Kırmızının şifası

Renklerin fiziksel ve psikolojik olarak yaşantımızı doğrudan etkilediği, ruh halimizde türlü etkiler yarattığı, hormonal salgılarımıza etki ettiği, auramızı güçlendirip genişlettiği bilinmekte. Renk tarapisiyle Reiki’nin birlikte uygulanmasıyla duygusal kökenli bir çok hastalığın yarattığı semptomlar yok olmakta ya da giderek azalmakta. Bugün en sıcak renk olan kırmızıdan ve karakteristiklerinden bahsetmek istiyorum. Nedir bu boğaları peşinden koşturan rengin sırrı ve şifada etkisi?

 

Kırmızının dalga boyu yüksek ve canlandırıcı bir etkisi, tahrik edici bir özelliği var. Hareketliliği, dinamizmi, azmi ve cesareti simgeliyor. Şevk,azim ve güç duygularını harekete geçirdiği için bu tip duyguların öne çıkarılması amaçlanan aktivitelerde kullanılması yararlı. Bunun yanında uykuyu kaçıran bir etkisi de var. Dolayısıyla olumsuz etkilerine de dikkat etmek gerekiyor...

 

Duyguları ve tutkuları harekete geçiren bu renk aşk, cesaret, intikam, kin gibi yoğun duyguları da tetikliyor. Uzun süre maruz kalındığında saldırganlığa, kabalığa, kızgınlığa zemin hazırlıyor. O halde gergin olacağını tahmin ettiğimiz bir toplantıya ya da ortama bu rengi giyerek gitmek adeta sıkıntıyı davet etmek oluyor...


Fazla kullanımı tedirginliğe, sıkıntıya, duygusal dengesizliklere ve depresyona da yol açabiliyor. Yoğun bir etki yaratışı dolayısıyla var olan  dengesizliği artırıyor. Bu yüzden de uzmanlar hiperaktif kişilere olan olumsuz etkisi konusunda uyarıyorlar.

 

Kök çakrasını da uyaran bir renk kırmızı. Vücut ısısını artıran, kan akışını hızlandıran bir özelliği var. Tansiyonu yükselten, kan dolaşımını hızlandıran etkisi dolaysıyla soğuk algınlığı, kansızlık, felç gibi durumlarda tedaviye çok olumlu katkısı oluyor. Geçici felç geçiren birine bu renkle enerji çalışması yapılması son derece etkili olabiliyor.

 

Enteresan başka bir etkisi de iştah açıcı ve zaman kavramını unutturucu olması. Öyle ki sadece bu sebepten bir çok restoran bu rengi bol bol kullanıyor. Dolayısıyla da yemek odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Benden söylemesi...

 

Sevgiyle kalın!

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön