Yay burcunda Merkür Retro’su: Geçmişe yolculuk

3 Aralık günü Yay burcunun 29. derecesinde geri gitmeye başlayacak olan transit Merkür, 23 Aralık tarihine kadar Retro dönemini sürdürecek. Merkür gerilemeye başlamadan günler önce iletişim problemleri, aksayan, ertelenen ya da iptal edilen görüşmeler, yanlış kişilere gönderilen mailler, mesajlar ya da çağrılarla birlikte etkisini hissettirebilir. Ekstra masrafa neden olabilecek bilhassa elektronik aletlerle ve ulaşım araçlarıyla ilgili arızalar, elektrik, su ve internet kesintileri gibi gündelik hayatımızı aksatan olaylar Merkür Retro’suyla ilişkilendirilebilir.

 

“Önemli kararlar almayın ve kararları temsil eden evraklar imzalamayın, herhangi bir teknik arızaya karşın bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki verileri yedekleyin, yeni elektronik eşyalar ve araçlar almayın, seyahat planlarınızı Retro dönemine denk getirmeyin” diye uzayıp giden listelerde Merkür Retro’suna dair atlanmaması gereken en önemli şey yavaşlamak gerekliliğidir.

 

Merkür Retro’su geçmişe yönelik araştırmalar yapmak, tarih, mitoloji, kültürel ve dini inançlarla ilgili bilgiler edinmek, gizli topluluklar, kadim bilgiler ve astroloji gibi alanlarda yapılan çalışmalar için ideal zamandır. Yay burcu yüksek eğitimin sembolü olduğundan, üniversiteler, eğitim sistemi ve eğitimcilerle ilgili gelişmelerden ve yeniden düzenlemelerden bahsedilebilir.

 

Yay burcundaki Merkür Retro’su geçmişe dair yeni tecrübeler edinmekle, aşırı iyimser veya aşırı kötümser duygu halleri arasında iniş çıkışlarla ilgili olabilir. Gitmememiz gereken yerlere varmak, gitmemiz gereken yerleri ise reddetmek, kaçınmamız gereken kararlara balıklama atlamak ve aslında bir şans vermemiz gereken konuları görmezden gelmek anlamına gelebilir. Yalan haberler, yalan savunmalar, inançlar yönünde tutuculuk bu dönemde artabilir. İnsanlar genelde Merkür geri gittiği zamanlarda tutamayacakları sözler vermeye eğilimli olurlar ya da verdikleri sözleri bozabilirler. Dolayısıyla doğum haritanızda Yay burcunun bulunduğu evin konuları kapsamında yirmi gün boyunca kafa karışıklığı, güvensizlik, kararsızlık, arada kalmışlık gibi durumlar yaşayabileceğiniz için, belli bir konuyla ilgili nihai kararlarınızı 7 Ocak itibariyle almanızı önerebilirim. Fakat doğum anında Merkür’ü geri harekette olan kişilerin bu uyarıları dikkate almaları gerekmez. Zira Merkür Retro’yken dünyaya gelen kişiler transit Retro dönemlerinden olumlu etkilenebilir, kararlı davranır, aktif olur ve yapıcı adımlar atabilirler.

 

Merkür Retro’sunun Merkür’ün yöneticisi olduğu İkizler burcundaki Dolunay'la aynı güne gelmesi ilginç. Medya, iletişim sektörü, yayıncılık, ulaşım gibi alanlarda ses getirecek bilgilerin ortaya çıkması ihtimalini vurgulayan bu kombinasyona ek olarak, Merkür ve Satürn’ün Yay burcundaki son temaslarını da göz önüne alırsak, hukuk ve siyasetle ilgili uygulanabilecek kısıtlamaların kadersel bir aşamaya işaret ettiği söylenebilir.

 

Merkür Retro’sunu olumlu yönde değerlendirmek

 

Gezegenlerin Retro dönemleri içe dönük zamanları ifade ederler. Projelerimizi yeniden gözden geçirerek, verilerimizi yedekleyerek, vardığımız sonuçların sağlamasını yaparak, konuşmadan önce düşünerek, yazdıklarımızı birine iletmeden önce yeniden kontrol ederek ve en önemlisi de yarım kalan projeleri tamamlamayı seçerek Merkür Retro’sunu avantaja dönüştürmemiz mümkün olabilir.

 

Yarım kalan okumaları, eğitimleri ve yazıları tamamlayabilir, daha fazla kar etmek için Retro döneminde ikinci el alışverişleri tercih edebilirsiniz. Yığınlar şeklindeki duran evraklarınızı, aradığınızda hiçbir şey bulamadığınız kütüphanenizi yeniden düzenleyebilir, evinizde ya da işyerinizde kapsamlı bir temizlik yaparak kullanmadığınız, işinize yaramayan eşyalardan kurtulabilirsiniz. Dönüm noktası niteliğinde nihai bir sonuca varmadan önce, çevrenizdeki uzmanların ve bilgisine güvendiğiniz insanların danışmanlığına başvurarak, içinde bulunduğunuz durumu yirmi gün boyunca enine boyuna analiz etmeyi seçebilirsiniz.

 

Ruhsal bir dil

 

Planlarınızı bozabilecek herhangi bir aksaklığı yanlışlarınızı tespit etmenizi ve böylece düzeltmenizi sağlayacak hayırlı gelişmeler olarak görmeyi başarırsanız, aslında pek çok şeyin hiç de acelesi olmadığının bilinciyle Retro Merkür’ü lanetlemekten fazlasını yapabilir, bu aşamayı eksiklerinizi gidermenizi sağlayacak bir fırsat olarak tecrübe edebilirsiniz.

 

Retro Merkür ileriye doğru değil, tersine akmak, içeriden dışarıya doğru büyümektir. “Okyanustaki bir damla olduğunu değil, bir damladaki okyanus olduğunu” fark etmektir. Gaza basarak hız limitini aşmak değil, limitlerde kendimizi frenlemeye çalışmaktır. Şifayı gelecekte değil, geçmiş aramamız gereken bu evrede insanlara karşı ruhsuz, kırıcı, bencil, talepkar ve radikal bir dil kullanmak yerine hayatımıza açık kalpli, ruhani bir dil katmayı denememiz gerekir. Bunun için de size iyi gelen eski dostlarınızla bir araya gelerek vakit geçirebilir, gecikmiş özürleri dilemek ve dile getirilmemiş şükranları telaffuz etmek için Retro Merkür dönemini değerlendirebilirsiniz.

 

Sadece yürekten konuşan, yürekten veren, yürekten paylaşan, yürekli olmayı ve yaşamayı seçenler, kalplerindeki denizin sınırsız derinliğini ve canlılığını hissedebilirler.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Şubat 2018 Cuma 15:38

  Merkür ve Satürn’ün Yay burcundaki son temaslarını da göz önüne alırsak, hukuk ve siyasetle ilgili uygulanabilecek kısıtlamaların kadersel bir aşamaya işaret ettiği söylenebilir." Cümlesi ile anlatılmak istenen tam olarak nedir ? Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
 •  
  02 Aralık 2017 Cumartesi 04:00

  Teşekkür ederim ????

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön