Seans sonrası şifayı özümsemek

Enerji arınma seansından sonra kişinin nasıl hissedeceği ve ne gibi şeylere dikkat etmesi gerektiği sıklıkla sorulan sorular arasındadır.  Bu konudaki genel ilkeler sadece reiki için değil chigong, nefes terapi vb.  bir çok farklı çalışma sonrası için de geçerlidir. Çakra sisteminde yapılan çalışmalar, eskiden beri taşınan yüklerin yavaşca bırakılabilmesini ve enerji alanının blokajlardan temizlenmesini sağlar.

 

Seans sırasında kişinin enerji alanında gerçekleşen arınma, ilk seansta başlayıp zamanla giderek derinlik kazanır.  Fiziksel ve duygusal anlamda çözülüm yaşanması her seans için geçerli olsa da, bu etkilerin hissedilebilmesi kişiden kişiye göre değişir. Seans yaptıranın enerjiye hassasiyet derecesi ve çakralarda mevcut olan birikimin boyutu bu etkilerin hissedilme derecesini etkieyen başlıca faktörlerdir.

 

Etkiler hissedilsin ya da hissedilmesin, kişinin seans sonrası dikkat edeceği bazı noktalar iyileşme sürecini hızlandırıp olumlu olarak dester.

 

Bol su

Enerji sisteminizden seans sırasında atılan duygusal ve fiziksel toksinler, herhangi bir detoks programında vücuttan atılan toksinlere benzetilebilir. Bilindiği gibi, arınmayı hızlandıran en önemli nokta bu süreçte bol su içilmesidir. Mümkünse damıtılmış olarak, seanstan sonraki 24 saat içinde bol su içmek çakralardaki titreşimi hızlandırıp, şifanın gerçekleşmesini çabuklaştırır.

 

Meditasyonla enerji taraması

Düzenli olarak her gün yapıldığında mucizevi etkiler yaratan meditasyon, seans sonrasında yaşanabilen olası ruhsal çalkalanmalarda da olumlu sonuç verir. Özellikle yatmadan önce meditasyon yapmanızı ve bu yolla vücudunuzda gevşemeyi sağladıktan sonra vücudunuzu bölge bölge hissedip hangi kısımlarda ağırlık ve sıkıntı hissettiğinizi saptamanızı öneririm. Yapacağınız  bu ufak enerji taraması, çözülümde hangi çakralara yoğunlaşılması gerektiğine işaret edecektir. 

 

Yazıyla arınma

Seanslar sırasında yüzeye çıkan ve onlarla yüzleşmenizi bekleyen konular kendinizle başbaşa kaldığınızda kafanızı kurcalayabilir, canınızı sıkabilir ve uykunuzu kaçırabilir. Enerji çalışmaları sayesinde yükselen bilinç düzeyi, algınızı ve bakış açınızı olumlu yönde değiştirirken, olumsuz düşünce kalıplarınızı ve alışkanlıklarınızı fark etmeniz kolaylaşır. Daha önce de değindiğim bu çalkalanma süreci hangi konularda kendinizi geliştirmeniz, ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiği konusunda da ışık tutar. 

 

Bu süreç esnasında günlük tutmanız ya da en azından düşüncelerinizi ve duygularınızı kağıda dökerek ufak notlar almanız içsel sorgulamanızı en sağlıklı şekilde yapmanızı sağlar. Affedemedikleriniz, adını koyamadığınız sıkıntılar, içinize atıp biriktirdiğiniz her şey kağıda aktarıldığı an sizden çıkar ve ruhunuzu hafifletir. Alın kalemi kağıdı elinize, çekilin bir köşeye ve dökün içinizdekileri… Yazmak güçlü bir terapi yöntemi  ve seansların getireceği şifaya en güzel destek.

 

Vücudunuzu dinleyin

Arınma sürecinde beslenme şekliniz de sağlıklı olursa ruh ve beden dengesinde uyum yaşanır ve iyileşme her anlamda hızlanır. Ayrıca vücudunuzu dinlendirmeniz ve ihtiyaç duyduğunuz taktirde normalden fazla saat uyumanız da gerekebilir. Bu tip etkiler herkeste görülmese de derin çözülümlerin yaşandığı durumlarda yaygın olarak yaşanır.  Başlıca ilkeniz, vücudunuza kulak vermeniz ve iç sesinizle savaşmamanız olsun ki dinlenmeniz ve uyumanız gereken durumlarda kendinize acımasız davranmayın. Kendinize  karşı ne kadar nazik ve anlayışlı olursanız o kadar hafifler, ruhsal ve fiziksel anlamda özgürleşirsiniz. 

 

Unutmayın ki yapabileceğiniz en iyi yatırım kendinize yaptığınız yatırımdır. Kat be kat karşılığını verir size hayat.

 

Sevgiyle kalın…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 3936

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön