Uygulaması kolay Feng Shui bilgileri

Geçen gün bir arkadaşa rastladım, “kilo vermişsin” dedi. Evdeki tadilat sırasında yapılan toparlama ve temizlik işleri öyle yoğun gidiyor ki, pek de şaşırmadım söylediğine. Yangın yüzünden kilo vermiş olmamı “kahrın lütfu” olarak tanımladı, hoşuma gitti bu söz. Şu “kahrın lütfu” olayını bizim ev de yaşıyor aslında. Zorunlu bir yenilenme,arınma,ve düzenleme var her odada. Dağınık çoğaldı tabii her şey ayağa kalkınca ama bu sayede de gereksiz şeyler atılıyor, mobilyaların yeri oynuyor ve ufak ufak da feng shui yapılıyor evimize. Şimdiden bir ferahlık geldi ortama…

 

Feng Shui ile yıllar önce tanışmıştım, Florida’daki evimiz tam suyun kenarında olduğu için bunun Feng Shui açısından olumsuz etkileri olabileceğini duymuştum bir yerden. Feng Shui’nin mekanlara ve dolayısıyla da o mekanlarda yaşayanlara ne denli olumlu getirileri olduğunu zaten biliyordum, dolayısıyla hiç vakit kaybetmeden bir uzmana başvurduk.  O derece yararını gördük ki, o yıldan sonra farklı mekanlar için de severek yararlandık uzmanımızdan. Tabii çok şeyler örgendim kendisinden bu konuda. Şu günlerde yaşadığımız hengamenin ortasında,odaları tekrar düzene koyarken de bu değerli bilgilerden yararlanıyorum. Size de biraz bunlardan bahsetmek istiyorum...

 

Mekanınıza özel kapsamlı bir değerlendirme yapılması için derinlemesine analiz yapılması ve evinizin bagua haritasının çıkarılması gerekiyor. Bu konuda yazılmış kitaplardan yararlanarak kendiniz de yapabilirsiniz bunu dilerseniz. Benim sizinle paylaşacağım bilgiler bu doğrultuda değil. Ben herkesin kolaylıkla uygulayabileceği basit  Feng Shui tüyoları vereceğim bugün.

 

Duvar var, duvar var!: Evinizin giriş planı önemli. Eğer kapıdan girdiğinizde yüzünüzün önünde bir duvarlar karşılaşıyorsanız, Feng Shui’ye göre hiç iyi değil.. İdealinde kapı ile duvar arasının en az 2 metre olması öneriliyor ama tabii bazı ev planları buna uygun değil. Böyle bir durum söz konusuysa, o duvara bir ayna ya da üç boyutlu bir doğa manzarası resmi asmanız öneriliyor. Eğer bambu ağacı resmi bulabilirseniz bu daha da iyi. Hatta ufak bir raf için yeriniz varsa, o duvarın olduğu yere irice bir bambu bitkisi koymanız en iyisi.

 

Kapının tam dibinde olmayın: Feng Shui’ye göre, kapı ağzından giren Chi bir ok gibi tam karşısında duran kişiye yöneliyor. Bu nedenle yatağınız ya da masanız tam kapının hizasında olmasın, kapıdan girdikten sonra biraz sağda ya da biraz solda olmasında sakınca yok ama tam tam kapıya karşı olursa gün boyunca oradan geçip giden her kişinin enerjisine hedef olmanıza sebep oluyor, bu da bir çok olumsuzluklar getirebiliyor. Eğer yatağın ya da masanın yerini değiştirmeniz hiçbir şekilde mümkün değilse tek çözüm kapıyı kapalı tutmaya özen göstermeniz.

 

Kapıyı görebilecek şekilde oturmanız ya da yatmanız öneriliyor: Yani söz konusu olan çalışma odanızsa, masanıza oturduğunuzda sırtınız kapıya dönük olmayacak. Odanın şekli buna izin vermiyorsa,koltuğunuza oturduğunuzda tam karşınızda olacak şekilde uygun bir yere ufak bir ayna yerleştirin ki kapıdan gireni oturduğunuz yerden rahatça görün. Evde çalışanlar için de geçerli bu. Yani “yabancı yok, tanımadığım insanlar değil” diye düşünmeyin, konu “Chi”ye hedef olmamanız.

 

Kapı Eşiklerine Dikkat:   Eşikler, “Chi”nin yani yaşam enerjisinin evimize (ve haliyle hayatımıza) girdiği ve çıktığı bir “ağız” olarak görülüyor. İdealinde kapının tam olarak açılmasına engel olan hiçbir şey olmaması gerek. Ayrıca eşiklerde kablolar,teller, oyuncaklar ve engel duygusu oluşturan şeyler bulunmaması önemli. 

 

Ön kapının önemi: Özellikle ön kapı girişi ayrı bir önem taşıyor.Kapının kilidini anahtarla açmanızda zorluk varsa,kapı tokmağı sallanıyorsa, ziliniz çalışmıyorsa ya da kapınız kirliyse bu konuları derhal halledin. Aksi takdirde  “Chi” akışında düşüş yaratan şeyler, hayatınıza “giren” fırsatların, kaynakların ve insanların olumlu olmasını imkansız kılıyor. Aman dikkat!

 

Hayatınızın güzelliklerle dolu olmasını dilerim.Mekanınız da ruhunuz da huzur dolsun!

 

Sevgiyle kalın,

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön