Kova burcunda Ay tutulması: Ağaç ve umut

Yıl içerisinde en etkili olan gökyüzü hareketleri Ay ve Güneş tutulmalarıdır. Kişisel haritalarımızda dinamik değişimleri gösteren tutulmalar, aynı zamanda dünyevi olayları öngörmek için de kullanılan en eski ve etkili astrolojik yöntem olarak kabul görür.

 

21 Ağustos günü Amerika kıtası boyunca izlenebilecek tam Güneş tutulmasından evvel, 7 Ağustos günü Kova burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulması siyasi liderler gibi zirvedeki insanlara, dünyanın çatısındaki gelişmelere işaret ederken, Ay tutulması daha içsel, toplumsal, dünya halklarını ilgilendiren olaylar ve daha kişisel algılanabilecek gelişmelerle ilgilidir.   

 

Radikal, marjinal, şok edici ve çoğunlukla öngörülmesi zor olaylar anlamına gelen Kova burcu ve burada gerçekleşecek Ay tutulması, ani alınan kararları, arızaları ve aksaklıkları tetikleyebilir. Hava elementinden olan Kova'daki tutulma sıradışı iklim olaylarını toplum içindeki aykırıları ve ayaklanmaları vurgulayabilir. Yaklaşan Merkür retro dönemi göz önüne alındığında ise elektrik ve elektronik araçlarla ilgili kazalar, araç trafiğiyle ilgili yoğunluğun ve yol çalışmalarının artması, bilhassa uçak ya da uydu kazalarına sebep olabilecek teknik arızalar söz konusu olabilir. 

 

Eğer bir 'Güneş tutulması' burcunuzda oluyorsa, bu durum sizi güçlendirir. Fakat eğer burcunuzun karşıt burcunda bir tutulma gerçekleşirse, fiziksel, duygusal ve düşünsel yönde zayıflatıcı bir etki olarak kabul edilir. Dolayısıyla Ağustos ayındaki ve Şubat 2018'deki tutulmalar öncelikli olarak Aslan ve Kova burçları ve bu burçlarda gezegenleri olanların etki altında kalacaklarını gösterir. Ağustos ayı genelde Aslan burcunun lehine gelişmeler demekken, 6 ay sonrası yani Şubat ayı Kova burcunun avantaj sağlayabileceği bir dönemdir.

 

Kova burcunu en iyi tanımlayacak şey; kökleri yeraltına ve dalları göğe uzanan, yani geçmişle gelecek arasında bir köprü görevi gören ağaçlardır. Ağaç bir sembol olarak her şeyin iç ve dış yüzüdür. Ağaç iki farklı dünya arasındaki taşıyıcı ve bağdır. Nasıl ki bir ağacın gövdesi üzerinde aşılama işlemiyle farklı meyveler yetiştirilebilir, insan da bilgi yönünde aşılanırsa kabiliyetlerini birbirinden farklı ve gelişmiş ürünler vermek için kullanabilir. İnsan ve ağaç aynı yönde büyürler. Ve Ağaçlar insana insan hakkında çok şey anlatırlar. 

 

7 Ağustos tutulması birbirinden farklı konularda direniş ve özgürleşme anlamına gelir. Örneğin Ay tutulması bir hastalığa gösterilen direnç ya da sizi mutsuz eden şeylerden koparak özgürleşmenize aracı olabilir. Tutulmayı daha insan odaklı konulara eğilerek, sosyalleşerek ve yeni çevrelere, yeni insanlara şans vererek değerlendirebilirsiniz. Kova yönetici gezegeni olan Uranüs'ün yıldırım gibi enerjisi etkilendiğiniz sürpriz insanlarla ani karşılaşmalar ya da süregelen ilişkilerde ani kopuşlar demek olabilir. Planlarınızı bozan gelişmeler için endişelenmeden, bu aksaklıkları eksikleri tamamlamanız gereken ekstra bir süre olarak benimsemeniz faydalı olabilir. 

 

Hepimiz aynı göğün altında, bir ağacın dalları ve bir orman gibi farklı şekillerde farklı yönlere doğru dağılırız. Fakat insanlığın ortak köklerini inkar eden ya da nefret edenler, aslında kendilerini inkar ederler. Bir ağacı sevmekten ve onu korumaktan aciz olanların insanları sevmesi de beklenenemez. Dünyanın sayısız çeşitlilikler barındıran ormanlarına nasıl davranıyorsak, kendimize ve başkalarına da öyle davranıyoruz demektir. Gelecekle bir yüzleşme ve hesaplaşma aşaması olan Ay tutulması altında bir serin gölge arayıp bulamıyorsak, bunun sorumlusu olanlar için bedel ödeme zamanı gelmiş demektir. Kova burcu gelecekle ilgili her şeydir. Bu yüzden siz yine de bir tohum büyütün, dünyanın bütün çocukları için, bir baharın umudu olun.

 

Cesaret ve umutla

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Ağustos 2017 Salı 22:53

  Eğer bir 'Güneş tutulması' burcunuzda oluyorsa, bu durum sizi güçlendirir demissiniz peki burcu boga yukseleni aslan olanlarda hangisi gecerli ?

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2017 Pazartesi 22:15

  Astrolojik yorumlarınızı olurken kafam karışıyor. Net olarak vermek istediğiniz mesajları yine yorumun yorumunu yaparak almaya çalışıyorum. Haliyle astroloji gerçektir bizi büyük yanılgılara düşüren yorumlardır. yorumlarınız yanlış demiyorum, sadece o kadar genel, yuvarlak ve edebi ki yanılıyorum

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2017 Pazartesi 22:12

  Astrolojik yorumlarınızı olurken kafam karışıyor. Net olarak vermek istediğiniz mesajları yine yorumun yorumunu yaparak almaya çalışıyorum. Haliyle astroloji gerçektir bizi büyük yanılgılara düşüren yorumlardır. Yanlış anlamayın yorumlarınız yanlış demiyorum, sadece o kadar genel, o kadar yuvarlak ki

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2017 Pazartesi 18:15

  Aysel

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön