Uranüs Boğa burcunda ve Boğa’da Yeniay: Tohumları Yeryüzüne Dağıtan Rüzgar

Uranüs Boğa burcuna ilerlerken Gazze’deki katliamın haberi duyuluyor. Şubat ayında yazdığım yazının başlığı ve içeriği bugün ne kadar da anlamlı geliyor: Uranüs Boğa Burcunda (2018 - 2026): İnsanlığın Değeri ve İnsan Olmanın Bedeli

 

15 Mayıs Uranüs Boğa transitine eşlik eden bir de Yeniay var. Yeniay’ın gerçekleşeceği astrolojik ev hayatın hangi alanında sağlam bir zemin arayışı içerisinde olduğunuzu gösterir. Ve fakat Uranüs etkisiyle güven veren zeminlerin tümü ayağınızın altından kayıyormuş gibi gelebilir.

 

Ani gelişen ve değişen yeni şeyler. Aniden alınan ve kalıcılık vaat eden kararlar... İçinde bulunduğumuz evreyi özetleyen iki kısa cümle... Ve bir küçük öneri;

 

Geleceğinizi hangi değerlerin üzerine inşa etmek istediğinizi seçin ve insani değerleri savunuyorsanız emeğinize değer verenlerle bir gelecek kurmak için harekete geçin.

 

Hayatın çakılı kaldığınızı hissettiğiniz her alanında Uranüs düzenleri bozan bir etkidir. Haritada Boğa burcunun düştüğü ev değişime direndiğiniz yerdir ve artık Uranüs isteseniz de istemeseniz de buraya değişim getirecek demektir. Örneğin; 10. evinde Boğa burcu olan ve kariyer hayatında istikrara öncelik veren kişinin sık sık iş değiştirmesi beklenmez. Ancak Uranüs 10. eve ilerleyeceği için kişinin kariyer yaşantısı umulmadık biçimde yön değiştirebilir. Aniden saygınlık kazanmak, yeni bir iş fırsatını değerlendirmek ve olumsuz açılarsa işten çıkarılmak ve saygınlığın yitirilmesi bu yerleşimle ilgili bulunur.

 

Uranüs transitinin bir trajediyle sonuçlanmaması için sahip olmacı, katı, değişmez ve maddi kazanç odaklı bir tutum yerine paylaşmaya açık, fikirlerinde esnek biri olabilmek gerekir.

 

Bağımlı olduğunuzu ve beslendiğinizi düşündüğünüz yerleşik düzenlerle ve insanlarla göbek bağınızı koparmaya, ekonomik olarak bağımsızlaşmaya hazırlanırsanız, değişim gerçekleştiğinde daha az direnç gösterir ve daha az incinirsiniz.

 

Akrep’teki son Dolunay tükenmiş olan şeylerle ilgiliydi. Boğa burcunda Yeniay ise yeniden başlamakla ilgili. Boğa burcu bölünmez bir bütün olmanın simgesiyken, Uranüs ise bütünün bir an içerisinde tuzla buz olma ihtimalidir. Tabiatları itibariyle Uranüs ve Boğa’ya dair ortak bir nokta bulmak zordur. Fakat Boğa’da Yeniay tohumsa, Uranüs bu tohumları yeryüzünün her köşesine dağıtan rüzgardır. Dolayısıyla kökleneceğinizi düşündüğünüz yerlerin, durumların artık değişken olabileceği ve 7 senelik bir evre başlıyor. Artık kölesi olduğumuz şeylerden özgürleşme ihtimaline yakın olduğumuz bir gelecekten bahsedebiliriz.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  12 Haziran 2018 Salı 02:09

  ???? kovayım ay burcum boğa farkındalıkla ilerlemeye çalışıyorum yorumunuz yükseltti ruhumu teşekkür ederim.

  Cevapla
 •  
  25 Mayıs 2018 Cuma 19:17

  Selam nasılsınız iyisiniz dir inşallah Allah iyilik versin benim burcum koç 02.04.1995 de doğmum bide annemim ki de oğlak 08.01.1972 yorumlarsanız sevinir.Teşekkür ederim iyi günler Hayırlı RAMAZANLAR

  Cevapla
 •  
  25 Mayıs 2018 Cuma 15:59

  Okudum mükemmel ????Ben Boğa burcuyum saat akşam 6 da doğdum yorumlarsaniz cok tesekkur ederim

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön