayatına döndü. Hepimiz gibi…

 

NTV spikeri Nur Tuğba Algül ise şehit haberini sunar sunmaz ekranda şarkı söyledi. Büyük tepki gördü.

 

Kamuoyu önüne çıkan ve sorumluluğu olanların biraz daha hassas olmaları gerekmez mi? NTV haber spikeri Nur Tuğba Algül’ün şehit haberi sunduktan sonra fonda şarkı söylemesi ciddi bir insanlık ayıbı değil midir?

 

Ha diyecekseniz ki, ‘üzülmek zorunda mı?’ Değil. Ama en azından o şehitlere, şehitlerin ailelerine saygı göstermek zorunda…

 

Ancak ben spiker Algül kadar kamuoyunun tepkisini azaltmak için yazılı açıklama yapan NTV’ye daha çok kızdım. NTV, dün şu açıklamayı yaptı:NTV’nin 6 Ağustos 2012 tarihli, saat 02:00 Haber Bülteni’nde görevli bazı çalışanlarımızın yayın kuralları ve işyeri disiplinine aykırı davranışları kamuoyunun tepkisine neden olan, kabul edilemez bir olayla neticelenmiştir. Doğuş Yayın Grubu olarak bu durumdan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, özür dileriz.”

 

Nur Tuğba Algül’ün işlediği bir işyeri disiplin suçu mudur Allah aşkına? NTV yetkilileri siz bunu disiplinsizlik olarak mı görüyorsunuz?

 

Bu bir insanlık tutulmasıdır…

 

Eskidendi komşu evden cenaze çıktığında 1 hafta televizyonu açmamak… Ama zaman değişti diye komşun ölmüş yakını için Mevlut okuturken, üst katta parti vermek, dans etmek hangi insanlığa sığar?

 

Kardeş ne oldu size? Nedir bu hâl? Yüzünüz mü kızarmıyor yoksa vicdan ayarlarınız mı bozuldu?

 

İnsanlıkla aranıza koyduğunuz bu mesafeyi ne kapatır? Buna benzer bir acının illaki can evinizi vurması mı lazım?

 

Tuğba eminim ‘dilim kopsaydı da o şarkıyı mırıldanmasaydım’ diyorsundur. Ama pişmanlığın o şarkıyı söylediğin için değil, insanlığı kaybettiğin için olmalıydı…

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön