Koç burcunda Yeniay: Dışı seni içi beni

7 Nisan günü Koç burcunda gerçekleşecek Yeniay’dan birkaç gün önce ve sonra yaşananlar, önümüzdeki 1 ayın konusunu belirleyecek gelişmeleri temsil eder. Her yeniay yeni hedefler belirler, her dolunay zamanı ise tercihlerimizin ve niyetlerimizin neticeleriyle yüzleşiriz.

 

Koç’taki Yeniay’ın gerçekleştiği ev, ne için ve kim uğruna mücadele edeceğimizi göstereceği gibi, aynı zamanda bu evin konusu dâhilinde cesaretimiz de sınanabilir. Örneğin 10. evinde Yeniay oluşan kişi, kariyeri ve toplumdaki yeri için çaba gösterdiği bir ay geçirebilir. Mesleki anlamda radikal bir değişime ihtiyaç duyduğunu hisseder ancak kariyeri yönünde alacağı risklerin ne kadar makul olduğuna dikkat etmelidir.  Yine 10. evde Yeniay, şirket yöneticisinin değişimi anlamına gelebilir. 7. evdeki Yeniay partnerinizle ilgili radikal bir değişimin habercisiyken, 4. evdeki Yeniay yaşadığınız yer ya da evinizle ilgili yeniliklerdir.

 

Koç burcundaki Yeniay’la birlikte, toplumsal olarak da yeni liderlere ve sistemlere ihtiyacımız olduğu gerçeği artık göz ardı edemeyeceğimiz bir aşamada hissedilebilir. Koç yöneticisi Mars Yay burcunda ilerlediğinden, yakın çevremiz kadar bizi yöneten kişilerin de samimiyetini sorgular, söylenen yalanların hesabını sormak isteyebiliriz. Yeniay’ın alternatif yolları temsil eden Uranüs’le yakın ilişkisi gidişat konusunda “emin” davranan herkesi şaşırtabilir. Gidilmemiş yollar, denenmemiş yöntemler, tecrübe edilmemiş potansiyeller bu eksantrik gezegenle ilişkilidir. Uranüs sapasağlam görünen bir kulenin yıkılışı, kulakları tırmalayan bir siren sesidir; tekrar uykuya dalmak mümkün olmayabilir.

 

Yeniay’ın Plüton’la kare açısı, yeni şeylere yer açmak için, eskilerden kurtulmak anlamına gelir. Bu evrede takıntılı eski âşıklardan haber alabilir, gönderdiğiniz mesajlara boş yere yanıt bekleyebilirsiniz. Eğer değişime uyum sağlamak konusunda direnç gösterirseniz hayat telefonunuza indirdiğiniz hatalı bir güncelleme gibi, kişi listelerinizi ve muhafaza etmekte direttiğiniz şeyleri sizin yerinize silebilir!

 

Nisan ayı içerisinde Merkür ve Mars geri hareketlerine başlayacağından, hem fiziksel hem de zihinsel enerjimiz düşebilir. Koç burcunun yeniden doğum ateşiyle arınmak ve değişime hazırlanmak gerekiyor ancak henüz değişim konusunda cüretkâr davranmak için erken olabilir. Yeniay’la birlikte kendinize “içimi yakan ateşin kaynağı nedir? Neyi keşfetmem gerekiyor? İçimdeki çocuğun ağlayışını nasıl susturabilirim? Bağırmadan ya da karşımdakini incitme amacı taşımadan nasıl konuşabilirim? Eşitlikçi olduğum konusunda samimi miyim? Tepeden aşağıya doğru yuvarlanan taştan farkım nedir? Niyetim ne kadar temiz?” diye sormanız faydalı olabilir.

 

Koç ve yöneticisi Mars savaşla, şiddetle, silahlı kuvvetlerle ilgili bulunur. Fakat Mars’ın Retro hareketine başlayacağı evre, dışarıdaki değil içerideki savaşı temsil eder. Spor müsabakaları ve seyahatlerimiz esnasında ekstra dikkatli olmamız gereken bu ay, düşünsel ve bedensel olarak yavaşlamamız son derece önemli.

 

Voltajı ve tansiyonu yüksek bir Yeniay yaşayacağımız için şimdiden sabır antrenmanları yapmaya başlarsanız, 2 hafta sonraki dolunayı daha rahat atlatabilirsiniz. Ateşin kül eden, yok eden yakıcılığından çok ışığına odaklanmayı başarırsanız, karanlıkları aydınlığa kavuşturan ve yaşam veren yıldızların ışıltısını birbirinizin gözlerinde de görebilirsiniz.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön