Satürn Plüton birleşimi 2020: Küresel reset ve sıfır yılı

Satürn ve Plüton Kavuşumu - Güç Dengelerinin Yeniden Dağılımı

 

2019 yılının Nisan – Temmuz ayları arasında etkili olmaya başlayan Satürn Plüton birleşimi, 2019’un Kasım ayı ile 2020 Şubat arasında son olarak da 2020 Temmuz ve Aralık arasında etkisini göstermeye devam edecek.

 

33 senede bir tekrarlanan bu açının en son Oğlak burcunda gerçekleşmesinden itibaren 500 sene geçti. Satürn Plüton birleşimi önemli bir kırılmaya, yıllardır biriken enerjinin bir anda ortaya çıkmasına yüzyılın kaynama noktalarından birine işaret ediyor. Transit etkisi en temel yorumuyla kitlesel yok oluş korkusu ve hayatta kalma direnci demektir. Aynı zamanda güç dengelerinin bozulup yeniden dağılabileceği 2020 yılında insanlığı büyük sınavların beklediği öngörülebilir.

 

Kişisel ve küresel düzlemde yeni güç dinamiklerinin yükselmesi kaynak değerlerde dalgalanmalar ve stratejik kartların yeniden dağılımı ya da gücün el değiştirmesi sonucunda bağımsızlığını ilan eden ülkeler ve reforma giden sistemler söz konusu olur. 

 

Her iki gezegenin de korkunun ve sonların sembolü olması sebebiyle Satürn ve Plüton arasında gerçekleşen özellikle kavuşum ya da karşıt açılarda küresel ve siyasi krizler öngörülür. Yakın geçmişte 1517-1518, 1680, 1914-1915, 1947 1982 yıllarında Satürn Plüton birleşimi gerçekleşmiştir.

 

*1914 yılındaki Satürn Plüton birleşimi dünya savaşına işaret ederken Osmanlının ve Rus monarşisinin çöküşüyle yeni yönetim sistemleri rağbet görmüş ve tamamen yeni bir Avrupa haritası ortaya çıkmıştır.

 

* İkinci Dünya Savaşı’nın bitişinden sonra 1947’de gerçekleşen Satürn Plüton birlikteliği Almanya’nın yenilgisiyle Avrupa’daki güç boşluğunu ve kargaşayı simgeler. Bu aşamada yenilenen güç dağılımında ise Sovyetler ve Amerika yükselmiştir.

 

*Satürn Plüton karşıt açısı 2001 ikiz kulelelerin yıkılışıyla anılır. 2019’da Satürn ve Plüton birleşirken bir sembolik kule daha Notre Dame Katedrali yıkıldı.

 

*1982 yılında da Satürn Plüton kavuşumu gerçekleşmiştir. Aynı yıl kolektif bilinçte tanrının günahkar insanlara gönderdiği bir ceza gibi algılanan ve modern zamanların vebası olarak bilinen AIDS gündemdeydi. AIDS salgınını maalesef dini ve siyasal çıkarları yönünde kullanarak güç elde etmeye çalışanlar oldu.

 

2020 yokoluş korkusu ve yüzyılın en önemli sınavları

Satürn Plüton birleşimi geçmişte yaşanmış bir vahşete verilen gecikmiş tepkiler anlamına gelebileceği gibi, doğal felaketler, terör saldırıları, politik ayrılıklar ekonomik kriz nükleer ve kimyasal silahlar kazalar epidemik salgınlar katliam savaş iklim krizi gibi durumlarla insanın en ilkel korkularından birini “kıyamet” korkusunu uyarabilir. Kişisel ve kolektif manada yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalmak ise hayatta kalma arzusunu güçlendirir. İnsanlar korkunç gelişmelere rağmen ve bir şansları daha olabileceğini anladıkları zaman iyileşme safhası başlar.

 

*İktidarların organize suçlar ve gücün kötüye kullanımıyla derinleşen ahlaki yozlaşmalarından bahsedilebilir ve fakat yeni bir yaşamın doğması için bilinen bu dominant güçlerin yıkımı zorunlu hale gelir.

 

*2020 yılında Satürn yeryüzünün içinde bulunduğu “aşırılıklar” ve “saplantılar” konusunda temizlik, kısıtlama, dengeleme anlamı taşıyabilir. Plüton transiti kuşaktan kuşağa aktarılan maddi ve manevi borçlarla yüzleşmeyi gerektirir.

 

*Plüton yıkar, Satürn inşa eder dolayısıyla bu iki gezegenin sembolik birlikteliği küresel anlamda zorlu bir yeniden yapılanma vaat eder.

 

*Toplumun arka planında yeralan ve uzun zamandır saklı olan tüm eylemler ve gizlenen finansal suçlar artık görünür olur. Zira Satürn Plüton ile birleştiğinde gölgeler gerçekler halini alır. Plüton derindekileri yüzeye taşır gerçekleri deşifre eder, perdeleri kaldırır. Hükümetlerin gücü ve kontrolü modern dünyanın hiç tanık olmadığı kadar büyür ve fakat hemen ardından yıkım başlar.

 

* Bilhassa Mars’ın Koç burcunda ileri/geri hareket edeceği ve Satürn Plüton ikilisine kare açı yapacağı zaman yani 2020’nin ikinci yarısında (bilhassa 2020’nin son birkaç ayında) ciddi siyasi gerginliklerden ve küresel bir savaş ihtimalinden bahsedilebilir.

 

*AB, NATO ve IMF gibi global oluşumları kapsayan krizler söz konusu olabilir. Ardından gelen dönemde ise yeni bir politik düzenin ve ekonomik sistemin doğuşu gündeme gelebilir.

 

*2020 Nisan ayında jüpiter Plüton kavuşumu yaklaşırken Mars ve Satürn kova burcunda bir araya gelecekler ve Uranüs’e kare açı yapacaklar. Dijital manipülasyon jeopolitik oyunlar sanal sabotaj ve skandallar ortaya çıkabilir.

 

*Hali hazırda ekonomi de dahil neredeyse her konuda krizde olan Türkiye’nin krizleri aşması 2022 itibariyle gerçekleşebilir. O zamana kadar Türkiye'nin geleceğini baştan sonra değiştirecek planları bozacak zamanlar öngörülelbilir. 2020 - 2021 yılları Türkiye için büyük tarihi olayların gerçekleştiği bir evre olabilir.

 

*2020 yılında genetik ve fizikle ilgili olarak dönüm noktası niteliğinde gelişmeler yaşanabilir.

 

* Kova burcundaki Jüpiter Satürn birleşmesi nüfus planlamasını ön plana taşıyabilir.

 

Satürn Plüton ve Jüpiter zirvesi artık alışılageldik zeminlerin değişeceğinin ve bir daha hiçbir şeyin aynı olmayacağının habercisi.

 

Sembolik sıfır yılı

 

Astrolojik yönüyle sembolik ve tarihi bir “sıfır yılı” nın eşiğindeyiz. Majör dünya olaylarıyla birlikte belki de hayatımız boyunca tecrübe edeceğimiz en güçlü ve yoğun duygularla tanışacağız.

 

2020 yılı özellikle 1982 yılında doğanlar, yıl fark etmeksizin 12 – 21 Ocak arasında doğanlar için etkili ve önemli olabilir.

 

Yeryüzü çeşitli kıyametlere tanıklık etmiştir. Fakat bunların hiç birisi gerçek bir son olmamıştır. Kıyamete dair umutlar, korkular ve saplantılar insanlık tarihi kadar eskidir. Muhtemelen “biz mahvolduk artık sonumuz geldi” fikri dünyanın en eski ezberlerinden biridir. Ancak beklenen sonlar, aslında o sırada dünyada var olan koşulların dönüşümü anlamına gelmiştir.

 

1842 endüstri devriminden beri dünya kaynaklarını özellikle petrolü sömürüyor ve daha fazlasını elde etmek için daha fazla kaynak tüketiyoruz. Artık insanlığın vizyonunun güncellenmesi gereken son çıkıştayız.

 

Satürn bizi sınırlara götürür, fakat sınırların ötesine değil! Sınırları aşmak daha çok Uranüs, Neptün ve Plüton transitleriyle mümkün olabilir. Dolayısıyla 2020 yılı katlanma sınırlarımızı zorlarken ve dönüşüm arayışı başlarken 2023 – 2026 yılları arasında Plüton ve Neptün’ün burç değiştirmeleriyle yeni bir dünya düzenine, farklı bir medeniyet algısına geçiş söz konusu olabilir.

 

Cesaret ve umutla

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  23 Ağustos 2019 Cuma 08:44

  Kötü çocukluk dönemi, kötü anne - baba. Baba Saturn, anne ay temsil efiyor qaliba.

  Cevapla
 •  
  22 Ağustos 2019 Perşembe 12:30

  Eee ne olucak ki? Dünyamı yıkılıcak;-)

  Cevapla
 •  
  21 Ağustos 2019 Çarşamba 18:32

  Harika yazmıssın iz, cok severek takip ediyorum sizi basarılar

  Cevapla

 • Doğum korkusu nasıl yenilir?
  Doğum korkusu nasıl yenilir?

  Süresi : 02:20 İzlenme : 9829

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 4108

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön