Mars-Plüton açıları: Yırtıcılar ve koruyucular

18-23 Haziran tarihleri arasında Mars-Plüton karşıt açısı etkili olacak. Bu yazıda Mars ve Plüton arasındaki açıların doğum haritasındaki ve genel transit etkilerine dair bilgi edinebilirsiniz.

 

Doğum haritasında Mars ve Plüton açıları

 

Genelde hayatta kalmak için acımasızca bir rekabet tarzını göze alanlarda Mars-Plüton açılarına rastlanır. Önemsiz konularda, örneğin tavla oynarken bile kazanma hırsı ön plana çıkabilir. Mücadele yeteneği ve galip gelme arzusu Mars ve Plüton arasındaki açılarda çok belirgindir. Bu kişiler özellikle dış görünüşleri, spor aktiviteleri ve yarışmalarda kendi yüksek beklentilerini karşılamayan sonuçlar aldıkları zaman, özgüvenleri kolayca incinebilir.

 

Bu açılara sahip insanlar genelde güçlü olanın haklı olduğunu öğrenerek ya da buna tanık olarak büyürler. İsteklerini dile getirmek konusunda engellendiklerini hissettikleri için, eskiden beri boşaltılmamış birikmiş ya da bastırılmış yerleşik bir öfkeleri vardır. Çocuk yaşlarında dominant, tacizci bir ebeveyn, öğretmen ya da yakın çevreden bir erkek yüzünden mağdur edildikleri duygusu ağır basabilir. Mars ve Plüton arasındaki kavuşum kare ve karşıt açılar fiziksel ya da psikolojik şiddet ve cinsel tacizle de ilgili bulunur. Kişi kendini sürekli bir şeylerin tehdidi altında hissedebilir ve erkeklere karşı temelde bir güvensizlik geliştirebilir.

 

Eğer iç dünyanızda yoğun bir şiddet barındırıyorsanız, farkında olmadan dışınızdaki dünyanın şiddetini de üzerinize çekiyor olabilirsiniz. Haritasında etkili bir Mars-Plüton açısı olan kişinin, içindeki ilkel ve vahşi taraflarıyla bağlantı kurabilmesi ve bu enerjiyi doğru yönlendirebilmesi için evcil hayvan beslemesi, hayvanlarla ilgili çalışmalar yapması, davul çalması, dans etmesi önerilir.

 

Doğum haritasındaki Mars-Plüton arasındaki stresli açılar, özellikle gençlik döneminde zorluklara, kişinin kendini kanıtlaması için çok çaba sarf ettiğine dair bir göstergedir. Bu açılara sahip kişiler canı pahasına savaşmanın ya da ölüme karşı yılmadan mücadele etmenin anlamını çok iyi bilirler. Bu yüzden de Mars-Plüton açılarına, aşırı koşullara dayanabilen insanlarda, dağcılarda, atletlerde, dansçılarda sıklıkla rastlanır.

 

Manyetik bir çekicilik verebilen Mars-Plüton açılarında cesareti, gücü ya da yoğun tutkuları manipülatif, yıkıcı ve bencil çıkarlar için kullanmamak, gücü ahlaki prensipler içerisinde yönlendirmeyi öğrenmek ve sorumluluk duygusuyla hareket etmek çok önemlidir. Kişisel gücünüzü kötüye kullanmadığınız sürece bu müthiş enerjiyi yapıcı ve benzersiz başarılara dönüştürmenin sınırsız yolu ve olanağını olduğunu fark edebilirsiniz. Örneğin, haritasında Mars-Plüton karşıt açısı bulunan Mahatma Gandhi en önemlisini, şiddetin yıkıcı dilini kullanmadan ve şiddetin potansiyel neticeleri karşısında büyük bir farkındalık yaratmayı başarmıştır.

 

Mars ve Plüton kavuşum karşıt ve kare açıları trajik olaylarla ilgili bulunur. Fakat demek değildir ki doğum haritasında bu açıya sahip kişiler lanetlidir. Bu açının bulunduğu harita sahipleri, yaşadıkları acıları ve hissettikleri tutkuları bir şeyler üretmeye odaklarlarsa açının kötücül yanlarını telafi ederek başarılı olabilirler. Örneğin, eğer bir müzisyen, haritasındaki Mars ve Plüton’un verdiği derin duyguları müzikle harmanlar ve kendini bu yönde ifade etmeye adarsa, onun müziği diğer pek çok müzisyenden çok daha etkileyici olacaktır. Mars ve Plüton birlikteliği, yasak meyveyi tatmak, tabuları yok saymaktır. Ama bu enerji yaratıcı bir yöne odaklanırsa kişi mucizeler yaratabilir. Tıpkı ünlü şair Charles Baudelaire’in sözcükleriyle yaptığı gibi.

 

Transit Mars-Plüton açıları (karşıt kare ve kavuşum)

 

*Mars Plüton açılarıyla doğan politik aktivistlere sık rastlanır. Transit etkisinde ise siyasi anlamda aktif bir dönem yaşanması beklenir.

 

*Uzun zamandır içinizde tutuğunuz öfke dışarı çıkmak için yer arar. Hatta siz bile ne kadar öfkeli olduğunuza şaşırabilirsiniz. Mars-Plüton sert açıları çok etkilidir; öyle ki bazen yaklaşık 2 hafta öncesinden enerjisini hissedebilirsiniz.

 

*Herhangi bir konuyu kolayca takıntı geliştirebileceğiniz ve eleştiriye karşı son derece toleranssız olabileceğinizi hatırlamanız önerilir.

 

*Mars ve Plüton arasındaki sert transitler söz konusu olduğunda diğer insanların düşüncesiz davranışları yüzünden normalden daha çok test edildiğinizi ve sabrınızın sınandığını hissedebilirsiniz.

 

*Transit evresi, düşmanların güçlenebileceği, düşmanlara karşı direniş gösterilebileceği ve fakat yeni düşmanlar edinmemek için sakin olunması gereken aşamadır.

 

* Mars ve Plüton arasında sert açılar gerçekleştiğinde belli bir konuda ya da projede başkalarıyla uzlaşmak ve barışmak için uygun zaman değildir.

 

*Yırtıcı ve ilkel davranışların, aynı zamanda “avcılığın” sembolü olan Mars ve Plüton birlikteliği, kötü niyetli amaçlarına ulaşmak isteyenlerin psikolojik ya da fiziksel güç kullanabileceği zamanlara işaret edebilir.

 

*Ancak nihai başarı zorlayıcı, tehditkâr, zorba kişiler için değil, yüksek ahlaki standartlarına sadık kalanlar için söz konusu olacaktır.

 

*Eğer bu dönemde önemli bir mücadele içerisine girecekseniz yalnız olmadığınızdan ve çevrenizin manevi desteğini aldığınızdan emin olun.

 

*Kötü komşular, akrabalar veya arkadaşlar belli bir suçun saldırının ya da iftiranın aracısı veya ortağı olabilirler. Bu tarz tehlike arz eden, karanlık, tehlikeli insanlardan ve ortamlardan mümkün olduğunca kaçınmak faydalı olacaktır.

 

*Bunun yerine, gerçek suç dosyaları ve gizem ve dedektiflikle ilgili kitaplar okumak, diziler ya da filmler izlemek daha iyi olabilir.

 

*Bir erkekle ya da erkeklerle güç mücadelesine girmeniz, yasal zorluklar ya da anlaşmazlıklar yaşamanız ihtimali de yükselir. Biri sizi ya da siz birini takıntı haline getirebilirsiniz.

 

*Mars-Plüton stresli açıları oluştuğunda içinde bulunduğunuz süreci idare ederken yırtıcı mı, yoksa koruyucu bir rol mü üstleneceğinize karar vermelisiniz.

 

Eğer mücadeleyi uzaklaştıramıyorsanız öfkenizi ve duygusal reaksiyonlarınızı minimumda tutmaya gayret göstermenizi öneririm. Ne kadar duygusal ve aceleci davranırsanız o kadar incinirsiniz. Zorbalığa maruz kalabilirsiniz. Fakat bir zorba haline gelmediğinizden emin olun.

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  11 Temmuz 2019 Perşembe 15:22

  bencede saçma kısımları var ama takım yıldızları var gökbilimcilerce dekanıtlanmış orda durup kalıyorum

  Cevapla
 •  
  25 Haziran 2019 Salı 17:50

  Bunlara inanan insanlar var mı gerçekten:)))

  Cevapla

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön