Akrep dolunayı ve Mars yengeçte: Duygu fırtınası

19 Mayıs saat 00:11’de gerçekleşen akrep burcunda dolunay etkisini günler öncesinde göstermeye başlamıştı. Dolunay akrepte ve dolunayın klasik yöneticisi Mars, yengeçte düşük konumda bulunuyor. Dolayısıyla, seçmediğimiz ve planda olmayan bazı gelişmeler sonucunda hayatımızı farklı yönleriyle zorlanarak da olsa dönüştürmek zorunda kalabiliriz.

  

 

Mars, yengeç burcunda

 

Transit Mars 16 Mayıs - 2 Temmuz arasında bilhassa yengeç oğlak terazi ve koç burçlarını etkileyecek. Bu dönemde aile ilişkilerinde gerginlik, alınganlık yüzünden yakınlarla yaşanan tartışmalar gündeme gelebilir. Ev taşımak isteyen için ise ideal bir dönem değildir.

 

Bilhassa 13 - 20 Haziran tarihleri arasındaki Mars’ın stresli açıları göz önüne alındığında, gıda ve kaynak için mücadele, yangın riski, içişlerinde huzursuzluk, iç çatışma, bankalarla ilgili krizler, aile şirketlerinde, partilerde, aşiretlerde ayrılıklar, kadınların başkaldırısı, konut güvenliği ve yapılarıyla ilgili gelişmeler, ikametle ilgili karmaşalar gündeme gelebilir.

  

 

Akrep burcunda dolunay

 

Ölüm korkusu, kaybetme korkusu veya başkaları tarafından kabul görmeme korkusu gibi duygular akrep dolunayıyla ilgilidir. En ufacık sorunlar dahi hayat memat meselesi haline gelebilir. Akrep dolunayı yıkıcı yönleriyle bir duygu fırtınasına benzer; bastırılan, saklı olan ve söylenmemiş şeyler fırtınada ortaya çıkarlar. Kendi şeytanlarımızla yüzleşiriz.

 

Bu evrede tarafların aslında uzun zamandır birbirini tükettikleri ilişkiler sonlanabilir. Üçüncü kişilerin dahil olduğu durumlar sebebiyle şüphe kıskançlık ve öfke gibi duygular ağırlık kazanabilir. Maddi ve manevi borçların ağırlığı daha yoğun hissedilebilir. Vergi, sigorta, miras gibi konuları netleştirecek gelişmeler yaşanabilir.

 

Akrep dolunayı içimizdeki iyi ve kötü arasında bir mücadele safhasıdır. Akrep burcu tıpkı Hindistan’ın Ganj nehri gibi yaşamın ve ölümün iç içe geçtiği, arındıran ve yeniden doğuş mitlerini tecrübe ettiğimiz bir kaynağa benzer.

  

Akrep, zodyakın en karanlık burcu olarak bilinir fakat akrep aynı zamanda karanlıkları temize çekmenin, bir affedişle yıkıntılardan yeniden yükselmenin de burcudur

  

Uzun zamandır tutsağı olunan ve zarar görülen tüm sözüm ona büyülerin bozulduğu vakitteyiz. Kendinize neyin sizi zehirlediğini ve neyin size iyi geldiğini sorun.

  

Akrep dolunayı en korktuğumuz şeylerle sınandığımız psikolojik bir ölümdür ve böylece kendimizi aşar, ruhani anlamda daha güçlü biçimde yeniden doğarız.

 

Bu aşamada olaylar ve insanların davranışları aşırılarda seyredebilir. Dolayısıyla bir şeyleri oldurmak için zorlamak ve durumları manipüle etmek yerine tek başınıza zaman geçirmeyi denemeniz ve sakin kalabilmeniz daha faydalıdır.

 

Akrep dolunayı çoğu zaman, yaraları kanatan bir etki olarak değerlendirilir fakat çekilen acının insanı arındıran ve saflaştıran, böylece başka bir zeminde yeniden kendini inşa etmesini sağlayan tarafı da akrep burcuna dairdir.

 

Bir kağıda kurtulmak istediğiniz 3 şeyi yazın ve yakın gitsin. Külleri suya karışsın ve su size zarar veren her şeyi uzaklara taşırken siz de içinizdeki şifanın kaynağını harekete geçirmiş olursunuz.

 

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön