Koç burcunda Dolunay: Kaçınılmaz yüzleşmeler

25 Eylül saat 05:51’de Koç burcunda Dolunay'a tanıklık edeceğiz. Her ay gerçekleşen Dolunay ay boyunca yaşanan en dinamik evreye işaret eder. Dolayısıyla Dolunay'dan önceki ve sonraki birkaç gün son derece yoğun ve enerjik olaylara gebedir. Önemli siyasi zirveler, müsabakalar, maçlar, düğünler veya boşanmalar Dolunay dönemine denk gelebilirler. Her Dolunay'ın mutlaka biraz ilkel, kontrolsüz ve vahşi bir tarafı vardır. Koç Dolunay'ı özellikle ayarsız ve frensiz olanların büyük hatalar yapabileceği zamanlardan biri olarak da öne çıkar.

 

Dolunay'ın özellikle ilişkilere, duygu ve düşüncelere açıklık getiren bir etkisi vardır. Eğer Ay’ın döngüsünü okyanus dalgasına benzetirsek Dolunay dalganın kıyıya vurduğu zamandır. Gerçekle yüzleşmeye duyulan yoğun ihtiyaç sosyal çevreye karşı sabırsız, düşüncesiz ve agresif tepkiler gösterilmesine zemin hazırlar. Dolunay kafamızı meşgul eden konularda varılan sonuç, alınan neticedir. Bu etki altında ‘kaçınılmaz’ olanı fark etmemiz mümkün hale gelir. Aynı zamanda kaçınılmaz olarak başkaları tarafından görülmeye ve fark edilmeye duyduğumuz istek de artar.

 

Dolunay insanlar arasındaki farklılıkları vurgulayan bir evre olarak kabul edilir ve bilhassa yakın ilişkilerdeki temel anlaşmazlıkları net biçimde gözler önüne serebilir.

 

Görülme ve arzulanma ihtiyacının simgesi olan Koç burcundaki Dolunay içimizdeki taşmaya hazır olumlu olumsuz tüm duyguları da uyarır. Bizi rahatsız eden şey her ne ise onu olduğu gibi dışarı çıkarmaya, sorularımıza ısrarla cevap aramaya ve her konuda galip gelmeye ihtiyaç duyarız.

 

Dolunay haritanın hangi evinde gerçekleşiyorsa bu evin temsil ettiği alanlarda sonlar, rekabet, anlaşmazlık, ayrılık gerçekleşebilir. Örneğin; 4. evde Koç burcunda Dolunay aile ve ev yaşantısıyla ilgili dinamik bir süreçtir ve aile içerisinde çatışma, evden ayrılma, önemli meselelerin sonu anlamına gelebilir.

 

Koç burcu cesaretimizin sınandığı aşamaları simgeler. Daha önce net biçimde dile getirmekten çekindiğimiz sözler sarf edebilir, sakındığımız tepkiler verebiliriz. Koç burcu Dolunay'ında normalde zaten sinir bozucu olan şeyler artık tahammül edilemez bir hal alabilir ve hırsları kontrol altında tutmak zorlaşır.

 

Dolunay'ın Chiron’la birleşimi yetersizlik duygusu ve korkularla aynı zamanda kırılganlık ve alınganlıkla ilgilidir. Satürn ve Güneş arasındaki kare açı benliğimizin savunma duvarlarını zayıflatan bir etkidir. Bu durumda olayları ve insanları aşırı romantize etmemenin ve insanlardan büyük beklentilere girmemenin faydası var. Savunduğunuz şey konusunda haksız olma ihtimalini de gözden geçirmeniz önemli olabilir. Sözünüzü söyleyebilir, arkanızı dönüp gidebilir, ne yapmanız gerekiyorsa yapabilir, nihayet uzun bir süredir ertelediğiniz bir şeye cesaret edebilirsiniz. Ancak Dolunay'da önemli olan eylemin kendisi değil eylemi hangi niyetle ve hangi sonuçları hesap ederek uygulamaya koymayı seçtiğiniz olacaktır.

 

Tamamlanıştır Dolunay, geçen bir ayın kapanışı ve hasadıdır. Ödül ve bedeldir. Koç’un yakıcı ateşiyle önünüze çıkan her şeyin üstesinden gelip galibiyeti hedeflerken hayatınızı çölleştirmediğinizden emin olun.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön