Boğa Burcunda Merkür Retrosu: Anlaşılmak istiyorsanız dinleyin  

Geri giden Plüton, Satürn, Jüpiter ve Mars’a ek olarak 28 Nisan - 22 Mayıs tarihleri arasında Merkür de retro döneminde seyredecek. 5 gezegenin birden geri harekette olacağı az rastlanan bu gökyüzü hali, planlarımızı uygulamaya koymadan önce, üzerine yeniden düşünmemiz ve elden geçirmemiz gereken çok fazla şey olduğunun işareti sayılabilir. Retroların genel özelliği, bir yola koyulmadan önce, yolu ve yolda karşılaşacağımız ihtimalleri enine boyuna tartarak, yanlış yolu seçmediğimizden emin olmaktır.

 

Haritanızda transit Merkür’ün retro yapacağı ev, hangi konuları tekrar analiz etmemiz gerektiğini gösterecektir. Örneğin 3. evdeki Merkür, kardeş ya da komşularınızla aranızdaki çözülmemiş eski meseleleri canlandırabileceği gibi, henüz araba almak, eğitim, imza ve yazı işleri gibi konularda karara varmamanız gerektiğine işarettir. 6. evdeki Merkür var olan kronik sağlık sorunları üzerine eğilmeniz, çeşitli şifacıların fikirlerini almanız anlamına gelir. Bu evrede yeni bir işe başlanması ya da işe yeni birinin alınması önerilmez. 11. evdeki Merkür eski arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurmanızı sağlayabilir, ancak geleceğe dair hayallerinizi bir süre daha ertelemeniz gerektiği öngörülür.

 

Tartışacak yer arayan insanlar, trafikteki agresif şoförler, arızalanan elektronik ve mekanik araçlar, retroda sipariş verilen ürünlerin defolu çıkması, atılmaması gereken imzalar, gecikmeler, ertelemeler, kaybolan eşyalar ve veriler, ulaşmayan mailler, hatalı işler, geç kalınan randevular, iptaller, elektrik, internet, telefon ve su kesintileri gibi gündelik hayatımızın ritmini bozan sıkıntılar, retro Merkür hakkında artık herkesin ezberlediği en bilinen etkilerdir.

 

Merkür Boğa burcunda gerileyeceğinden, bilhassa risk içeren finansal adımlar atılması, iş değiştirilmesi, maddi yatırımlar ve alım-satım yapılması önerilmez.  İlişkilerimiz parasal mevzular yüzünden hasar görebileceğinden, borç almak ya da borç vermek de iyi bir fikir değildir. Retroda yaptığınız tercihlerden Merkür ileri gitmeye başladığında cayabileceğiniz ihtimalini de hatırlamanızı öneririm. Parasal kaynaklarımız, kişisel verilerimiz ve bürokrasi gerektiren durumlardaki özensiz tutumlar pahalıya patlayabilir. Dolayısıyla şansınız varken girişimci davranmadan evvel, maddi güvenliğiniz için ihtiyacınız olan koşullar ve yeteneklerinizi üretken biçimde nasıl hayata geçirebileceğiniz üzerine kafa yorabilirsiniz. Merkür Boğa burcundayken dayanıklılığımızı da sınamamız anlamına gelir.

 

Genel anlamıyla iletişimde zorluk anlamına gelen bu süreçte, hararetle derdimizi anlatmaya uğraşmaktan çok, karşımızdakini anlamaya çalışmamız gerekiyor. Gıybet meraklılarının önemli dersler alabilecekleri bu evrede, düşüncesizce söylenmiş sözler ve espriler de ilişkilerimizi zora sokan problemlere dönüşebilirler.

 

Dil deyince akla ilk Merkür gelir. Bir şekilde herkese tanıdık olan Babil kulesi efsanesi, insanların tek bir dil konuştukları zamanda geçer. İnsanlar göğe yükselen bir kulenin inşasına başlarlar ve Tanrı kendisine meydan okuyan bu girişimi insanların dillerini karıştırarak cezalandırır. Böyle bir kule gerçekten yapılmış mıdır yoksa mitten mi ibarettir bilinmez. Ancak günümüzde insanlığın konuştuğu ortak 2 dil göze çarpmaktadır; Paranın dili ve bilgisayar dili. Artık eski Babil kulesinin bir yansıması olan Merkez bankasının yanında daha da görkemli bir bilişim kulesi yükselmektedir. Merkür retrodayken en başta bu iki temel dilde karışıklığa sebep olabilir. Dolayısıyla bilişime ve bankalara dair pek çok hata ya da skandal ortaya çıkabileceği gibi, bankalardaki hesapların doğru yansıtılıp yansıtılmadığını da kontrol etmemiz gerekir.

 

Neler yapılmalı?

Başvurularınızı elden geçirerek yeniden yazabilir, belgelerinizin içeriğini düzeltebilir, araba ve ev almak yerine bunları tamir edebilir,  imza atmanız gerekiyorsa hukuksal yönde danışmanlık alabilir, araştırma yapabilir, seyahat planlarınızı olası aksiliklere karşı esnek olabileceğiniz biçimde ayarlayabilirsiniz. Hayatın her alanında yavaşlamak ve uyanık kalmak önemlidir. Olayları daha iyi analiz etmek için, ilgili konuda uzman olan başkalarının desteğine de başvurabilirsiniz. Daha önce başladığınız ama yarım bıraktığınız işleri ve eksikleri tamamlamak için de uygun zamandayız.

 

Yüzü geçmişe dönük olan retro Merkür, geçmişi tekrarlamasıyla da ünlüdür. Açık hesapların ve eski sevgilileri gündeme gelmesi bu yüzdendir. Parasal yönüyle ilişkilerinizi yeniden tartmanız, yakın geçmişte belli bir sebepten seyahat ettiğiniz yere yeniden gitmeniz gerekebilir.

 

İfadenin kalitesi hayatın kalitesini belirler

İsimlerin olduğu kadar, sözcüklerin de gizli bir gücü vardır. Tıpkı Ay’ın gelgitler üzerindeki etkisi gibi. Sözcükler zihnimizi ateşe verebileceği gibi, sözcükler en katı kalpleri bile gözyaşlarıyla yumuşatabilir. Nasıl ki fikirler dili yozlaştırır, kullandığımız dilin de düşünceler üzerinde benzer bir etkisi vardır. Dilin en büyük düşmanı ise samimiyetsizliktir. Doğru sözcükleri kullanarak kendini doğru ifade edebilmek, bir kalemin kâğıt üzerinde kendisini resmetmesine benzer; imkânsız görünebilir ve sinir bozucu olabilir. Böyle durumlarda birbirimize anlayışla ayna tutmamız gerekebilir.

 

Sözcüklerinizi, kötümserliği iyi eden, şiddetin izlerini silen, besleyen, seven, affeden ve neşe getiren sihirli enstrümanlar gibi kullanın ve en önemlisi anlaşılmak istiyorsanız, dinleyin.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  24 Mayıs 2016 Salı 22:28

  aydan mı yıldızdan mı bilmem çok ama çok kötü bi kış oldu

  Cevapla
 •  
  05 Mayıs 2016 Perşembe 12:10

  5 gezegen retro iken boşanmak ne anlama gelir. (10 mayıs) hayatıma geri dönüşü ne olur? sevgiler.

  Cevapla
 •  
  30 Nisan 2016 Cumartesi 10:30

  Yiulkgkkuoujlhllk

  Cevapla
 •  
  28 Nisan 2016 Perşembe 13:22

  Müthiş , yüreğine dokundunuz, teşekkürler.

  Cevapla
 •  
  28 Nisan 2016 Perşembe 11:00

  merhaba, yazınızı okuyunca çok tereddüte düştüm. şöyle ki; uzun zamandır satmak istediğim ev için fiyatı epey düşürmüştüm. çünkü hiç müşteri çıkmamıştı. 14 nisanda bir müşteri aradı. 1 hafta içinde gördü ve alıcı olduğunu söyledi. şimdi parayı denkleştirmesini bekliyorum. 15 gün geçti.ve merkür retrosu başladı. gayrimenkul alım-satımı yapmayın diyorsunuz. şimdi vazgeçsem bir daha müşteri ulamayabilirim..diğer yandan satmak istediğim bu evin tek müşterisine ucuza verdiğimi düşünüp duruyorum ama almak istediğim öbür evin müşterisi çok ve sürekli zamlanıyor. ne yapayım çok fena karıştım?

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön