Sadece bugün için

Büyük kararlar büyük değişimleri getirebiliyor beraberinde. Bu yüzden de hiç gelmeyen bir “geleceğe” yani hep ileri tarihe ertelenmeye mahkum oluyorlar genellikle. Gözümüzde büyütüyoruz ve kendi hevesimizi kırıyoruz ta baştan. Bırakın büyük kararları, ufacık bir yeni alışkanlığı, ruhsal ve bedensel anlamda benimsemek istediğimiz yeni bir kararı ya  da uygulamamızın artık şart olduğunu bildiğimiz bir diyeti bile bu nedenden ötürü bir türlü hayatımıza katamıyoruz. Oysa uzun bir yola bakıp da kara kara düşünmektense bugün tek bir adım atarak yola koyulsak her şey hallolabilir.

 

Amacı “tek bir adım”a indirgeyince, o kadar da zor görünmüyor gözüne insanın. Bugün atılan tek adımı yarın atılacak başka bir adım izleyince de uzun yollar kat etmek mümkün olabiliyor... İşte bu yüzden de “sadece bugün için” ilkesi diyorum ben bu yaklaşıma.  Son derece etkili ve sonuç getiren bir felsefe olduğunu düşünüyorum.

 

2 aylık sıkı bir rejimi ele alalım, bu fikir sizi boğuyorsa ve bir türlü başlayamıyorsanız, yarın uyandığınızda “Sadece bugün için sağlıklı şeyler yiyeceğim” diyerek güne başlayın. Sadece o günkü beslenme seçimlerinize odaklanın. Bir bakmışsınız bir gün 60. günün sabahına uyanmışsınız ve fazla kilolarınız çoktan erimiş gitmiş.

 

Ruhsal anlamada yapmayı arzuladığımız değişiklikler için de aynı şey söz konusu tabii. Örneğin sadece bugün için daha hoşgörülü olmayı deneyebilirsiniz ya da trafikte kolayca öfkelenmemeye, geçmişi düşünmemeye, gerektiğinde suçluluk duymadan hayır diyebilmeye, kendinizi daha çok düşünmeye, sevmeye çalışabilirsiniz.

 

Ben bu fikirle yıllar önce enerji arınma eğitimi alırken tanışmıştım. Reiki kitabımda “Ruhsal Yaşam Kuralları” adı altında bakın hangi maddeler sıralanmıştı:

 

*Özellikle bugün özgür ve mutlu ol

*Özellikle bugün sevin

*Özellikle bugün korunmaktasın

*Özellikle bugün bilinçli olarak ânı yaşa

*Özellikle bugün bereketleri şükranla kabul et

*Özellikle bugün aileni, büyüklerini ve öğretmenlerini say

*Özellikle bugün ekmeğini dürüstçe kazan

*Özellikle bugün başkalarını kendin gibi sev

 *Özellikle bugün her şey için şükranlık duy ve tüm canlılara karşı şevkat göster.

 

Her gününüzün birbirinden güzel olacağı bir hafta diliyorum.

 

Sevgiyle kalın...

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön