Bu haftalardaki enerjilere dikkat!

Ağustos ayı astrolojik olarak o kadar yoğun ki, duygusal dengemizi bulmamız ve korumamız ayrı bir önem kazanıyor. Bu konuda sizi biraz olsun aydınlatmamda fayda olacağını düşündüm. Genel anlamda dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğim sadece. Eğer detaylı bilgi edinmek isteyenler olursa, astroloji uzmanlarının yazılarından faydalanabilirler.

 

7 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay ve Ay Tutulması bizi duygusal olarak biraz çalkalayacak gibi gözüküyor. Her Dolunayda, yaşadığımız tüm duyguları daha derinlemesine hissederiz. Ayrıca,  ilişkileri ön plana çıkaran ve hayatımızda bizi zorlayan bazı şeyleri sonlandırma isteğine kapılmamıza sebep olan durumlar oluşabilir. Dolunay’ın 3 gün öncesi başlayıp, 3 gün sonrasına kadar süren dönemde hissedilen etki, ay hangi burcun etkisindeyse o burcun olumlu ve olumsuz özelliklerini ön plana çıkarır. Bu Dolunay, Kova burcunda olacağı için yenilikçi ve deha insanların, bilimsel buluşların, geleceğe dair hayallerin, özgür düşüncenin ve özgünlüğün ön plana çıkacağı bir dönem olacak. Hayaller kurmak, geleceğe dair adımlar atmak ve tohumlar ekmek için en elverişli zamanlardan biri.

 

Her Dolunay’da dünyanın elektromanyetik alanında gerçekleşen değişimle, fiziksel ve enerjisel olarak da değişime uğrayan, dalgalanmalar yaşayan vücudumuz ve karışan ruhsal dünyamız bizi bir süre merkezimizden uzaklaştırabiliyor.  Uyku düzenimizde bozulmalar, şiddet eğilimi, depresif duygular ve değişken ruh halleri hissedilebiliyor. Buna Ay Tutulması da eklenince, etkisi daha da büyük oluyor tabii. Şu günleri bize iyi gelen, enerjimizi yükselten aktivitelerle geçirmek ve kendimizi arındırmak ve rahatlatmaya odaklanarak olumlu şekilde değerlendirmek elimizde.

 

Bu dolunayı farklı kılan bir nokta, şu sıra 5 gezegenin ateş grubu burçların etkisi altında olması. Ateş grubu, aksiyon almak, liderlik özelliklerini öne çıkarmak ve cesaret gibi konularda bize olumlu etkiler getirse de, olumsuz etkileriyle hayatımızı allak bullak da edebiliyor. Fevri davranmak, köprüleri yakmak ve öfkeyle davranmak eğiliminde olabilirsiniz, aman dikkat! Unutmayın, “keskin sirke küpüne zarar.”  Konuların üstüne gitmekten, kırıcı sözler söylemekten kaçınırsanız daha sonra pişmanlıklar yaşamadan bu dönemi hasarsız atlatabilirsiniz. 12 Ağustos’ta Merkür gezegeni retrosu başlayacağı ve o dönemin “gölgesi” yani başlangıç ve bitiş tarihlerinden önce ve sonraki bir haftalık dönemin de dikkate alınması gerektiği için, iletişimle ilgili konulara daha da dikkat edin. Dolunay döneminde bunu takip eden haftalarda, ağzınızdan çıkanı kulağınızın duymasında fayda var. İletişim gezegeni olan Merkür’ün retrosu hakkında bilginiz yoksa bu konuyu bir an önce araştırmanızı şiddetle öneririm bu arada. İlişkilerimize ve işimize gücümüze etkisi yabana atılır gibi değil çünkü.

 

“Tutulma” dönemi, Ay Tutulması’nı takiben 21 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması’yla devam edeceği için, en sağlıklı olan, bu tutulmaların etkisi nispeten zayıflayana, yani Eylül’ün ilk haftasına kadar büyük kararlar vermekten kaçınmanız. İçinizde yükselebilecek öfke enerjisiyle başa çıkmanın da yolları var. Fiziksel aktivite sayesinde, spor yaparak rahatlamak veya yüklendiğiniz enerjiyi sanatsal bir faaliyete ya da yaratıcı bir projeye kanalize etmek sizi dengeleyecektir. Günlük tutmak, yazarak rahatlamak da yoğun bir duygu seli hissettiğiniz anlarda ruhunuzu şifalandıracaktır.

 

Sevgiyle kalın...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön