Başak burcunda Yeniay: Sevdiğini seçebilmek

Bedenselliği simgeleyen Güneş’le, Ay’a özgü ruhsallık arasında bitmeyen bir döngü vardır. Ortalama 28 günlük süre içerisinde Ay’ın değişen yüzleri içerisinde, en etkili olan iki durak Yeniay ve Dolunay fazlarıdır. Yeniay bir önceki ayın kapanışı ve yenilenme demekken, Dolunay, netice ve hasattır. Ay büyürken somut gelişmeler yaşar, Ay küçülürken yaşadığımız bu gelişmeleri anlamlandırarak, çözümlediğimiz daha ruhsal bir evre tecrübe ederiz.

 

20 Eylül günü Başak burcunun 27. derecesinde gerçekleşecek Yeniay temel olarak, uzun dönem planları yapmakla, yeni işlere başlamakla, hayatımızdaki dağınıklığı bir düzene sokmakla, önceliklerimizi belirlemekle ilgili zaman harcayacağımızı gösteriyor. Haritanızda Başak burcunun düştüğü ev, emek vermeniz, uzmanlaşmanız ve iyileştirmeniz gereken konuları ön plana taşıyacaktır. Örneğin 7. evinde Başak burcu bulunan kişi ilişkisi için emek vererek hayatının bu alanını iyileştirmeye odaklıdır. 1. evinde ya da 6. evinde Başak burcu bulunanlar şifayı ve yenilenmeyi bedensel olarak ararlar. 11. evdeki Yeniay arkadaşlıkları iyileştirmek anlamına gelirken, 4. evdeki Yeniay evde çalışmak, eve yeni bir yardımcı gelmesi ya da aile ilişkilerini iyileştirmek demek olabilir.

 

Ay ve Güneş’in Chiron’a karşıt açıda bulunması bizi yaralamış olan en derin acıların da dışavurumudur. Bilincimizin karanlık köşelerindeki çoğu zaman kendimizi suçladığımız anılardır. Dolayısıyla 5 Ekim’e kadar sürecek Yeniay enerjisi genel olarak “geçmişi iyileştirmek” için çaba göstererek değerlendirilebilir. Geçmişin size bir adım atmasını beklemek yerine, beklentisizce ve sırf negatif duyguları onamak için harekete geçerek kendi kendinizi iyi etmeniz mümkün.

 

Aşırı yemek, alkol, ilaç gibi hayatınızı aslında olumsuz etkileyen bağımlılıklardan kurtulmak için Başak Yeniay’ı idealdir. Ruh ve beden birliği içerisinde, sizi hasta eden şeylerdenarınmaya öncelik vermelisiniz. Nasıl hissediyorsanız, bedeniniz de bu hisleri ayna gibi size yansıtır. Ruhumuzun dayanma gücünü öğrenmek için zorluklarla karşılaşırız ve iyileşmenin gizi bizdedir, başka insanlarda değil!

 

Enerjinizi endişelenmek için değil, disiplinli bir şekilde çalışmak için odaklayın. Zihninizi ve hayatınızdaki fazlalıkları temizleyin. Büyük değişimlere ufak adımlarla başlayın. Büyük resmi henüz göremediğinizi düşünüyorsanız bile, bulduğunuz yap-boz parçalarını dikkate alın.

 

Geçmişin ve geleceğin, gün ve gecenin eşitlendiği sonbahar ekinoksunun eşiğinde, şu anda durduğunuz zemindedengenizi sağlamaya çalışırken, kusurlara ve hatalara takılmadan, belirlediğiniz önceliklerin ve yaptığınız seçimlerin sizi mutlu ettiğinden emin olun. Sevginizi paylaşın ve sevdiklerinize emek verin. En önemlisi de usta olmaya çalışırken, işini sevdiği için yapan bir amatör olmaktan asla vazgeçmeyin.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  20 Kasım 2017 Pazartesi 09:42

  İyi ki varsınız... Teşekkür ederim ????

  Cevapla
 •  
  21 Eylül 2017 Perşembe 20:30

  Çok güzel

  Cevapla
 •  
  21 Eylül 2017 Perşembe 10:42

  Çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 •  
  20 Eylül 2017 Çarşamba 16:14

  yorumlarınızı çok seviyorum emeğinize sağlık 8. evde ise başak durum nedir? :)

  Cevapla
 •  
  20 Eylül 2017 Çarşamba 14:33

  Çok güzel aydınlatıcı bir yazı olmuş yine.. Lütfen hep yazın

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön