Koşuşturmacalar

Hastalık birdenbire kapımda beliriveren davetsiz misafirden farksız. Hazırlıksız yakalandım, ne kadar kalacağını bilemedim, bir türlü gitmek bilmedi ve beni işimden gücümden ediverdi ziyaretiyle.  O gider gitmez yine bir koşuşturmacanın içine giriverdim doğalolarak,  ama bu sefer içimde müthiş bir şükran duygusuyla ve daha pozitif bir ruh haliyle koyuldum işlerime. Her sağlıklı geçen güne şükredip, olur olmaz şeylerle zihni bulandırmadan, keyifli, huzurlu ve mutlu olana yönelerek yaşamak gerek dedim içimden.

 

Her gün bize bir hediye. Uzun zaman önce bir yerde okuyup çok etkilendiğim bir bakış açısını sizinle de paylaşmakistiyorum. Hayat denilen şu deneyimler zincirinde, aslında her sabah her birimizin kişisel hesabına 24 saat yatırılıyor harcamamız, daha doğrusu kullanmamız için. Ve sistem gereği, gün bitiminde değerlendirilmemiş, kullanılmamış saatler diğer güne aktarılmıyor neyazık ki, yani kullanma hakkımız tamamıyla yanıyor saat gece 12 olduğunda. Ertesi gün ise bu sefer yeni bir 24 saatlik hesapla açıyoruz gözlerimizi yeni güne. Elimizdeki saatleri doğru ve güzel bir şekilde kullanırsak ne güzel, yoksa onlar da yanıyor, ve değerlendiremediğimiz kapitaller gibi bir hiç olup gidiyor. Durum böyle olup da gün üstüne gün bindikçe, sonunda geriye elimizde kalan değerlendirilmemiş, yaşanmamış bir hayatoluyor. İşte bu yüzden, sıkı sıkı sahip çıkmak gerek hayata, sonuna kadar yaşamak gerek güzel anları ve sağlık el verdikçe kıpır kıpır bir neşe içinde gerçekleştirmek gerek günlük koşuşturmaları.

 

Bu bilinçle yaklaşınca her şey çok daha kolay, keyifli ve anlamlı. Yoksa hayat sürdükçe, yapılacakların listesi de bitmiyor, yapmayı yetiştiremediklerinin verdiği huzursuzluk da. Telaş içinde koşturmaların sonu olmasa da, aslında günlük yapılacaklar listemizi yapabilecek durumda olmamız bile şükretmemiz için yeterli. Yaşıyoruz ki yapacak işlerimiz var, aktifiz ve gücümüz yetiyor ki yoğunluğumuz var. Mademki işleyen demir ışıldıyor, pırıl pırıl olmaktan yakınmamak gerek. Hepinize sağlıklı, huzurlu, verimli, sevgi ve ışık dolu bir hafta diliyorum:-)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5366

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3240

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 886

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 553

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2404

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön