Boğa’da Dolunay: Korkmamayı seçmek

Akrep burcu yabancılaşmayı, baskıyı, siyasileri ve sistemlerin dönüşümünü temsil ettiği için Kasım ayı dünyanın pek çok yerinde sancılı geçiyor. Satürn Yay transiti Amerika’nın da özgürlük meşalesini söndürmüş oldu. Bir diğer yandan Jüpiter Terazi evresinde barışarak değil savaşarak sağlanacak bir uzlaşmanın sinyallerini de aldık. Transit Plüton’un ABD’nin natal Plüton’uyla kavuşumu yaklaşırken, adeta dünya gezegeni kendi retro evresine girmiş gibi, geçmişteki savaşların kaygı verici hayaletleriyle boğuşuyoruz. Hayat kendini bulmanın ötesinde, kendini yaptığın seçimlerle yaratmaktır. Henüz dünya halkları olarak geçmişteki hatalardan ders çıkarabileceğimiz bir seviyede olmadığımız aşikar. İnsanoğlunun yolunu kaybettiği bu aşamada, yolun kendisine güvenmekten ve varacağı noktaya ilerlemekten başka şansı yok.

 

Ekstra süper bir dolunay yaşayacağız, yani Ay 1948’den beri ilk defa dünyadan bu kadar yakın görünecek. 14 Kasım günü saat 16:52’de Boğa burcunun 22. Derecesinde meydana gelecek dolunay adaletsizliğe isyan ettiğimiz bu dönemde bize asla değişmeyen bir gerçeği hatırlatıyor; Direndiğimiz şey inatla varlığını sürdürür ve inat edilen bütün fikirler direnişle karşılaşır.  Bu döngü daima böyle sürer gider.  Sana acı vermiş olan birinin acı çekmesini istiyorsan, ona seni hayal kırıklığına uğratması için bir şans daha vermişsin demektir. Eğer birinin canını yakıyorsan bunun bir bedeli olacağına da razı gelmen gerekir.  

 

Boğa burcundaki Dolunay temelde soyut ve somut korkularımızın üstesinden gelmek, korkmamayı seçmek ve bizi değersizleştiren bütün dünyevi gelişmelere rağmen kendi değerimizi ortaya koymakla ilgilidir. Hayatımızın değerini, acının ve baskının neticesi olan varoluşumuzu sorgular,” kendi karanlığımızı tanıdığımız” Akrep döneminde, aslında başkalarının karanlığıyla baş etme yetisi de kazanırız.

 

 

Boğa’daki dolunay paraya karşı tutumumuz ve kendimizi ne denli güvende hissettiğimizle alakalıdır. Kendi değerimizi sahip olduğumuz materyaller üzerinden tanımlamak yanıltıcı olacaktır. Çünkü topraktan aldığımızı toprağa geri vermekle yükümlüyüz. Paranın ve bedenin geçiciliği üzerine değil, ruhun erdemleri, kabiliyetlerimiz, hayatımızı idame ettirme yeteneğimiz üzerinden değerimizi bilmeliyiz. Anlamlı küçücük şeyler, anlamsız olan kocaman şeylerden çok daha kıymetlidir.

 

Boğa burcundaki dolunay finansal krizlerin göstergesi varsayılır. Bu durumda önce kaybetme korkusundan arınmalı, büyük borçlar altına girmeden ve insanları mağdur etmeden önce biraz yavaşlamalısınız. Bir çiçeğin açması, kozadaki bir kelebeğin kanatlarına kavuşması gibi yavaş… Ne demiş Gandhi “yeryüzü her insanın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek biçimde tasarlanmıştır, açgözlülüğünü değil.”

 

Bazen de insanlar sevdikleri insanları mülkiyetlerinde görerek “benim” derler. İşte o zaman Boğa’daki dolunay bunun da bir yanılsama olduğunu anımsatırcasına kıskançlık krizlerine, bir ilişkide 3. Kişilere, değersizlik duygusuna sebep olabilir.

 

Dolunayda boğazınızla ilgili sağlık sorunları yaşarsanız, bu arzu edip de dile getiremedikleriniz yüzünden olabilir. Kendinizi ifade edin, hiçbir şey söyleyemiyorsanız şarkı söyleyin!

 

Boğa burcu denince akla toprak gelir. Toprağın çamuruyla insanoğlunun mayası birdir, her ikisi de ürün vermesi için yoğrulmaya ihtiyaç duyar. Her insan bilmelidir ki, kökleri toprağın derinliklerine yani karanlığına ulaşmayan bir ağacın dallarının, göğü kucaklaması da mümkün olmaz. Korkularınıza bir yılan oynatıcısı gibi yaklaşın. Karanlığınızdan korkmak yerine onu ehlileştirin.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
7
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Kasım 2016 Pazar 11:14

  Teşekkürler yüreğinize bilginize saglik

  Cevapla
 •  
  12 Kasım 2016 Cumartesi 15:17

  yine edebi yönü de olan anlayışlı bir bilgelik, farkında oluş ve hassasiyet dolu bir yazı olmuş astrolojinin ötesinde psikolojik olarak da çok kıymetli, zihninize yüreğinize ,ellerinize sağlık!

  Cevapla
 •  
  11 Kasım 2016 Cuma 04:05

  Dogru birebir malesef

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2016 Perşembe 11:29

  Harıka

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2016 Perşembe 11:11

  Olağanüstü bir bilgelik

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2016 Perşembe 10:16

  çok güzel bir değerlendirme olmuş, zihninize, ellerinize sağlık :)

  Cevapla
 •  
  10 Kasım 2016 Perşembe 07:29

  Kristin hanim merhaba, yorumlarinizin hayraniyim, ellrrinize ve yureginize saglik

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön